Nowy Mieszkaniec - Zaradzenie Problemu z Parkowaniem

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Poznaniak2025
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2022, o 20:02
Nr bloku: 82

Nowy Mieszkaniec - Zaradzenie Problemu z Parkowaniem

Post autor: Poznaniak2025 » 20 paź 2022, o 20:16

Witam Sąsieladów z Osiedla Batorego - 82

Z dniem 1 Listopada będę miał przyjemność zamieszkać na osiedlu tak przyjaznym i wyjątkowym jakim jest Os.Batorego.

Przez pewien czas miałem okazję zapoznać się z problemami jakie Państwa osiedle musi że tak to nazwę znosić ale jedno nie daje Mi spokoju i z chęcią postaram się ku temu pomoc na swój możliwy sposób ale to przedstawie poniżej :

Zwracam się ze skromną prośbą a jednocześnie opisaniem bardzo dobrze znanych sytuacji na Naszym osiedlu jakim jest :

- Nielegalne Parkowanie - na miejscach które nie są do tego w żadnym stopniu legalne - w skrócie widzę osobiście na codzień o różnych porach dnia i nocy że auta parkują praktycznie wszędzie a już nie wspominając o tym że najczęściej przy wiatach i na " skrętach '" wyjazdowych z tuneli.

Jak wszyscy mogą to zauważyć dziesiątki postów na ten temat i nawet blok zakładanych przez straż miejską też nie dają rezultatów .Co za tym idzie że widocznie na to nie ma siły ale z wielką przyjemnością chciałbym poinformować że od nowego miesiąca lub od ostatniego miesiąca jakim będzie to grudzień - auta zaparkowane w sposób nie prawidłowy będą miały za dnia lub w ciągu nocy - miłą lub nie miłą niespodziankę w postaci :

Jednej lub Kilku Naklejek na Szyby w postaci dobrze znanej na całym świecie .

Nie będę tutaj opisywał zdania i opisu ale mam nadzieję że dzięki takiej naklejce na szybie każda osoba która zaparkuje w sposób nie legalny to może w końcu się nauczy - znaleźć kilka minut więcej na to żeby poszukać miejsca parkingowego a nie miejsca na tzn - nie legalnu - więc drodzy Sąsiedzi .

Mam wielką nadzieję że taki sposób pomoże a nawet jeżeli nie to sam fakt że takie osobie które się nie potrafią dostosować to życzę powodzenia jeżeli chodzi o usuwanie z szyb naklejek które są jak na złość niezmiernie trudne do usunięcia.

Życzę udanego wieczoru i oby Nasze osiedle było tylko lepsze.

batory
Posty: 78
Rejestracja: 10 cze 2012, o 13:24

Re: Nowy Mieszkaniec - Zaradzenie Problemu z Parkowaniem

Post autor: batory » 21 paź 2022, o 09:25

Są wolne miejsca postojowe na parkingu monitorowanym przy ul. Umultowskiej. Parking jest dostępny dla wszystkich (nie tylko Spóldzielców), płatny abonamentem miesięcznym, otwierany automatycznie na odczyt elektroniczny tablic rejestracyjnych. Miejsca postojowe są numerowane i przypisywane do konkretnego pojazdu. Sprawy formalne można załatwić w administracji PSM na os. Batorego.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Nowy Mieszkaniec - Zaradzenie Problemu z Parkowaniem

Post autor: Rob » 20 lis 2022, o 20:54

Tylko ludziska nie lubią płacić. Wolą parkować gdzie popadnie i nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo innych, którzy muszą przez takich - poruszać się metodą na Tetrisa.

Uporządkowanie SOR spowoduje, że straż miejska będzie robić swoje.
Zobaczcie, jak to wygląda w rewirze bloków 79. Tam nikt już nie zaparkuje gdzie popadnie, gdyż za max 1h ma blokadę, lub mandat za wycieraczką. I tak powinno być wszędzie!

waldi77
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2023, o 21:46
Nr bloku: 41

Re: Nowy Mieszkaniec - Zaradzenie Problemu z Parkowaniem

Post autor: waldi77 » 22 lut 2023, o 21:49

Mimo gąszczu znaków osiedle nadal nie ma zatwierdzonej organizacji ruchu. Podobno są jakieś buble.

Awatar użytkownika
Nocna Straż
Posty: 73
Rejestracja: 17 kwie 2018, o 20:37
Nr bloku: 80

Re: Nowy Mieszkaniec - Zaradzenie Problemu z Parkowaniem

Post autor: Nocna Straż » 25 lut 2023, o 14:23

Ano są - od strony torów. Dlatego straż tutaj nie zagląda.

Pisz zatem i duś administrację:
jprzybylska-kulesza@mkbon.com.pl

Daj znać o wynikach.

waldi77
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2023, o 21:46
Nr bloku: 41

Re: Nowy Mieszkaniec - Zaradzenie Problemu z Parkowaniem

Post autor: waldi77 » 25 lut 2023, o 15:21

Podobnie w części PSM (bloki 4#). Duszę :)

Awatar użytkownika
Elvira29
Posty: 91
Rejestracja: 9 paź 2014, o 22:04
Nr bloku: 80

Re: Nowy Mieszkaniec - Zaradzenie Problemu z Parkowaniem

Post autor: Elvira29 » 12 kwie 2023, o 21:04

I co wyszło z duszenia? Odpisali coś rzeczowego?

Olo
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2021, o 19:00
Nr bloku: 82

Re: Nowy Mieszkaniec - Zaradzenie Problemu z Parkowaniem

Post autor: Olo » 23 kwie 2023, o 18:33

Chce tylko dodać, że problem z parkowaniem jest tu od początku istnienia osiedla :)
Miejsc jest pi prostu za mało, a mieszkańcy po prostu muszą sobie jakoś radzić, bo fizycznie nie ma gdzie zaparkować, a nikt nie chciał by latać z parkingu przy umiltowskiej na Batorego.
Jako że jest Pan nowym mieszkańcem i nie wiem czy ten problem też pana dotyczy, proszę tylko żeby nie ,, karał " pan odrazu kierowców, którzy z powody braku miejsca parkują w miejscach niedozwolonych .
Ja osobiście, rozwiązałem swój prób z parkowaniem wymajmujac miejsce w hali garażowej, ale wiadomo że miejsc też nie jest ilość nieograniczona.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Nowy Mieszkaniec - Zaradzenie Problemu z Parkowaniem

Post autor: Rob » 13 maja 2023, o 12:15

Miejsc jest za mało na każdym osiedlu. A raczej aut jest za dużo (po 2-3 na rodzinę). Ale to nie może być powodem do parkowania gdzie popadnie.
Zważ, że coraz trudniej bezpiecznie wjechać na osiedle. To samo przy wyjeżdżaniu. Pojazdy od żabki do stomatologa nie mają prawa parkować wzdłuż bloku 82 i tyle.
Dlatego trzeba bombardować mailami MKBON, oraz zarządy wspólnot. Mam nadzieję, że wszyscy z Was te maile znają.
Gdy będzie SOR - będzie porządek. Podjęto wiele lat temu uchwałę, aby tak było. Wspólnoty wydały na ten cel kupę kasy. Dlatego trzeba doprowadzić prawidłowe oznakowanie do końca. Tylko wtedy będzie bezpiecznie!

obiektywnie
Posty: 12
Rejestracja: 26 wrz 2023, o 12:50
Nr bloku: 41

Re: Nowy Mieszkaniec - Zaradzenie Problemu z Parkowaniem

Post autor: obiektywnie » 26 wrz 2023, o 12:59

Jestes kierowca smieciarki ze cie to cieszy?

Jak mozna byc takim konfidentem. A gdzie ludzie maja parkowac? Widac, ze nie mieszkales w miastach jak KRK czy WAW, tylko w powiatowkach typu Poznan. Tak-przesancie z tym ego, to jest zacofane miasto o wielkim zadufaniu. Wiesz co jestem przerazona ze mam takich sasiadow.... A moze ty kapujesz do SM? Jesli zobacze ze naklejasz kutasy, zglosze Cie!
Poznaniak2025 pisze:
20 paź 2022, o 20:16
Witam Sąsieladów z Osiedla Batorego - 82

Z dniem 1 Listopada będę miał przyjemność zamieszkać na osiedlu tak przyjaznym i wyjątkowym jakim jest Os.Batorego.

Przez pewien czas miałem okazję zapoznać się z problemami jakie Państwa osiedle musi że tak to nazwę znosić ale jedno nie daje Mi spokoju i z chęcią postaram się ku temu pomoc na swój możliwy sposób ale to przedstawie poniżej :

Zwracam się ze skromną prośbą a jednocześnie opisaniem bardzo dobrze znanych sytuacji na Naszym osiedlu jakim jest :

- Nielegalne Parkowanie - na miejscach które nie są do tego w żadnym stopniu legalne - w skrócie widzę osobiście na codzień o różnych porach dnia i nocy że auta parkują praktycznie wszędzie a już nie wspominając o tym że najczęściej przy wiatach i na " skrętach '" wyjazdowych z tuneli.

Jak wszyscy mogą to zauważyć dziesiątki postów na ten temat i nawet blok zakładanych przez straż miejską też nie dają rezultatów .Co za tym idzie że widocznie na to nie ma siły ale z wielką przyjemnością chciałbym poinformować że od nowego miesiąca lub od ostatniego miesiąca jakim będzie to grudzień - auta zaparkowane w sposób nie prawidłowy będą miały za dnia lub w ciągu nocy - miłą lub nie miłą niespodziankę w postaci :

Jednej lub Kilku Naklejek na Szyby w postaci dobrze znanej na całym świecie .

Nie będę tutaj opisywał zdania i opisu ale mam nadzieję że dzięki takiej naklejce na szybie każda osoba która zaparkuje w sposób nie legalny to może w końcu się nauczy - znaleźć kilka minut więcej na to żeby poszukać miejsca parkingowego a nie miejsca na tzn - nie legalnu - więc drodzy Sąsiedzi .

Mam wielką nadzieję że taki sposób pomoże a nawet jeżeli nie to sam fakt że takie osobie które się nie potrafią dostosować to życzę powodzenia jeżeli chodzi o usuwanie z szyb naklejek które są jak na złość niezmiernie trudne do usunięcia.

Życzę udanego wieczoru i oby Nasze osiedle było tylko lepsze.

ODPOWIEDZ