EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Tematy, kt├│re mog─ů zainteresowa─ç wszystkich mieszka┼äc├│w osiedla

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Postprzez andy » 24 mar 2018, o 17:58

Vectra to mi si─Ö kojarzy z Warszaw─ů. Nie my┼Ťla┼éem, ┼╝e w Poznaniu r├│wnie┼╝ dzia┼éaj─ů.
andy

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 gru 2011, o 13:18
Nr bloku: 41

Postprzez Bat3 » 25 mar 2018, o 20:28

Też dlatego mnie to zainteresowało.
Bat3

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 lut 2016, o 18:59
Nr bloku: 3

Postprzez Bat3 » 17 kwi 2018, o 14:11

Postanowi┼éem si─Ö przej┼Ť─ç jednak zmieni─ç neta na ┼Ťwiat┼éow├│d:

obecnie mam Carbon 70 Mb/s 44z┼é mog─Ö zmieni─ç na poni┼╝sze, obecnie jako┼Ť nie narzekam na co dzie┼ä na neta ale zawsze mo┼╝e by─ç lepiej wiec pytanie czy jest sens dop┼éaca─ç miesi─Öcznie 16z┼é czy jednak w zupe┼éno┼Ťci wystarczy i poczuje ju┼╝ r├│┼╝nice na +6z┼é a zawsze mog─Ö zmieni─ç na wy┼╝szy.

ŚWIATŁOWÓD INSTANT 250 Mb/s 50zł

ŚWIATŁOWÓD FLESZ 500 Mb/s 56zł

ŚWIATŁOWÓD FORTE 750 Mb/s 60zł
Bat3

Postprzez gustarballs1983 » 22 kwi 2018, o 12:01

@Bat3

Nie nowina to o czym piszesz.. pisałem już o tym kilka postów wyżej ładnych parę miesięcy temu.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Do┼é─ůczy┼é(a): 31 sty 2012, o 19:37
Nr bloku: 1

Postprzez Bat3 » 9 maja 2018, o 14:54

No i sta┼éo si─Ö pod┼é─ůczono mnie pod :
ŚWIATŁOWÓD INSTANT 250 Mb/s 50z
ale ruter mam nadal : linksys wrt54g
https://www.komputronik.pl/product/1466 ... t54gl.html

internet chodzi ale czy mam co┼Ť na szybko zmieni─ç w ustawieniach, no i pewnie czeka mnie zakup nowego, jakie┼Ť propozycje na Cena/Jako┼Ť─ç nie chce wydawa─ç za du┼╝o bo i tak mam za wiele wydatk├│w ostatnio . :oops:
Bat3

Postprzez gustarballs1983 » 9 maja 2018, o 19:50

Jak nie masz za du┼╝o pieni─Ödzy na wydatki ( tak z 350+ PLN) to nie ma sensu nic kupowa─ç. Ten tw├│j przedwojenny poradziecki toster kt├│ry nosi miano routera nie nadaje si─Ö na tak szybki internet ( WRT54GL ma przepustowo┼Ť─ç rz─Ödu 44Mb/s i to zar├│wno po wifi jak i po kablu).
Jak chwilowo nie sta─ç ci─Ö na wyrzyganie na porz─ůdny router to wpinaj kompa bezpo┼Ťrednio w modem ( pod warunkiem ┼╝e masz jaki┼Ť pakiet internet/total security kupiony i zainstalowany) z tego co si─Ö orientuj─Ö w E&W masz dost─Öpne dwa zewn─Ötrzne IP, tak┼╝e do jednego portu w modemie mo┼╝esz wpi─ů─ç router i ci─ůgn─ů─ç na nim wszystkie zabawki na wifi a drugi port mo┼╝esz zapakowa─ç kompa do film├│w i gier.

Prawda jest taka, ┼╝e dop├│ki nie przejdziesz na standard wifi 802.11ac do p├│ty po wifi nie wyci─ůgniesz wi─Öcej ni┼╝ 50Mb/s na pojedy┼äczej antenie (a takie odbiorniki -pojedy┼äcz─ů anten─Ö- ma wi─Ökszo┼Ť─ç sprz─Ötu ) smartfony/ laptopy/ tablety/ smart TV. Ka┼╝dy kij ma dwa ko┼äce jak chcesz ┼╝eby wszystko dzia┼éa┼éo na wifi w standardzie 802.11ac to nie tylko router musi wspiera─ç t─ů technologie ale tw├│j sprz─Öt te┼╝. je┼Ťli chodzi o smartfony to modele ze ┼Ťredniej p├│┼éki wspieraj─ů t─ů technologie mniej wi─Öcej od roku flagowce ju┼╝ od np. samsunga galaxy S4. Ze smart tv bywa r├│┼╝nie tak samo jak i z laptopami, tyle ze do tych ostatnich mo┼╝esz kupi─ç zewn─Ötrzna kart─Ö na usb. Polecam modele z zewn─Ötrznymi antenami bo wifi ac dzia┼éa na cz─Östotliwo┼Ťci 5GHz a ta jest mocno t┼éumiona przez ┼Ťciany w budownictwie z wielkiej p┼éyty ( beton zbrojony).

Jak ju┼╝ b─Ödziesz mia┼é hajs na wydanie to przede wszystkim szukaj routera kt├│ry ma gwarantowane przynajmniej 4x 1Gb/s (1000Mb/s) porty ethernet + wifi ac. Tylko nie daj si─Ö wyrucha─ç sprzedawcom by ci wcisn─Öli kota w worku. Flaki routera w standardzie ac w du┼╝ej mierze zale┼╝─ů r├│wnie┼╝ od tego kt├│r─ů wersj─Ö sprz─Ötow─ů danego modelu posiadasz.

poni┼╝ej daj─Ö link referencyjny do spo┼éeczno┼Ťciowego rozpoznania w sprz─Öcie interesuj─ů cie tylko modele z procesorami firmy qualcomm atheros.
unikamy jak ognia chipsetów firmy intel/broadcomm i mediatek, firma realtek ujdzie w tłumie ale zależy od producenta sprzętu. szukaj także modelu z zewnętrznymi antenami.
https://wikidevi.com/wiki/List_of_802.11ac_Hardware/Wireless_Routers

co si─Ö tyczy kart sieciowych wifi na usb to wyb├│r jest niewielki mo┼╝na kupi─ç tylko edimaxy z przymocowan─ů zewn─Ötrzn─ů anten─ů s─ů na chipsecie realteka wi─Öc ujdzie w t┼éumie. Reszta b─Ödzie mie─ç albo za s┼éaby zasi─Ög (wewn─Ötrzna antena) albo ma g├│wniany chipset. ( no chyba ze szukasz czego┼Ť na usb 3.0 ale ja takowego si─Ö nie dorobi┼éem jeszcze:p). Alternatyw─ů jest zamawianie od importera z firmy delock.de maj─ů dongle wifi z odkrecan─ů anten─ů i osobno anten─Ö dokupi─ç. Jednak┼╝e anteny monta┼╝owe 2,4+5GHz s─ů bardzo drogie i wraz z karta mo┼╝esz si─Ö w 600PLN nie zamkn─ů─ç:P dlatego polecam kompuszrotnika i edimaxa z antenka dook├│ln─ů 6dB/4dB w domowych warunkach si─Ö sprawdza i jest w miar─Ö przyst─Öpny cenowo (dwa lata temu kupi┼éem za 105PLN i s┼éu┼╝y do dzisiaj).

Je┼Ťli chodzi o mnie to u┼╝ywam Archera C7 wydanie sprz─Ötowe v2 oraz Edimaxa EW-7811UAC i karty od delock.de z anten─ů dwuzakresow─ů 10dB.
Archcer c7 nie posiada mo┼╝e wielu funkcji nowszych modeli router├│w jak wielordzeniowy procesor formowanie wi─ůzki czy Multi user I-O za to wszystkie wersje sprz─Ötowe ma z prockami firmy qualcom atheros. Czyli nie ma szarpania si─Ö z tym ┼╝e zaraz co┼Ť si─Ö w routerze spieprzy jak w przypadku broadcomma i mediateka.

Daj znać jak będziesz "siedział na sianie" i zainteresuje cię inwestycja w nowy router.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Do┼é─ůczy┼é(a): 31 sty 2012, o 19:37
Nr bloku: 1

Poprzednia strona

Powr├│t do Sprawy wsp├│lne

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Dzi─Ökujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Odzyskiwanie danych Poznań.
stat4u