EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 24 lut 2012, o 21:09

Witam
Proszę korzystających z usług EAST&WEST (internet/telefon/tv cyfrowa) o podzielenie się uwagami co do jakości.

Pozdrawiam
Rob

feelx
Posty: 7
Rejestracja: 25 sty 2012, o 12:08
Nr bloku: 29

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: feelx » 25 lut 2012, o 13:28

nie warto. lepiej Światłowód z Inotela . Jak byś się zdecydował to daj znać, 100 zł do podziału . ;)

Awatar użytkownika
Morticia
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2012, o 21:14
Nr bloku: 44

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Morticia » 25 lut 2012, o 21:39

Bardzo warto! W każdym razie jeżeli chodzi o Internet. Z innych usług nie korzystam.

Z Internetu w E&W korzystam już piąty rok. Po podpisaniu umowy monter zjawił się u mnie w domu w umówionym terminie, wszystko zainstalował, niczym nie musiałam się sama zajmować.
Cały czas płacę abonament tej samej wysokości, a w między czasie 3 lub 4 razy zwiększono bez dopłat prędkość - i na ten moment mam 10 Mb/s. Do abonamentu dopłacam miesięcznie 5 zł za użytkowanie drugiego terminala - bo ciągnę przewodowo na dwa kompy, bezprzewodowo oczywiście nic bym nie dopłacała.
Przez te 5 lat odnotowałam JEDNĄ przerwę w działaniu sieci - jakieś 2 tyg temu, jak temp. -18 zaskoczyła nas wszystkich i łącza na Batorego widocznie też. Problem zewnętrzny usunięto tego samego dnia w ciągu kilku h, mimo, że był weekend.
Z żadnym innym dostawcą, a kilku się przewinęło, nie miałam takiej stabilnej sieci i spokoju z funkcjonowaniem, fakturami, uzyskaniem kontaktu telefonicznego....Polecam.
"A day alone, only that would be death." - Morticia Addams

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 25 lut 2012, o 22:21

Sęk w tym, że w naszym rewirze jest tylko E&W.
Do Morticia:
Jestem naprawdę zaskoczony Twoim optymizmem. Mam łącze o tych samych parametrach i niewiele mogę na ten temat powiedzieć dobrego...
Kliknij na link:
http://www.numion.com/YourSpeed3/Run.ph ... ctDefaults
I podaj mi proszę swoje wyniki:
Obrazek

Interesuje mnie:
- Download speed
- Upload speed
- Latency

Będę wdzięczny :)

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: andy » 25 lut 2012, o 23:08

Rob pisze:Sęk w tym, że w naszym rewirze jest tylko E&W.
Dlaczego tylko E&W? Powinien też być Inotel.
W Inotelu ciekawie wygląda cena za Internet 2 Mb/s - 35 zł. Podczas gdy za podobną cenę w E&A mamy 1,5 Mb/s.

Rodzice mieli telewizję w E&A i narzekali na jakieś zakłócenia (zarówno w analogowej i cyfrowej TV). Przeszli do Inotela i też od czasu do czasu coś się dzieje.
Zatem jak widać, ideału nie ma.
E&A ma tą zaletę, że w domu jest już ich instalacja i nie trzeba nic wiercić i prowadzić kabelków w rurkach jak to jest w przypadku Inotela.
Morticia pisze:Bardzo warto! W każdym razie jeżeli chodzi o Internet. Z innych usług nie korzystam.
A nie korzystasz z ich telewizji? Zawsze mówili, że bez umowy na TV nie ma u nich Internetu.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 25 lut 2012, o 23:15

Dlaczego tylko E&W? Powinien też być Inotel.
Pewnie by i chciał, ale E&W jest wmiksowany w akt notarialny i byli tutaj od początku. Ich są studzienki i piony. Nikogo (niestety) nie wpuszczą...

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: andy » 25 lut 2012, o 23:22

Rob pisze:
Dlaczego tylko E&W? Powinien też być Inotel.
Pewnie by i chciał, ale E&W jest wmiksowany w akt notarialny i byli tutaj od początku. Ich są studzienki i piony. Nikogo (niestety) nie wpuszczą...
Jak nie wpuszczą? Jeśli jesteś zainteresowany ich ofertą, to w Tesco Inotel ma stoisko. Zapytaj się, czy u działają również u Ciebie w bloku.

Awatar użytkownika
Morticia
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2012, o 21:14
Nr bloku: 44

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Morticia » 25 lut 2012, o 23:45

Nie ogarniam tej strony (uwaga, BABA), podaje mi wyniki w bitach/bajtach, Tobie w kilo, a w ogóle różne od Speed Testu, z którego zawsze ja korzystam i na którym polegam.

Zatem moje aktualne wyniki speedtestowe
http://www.speedtest.pl/test/36538424

Skąd entuzjazm? Żadnej awaryjności, błyskawiczne (wg mojego pojęcia błyskawiczności - opierającego się bardziej na czasie trwania, który mogę zmierzyć stoperem, a nie wartościach kbpsowych) pobieranie/wczytywanie/wysyłanie. Takie mam wymagania od sieci i pakiet Turkus E&W je spełnia :)
andy pisze:A nie korzystasz z ich telewizji? Zawsze mówili, że bez umowy na TV nie ma u nich Internetu.
Płacę za najniższy analogowy pakiet programów (5zł) żeby móc mieć ich internet, to prawda. Ale nie korzystam z niego, wzięłam rozwód z telewizją jeszcze przed przeprowadzką na tę stronę Batorego (ze "starej" części Batorego zresztą ;D ). Także nawet nie mam odbiornika, żeby z ciekawości sprawdzić, czy moje 7 programów jest dostarczane ;))
"A day alone, only that would be death." - Morticia Addams

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 26 lut 2012, o 10:04

Do Morticia:
Wyniki z Numion, są dużo bardziej analityczne i wiarygodne. Wytłumaczę to obrazowo - Numion podczas tego testu, łączy się z serwerami na całym świecie. Większość testerów łączy się z plikiem położonym (przykładowo) na serwerze w naszej stolicy. Taki pomiar (przez operatora) - to żaden pomiar.
Zapuść więc proszę raz jeszcze Numiona z linka, który Tobie podałem wcześniej.
Gdy Numion zakończy już swój pomiar, prześlij mi tego linka:
Obrazek
A resztę ja już sobie odczytam i powiem Tobie - ile wart jest net w E&A :)

Do andy:
Stoisko Inotela, mijam kilka razy w tygodniu przy okazji zakupów w Tesco.
Jest PRAWNA BLOKADA dla innych operatorów i tyle. Czy jest to legalne/uczciwe - to już temat dla Urzędu Antymonopolowego.

feelx
Posty: 7
Rejestracja: 25 sty 2012, o 12:08
Nr bloku: 29

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: feelx » 26 lut 2012, o 12:27

Mieszkam tu już 7 lat na początku wraz z mieszkaniem dostałem w pakiecie east & west i przez 5 lat miałem od nich internet i tv , owszem zwiększali internet co roku za darmo, do 10mb doszedłem , ale co z tego jak w tej samej cenie mam w inotelu 50MB.
East ma swoją siedzibę na osiedlu pod Lipami , i tam trzeba się pofatygować rozwiązać umowę , godziny pracy mega niekorzystne dla klienta. trudno cokolwiek załatwić , mega kolejki starszych babek i dziadków , które przychodzą płacić za tv na blankietach .
Nie chce reklamowiec jakoś specjalnie Inotela bo na początki działalności tej firmy swoje z nimi przeszedłem, wszystko się wieszało. Ale od roku to zupełnie inna bajka i obiektywnie na to patrząc nie ma na naszym osiedlu lepszego dostawcy usług telekomunikacyjnych
I głupotą jest porównywanie sygnału ze światłowodu do zwykłego kabla. :!: chyba że ktoś ma starego typu odbiorniki to różnicy nie zobaczy.

PS płace 109 zł za TV ponad 60 kanałów w tym canal + , internet 50 MB i telefon

Pozdro

ODPOWIEDZ