Nieuprawnione zajęcie parkingu przy blokach 51/52?

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
julia
Posty: 62
Rejestracja: 21 gru 2011, o 21:58
Nr bloku: 41

Nieuprawnione zajęcie parkingu przy blokach 51/52?

Post autor: julia » 21 gru 2011, o 22:30

Może ktoś ma jakieś informacje na temat zajęcia parkingu przez firmę budującą nowe bloki między blokiem 52 a Atanerem? Na osiedlu już i tak zaparkowanie w godzinach popołudniowych i nocnych graniczy z cudem (częściowo też z powodu likwidacji parkingu przy ul. Umultowskiej). Czy takie zajęcie terenu jest zgodne z prawem? Wcześniej wywieszone kartki z napisem, że firma nie odpowiada za zniszczenia samochodów tam zaparkowanych to chyba żart. Jasne jest, że odpowiadałaby. Co możemy zrobić, aby odzyskać te miejsca parkingowe?

Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: Nieuprawnione zajęcie parkingu przy bloku 52?

Post autor: Stefan » 22 gru 2011, o 13:31

Sam widziałem taką informację o rzekomym braku odpowiedzialności za uszkodzone samochody, gdy w nocy szukałem 20 minut miejsca do zaparkowania.
Na szczęście udało się znaleźć coś innego i nie sprawdzać zasadności tych ostrzeżeń.
Teraz widziałem, że UWI posunęło się nawet do tego, że sobie ten parking zagrodzili płotem.
Mało tego czasem widzę, jak jakieś betoniarki czy inne tego typu samochody budowlane zajmują ponad połowę jezdni dostarczając beton i inne materiały budowlane. Poza tym hałasują i smrodzą ludziom pod oknami.
Kto im pozwala wjeżdżać tym sprzętem na osiedle? Co na to administracja?

Awatar użytkownika
darenty
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: Nieuprawnione zajęcie parkingu przy bloku 52?

Post autor: darenty » 29 gru 2011, o 19:37

Proponuję Wam wycieczkę do administracji osiedla.
Sprawdzicie w ten sposób czy "zagrabienie" miejsc parkingowych odbyło się za ich zgodą.
Jeśli tak zapytajcie w spółdzielni czy zapewnili miejsca zastępcze - tak było jak stawiano blok 54.

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: Nieuprawnione zajęcie parkingu przy bloku 52?

Post autor: VooR » 29 gru 2011, o 20:57

Generalnie z parkingami na naszym osiedlu nie jest łatwo... :/

Kiedy zlikwidowano parking strzeżony, zrobiłem małe śledztwo/aferę (gdyż było mi to bardzo nie na rękę), którego wyniki można streścić:
- administracja ma gdzieś temat, bo mimo, że wiedzą, że jest problem z parkowaniem, to w papierach mają wszystko zgodnie z obowiązującymi normami (rzekomo)
- deweloperzy mają gdzieś temat, bo w papierach mają wszystko zgodnie z obowiązującymi normami (rzekomo)
- na osiedlu nie ma fizycznie więcej miejsca, które można by przeznaczyć na parkingi :/

Na pocieszenie - w bloku powstającym koło bloku 41 (buduje Agencja Inwestycyjna) ma być hala garażowa z dużą ilością miejsc (oczywiście do wykupienia w pierwszej kolejności przez osoby kupujące w tymże bloku mieszkania) oraz kilkanaście/kilkadziesiąt miejsc parkingowych wokół budynku. Co do bloków budowanych koło 52 przez UWI - nie mam takich informacji.
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: Nieuprawnione zajęcie parkingu przy bloku 52?

Post autor: Stefan » 30 gru 2011, o 12:40

VooR pisze:Generalnie z parkingami na naszym osiedlu nie jest łatwo... :/
To fakt. Sprawę pogarszają również parkujące na osiedlu pojazdy firmowe. Nie myślę tu nawet o firmowych osobówkach lecz o "dostawczakach".
VooR pisze: - na osiedlu nie ma fizycznie więcej miejsca, które można by przeznaczyć na parkingi :/
Jest miejsce jeszcze przed wjazdem na osiedle od strony Umultowskiej. Niestety trzeba by zrezygnować z trawy ale coś za coś. Albo zbudować coś podziemnego.
VooR pisze: Na pocieszenie - w bloku powstającym koło bloku 41 (buduje Agencja Inwestycyjna) ma być hala garażowa z dużą ilością miejsc (oczywiście do wykupienia w pierwszej kolejności przez osoby kupujące w tymże bloku mieszkania) oraz kilkanaście/kilkadziesiąt miejsc parkingowych wokół budynku. Co do bloków budowanych koło 52 przez UWI - nie mam takich informacji.
Marne to pocieszenie, jeśli za miejsce trzeba zapłacić ok 20 tys. i jeszcze co miesiąc 25 zł czynszu.
Poza tym w takiej podziemnej hali bez monitoringu jest dużo mniej bezpieczniej niż na osiedlu pod chmurką.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Nieuprawnione zajęcie parkingu przy bloku 52?

Post autor: andy » 30 gru 2011, o 12:43

W dalszym ciągu jednak pozostaje kwestia samego zagarnięcia tego parkingu (przy 52) przez UWI.
Mają ogrodzony teren budowy, więc dlaczego i jakim prawem zabierają jeszcze nasze miejsca postojowe?

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: Nieuprawnione zajęcie parkingu przy bloku 52?

Post autor: VooR » 30 gru 2011, o 12:58

Stefan pisze: Jest miejsce jeszcze przed wjazdem na osiedle od strony Umultowskiej. Niestety trzeba by zrezygnować z trawy ale coś za coś. Albo zbudować coś podziemnego.
Wg administracji nie ma takiej możliwości (dokładnie o to pytałem).
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2011, o 13:31
Kontakt:

Re: Nieuprawnione zajęcie parkingu przy bloku 52?

Post autor: admin » 30 gru 2011, o 13:06

Rozmawiałem przed chwilą z miłą panią administracji, która stwierdziła, że prowadzone są (rzekomo) rozmowy z miastem, aby udostępnić spółdzielni właśnie ten teren przy wjeździe od ul. Umultowskiej.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to już na wiosnę mają ruszyć prace z budową parkingu, który ma się ciągnąć od bloku 42 aż do ul. Postawskiej.
Stefan pisze:Sprawę pogarszają również parkujące na osiedlu pojazdy firmowe. Nie myślę tu nawet o firmowych osobówkach lecz o "dostawczakach".
Również ta sama miła pani stwierdziła, że samochody dostawcze nie mają prawa parkować na miejscach postojowych oznaczonych tabliczką "parking dla samochodów osobowych". Obiecała tą sprawą zainteresować straż miejską.
Forum mieszkańców os. Stefana Batorego w Poznaniu - http://batorego.net
e-mail: os.batorego@gmail.com

Awatar użytkownika
darenty
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: Nieuprawnione zajęcie parkingu przy bloku 52?

Post autor: darenty » 30 gru 2011, o 23:32

Jest jeszcze miejsce w którym obecnie zdesperowani mieszkańcy parkują auta - kawałek placu pomiędzy boiskiem a siatką ogrodzeniową bloku 41.
Gdyby to utwardzić to spokojnie myślę 15-20 aut tam można zaparkować.
Swoją drogą to boisko też woła o jakieś przytulne zagodpodarowanie - w pozostałych częściach osiedla jest to znacznie lepiej zrobione.

Co do parkingu przy 52 jak pisałem - zgłosić sprawę do PSM.

Pamiętam jak budowali 54 to było SPECJALNIE WYDZIELONE i ogrodzone zastępcze miejsce na parking dla mieszkańców obok placu budowy.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Nieuprawnione zajęcie parkingu przy blokach 51/52?

Post autor: andy » 26 mar 2012, o 15:22

Dziś w rozmowie z kierownikiem osiedla dowiedziałem się, że to administracja/PSM wyraziła zgodę na zajęcie tych miejsc parkingowych.
Ponad kierownik nie widzi w tym żadnego problemu, bo cytuję "przecież jak skończą budować, to oddadzą te miejsca"!

ODPOWIEDZ