kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na południe od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: gustarballs1983 » 2 lut 2012, o 18:15

Jak w temacie,
Zauważcie państwo, że na wszystkich pozostałych osiedlach tj. sobieskiego, chrobrego, śmiałego, czy też zwycięztwa kosmonautów czy łokietka wszystkie bloki posiadają tzw izolacje termiczną i maja położoną zaprawę która wygląda jakoś przyzwoicie a nie jak PRLowski kloc z wielkiej płyty, mało tego mam już serdecznie dość zalewania herbaty czy kawy a z czajnika leci żybura z wuchtą kamienia (a i tak wodę wstępnie filtrowałem) bo PSM nie wymienił rur w pionach bloków na takie nowszego typu w których kamień się nie osadza. Wiem dobrze, że np. na osiedlu chrobrego wszystkie bloki już mają nowe rury.

Czy stara część batorego nie iest przypadkiem przez PSM traktowana trochę jak "pasierb przez macochę"?

Czy ktoś z państwa wie kiedy takowe modernizacje mają zawitać także w starej części batorego?
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

masa
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2012, o 22:01
Nr bloku: 25

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: masa » 3 lut 2012, o 20:16

W sprawie rur się nie wypowiem, bo nie wiem. Nie zauważyłam też, żeby u mnie z kranu leciała "żybura".

Natomiast jeśli chodzi o ocieplanie budynków, to pytałam w Spółdzielni i poinformowano mnie, że w najbliższym czasie nie jest przewidziane ocieplanie bloków. Osiedla wymienione przez Pana są chyba nieco starsze od Batorego, a ocieplane były stosunkowo niedawno, z czego wynika, że przyjdzie nam jeszcze poczekać... :roll:
Największe szanse na ocieplenie mają zapewne bloki na obrzeżach osiedla - tak zaczynali ocieplać na os. Sobieskiego.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: gustarballs1983 » 4 lut 2012, o 15:44

nie wiem czym szczególnie się różnią batorego chrobrego sobieskiego czy smiałego wszystkie poswtały w latach 80 tych i są wykonane w tej samej technologii budownictwa w tzw. wielkiej płycie. ostatnie budynki na śmiałego ocieplili już dobre półtora roku temu. Ehh.. ciekawe ile jeszcze przyjdzie nam czekać...

Co wody z kranu to z tą żyburą może trochę przesadziłem, po prostu drażni mnie fakt że z powodu starych rur w których osadza się kamień przynajmniej raz dziennie muszę skrobać czajnik w celu usunięcia kamienia, ponieważ strumień płynącej przez rury wody odrywa kawałki kamienia i w ten sposób mamy go w wodzie 2x tyle ile by mogło być gdybyśmy mieli rury z pcv. Wiem skąd-inąd że na pozostałych osiedlach już takowe są zamontowane bo mój wuja pracuje jako instalator wod-kan-co w firmie która pomagała montować takowe m.in. na piątkowie a z rozmów z innymi tego typu ekipami wuja już wie ,że że zakładali już na wszystkich osiedlach w okolicy. nie ukrywam że zaczyna drażnić mnie fakt picia herbaty/kawy gdzie na samym dnie kubka znajdują się grudki kamienia pomimo przefiltrowania wody w specjalnie do tego celu zakupionym filtrze z wymiennym wkładem który muszę wymieniać częściej niż podane w instrukcji bo po prostu szybciej się zapycha. Uważam że to jest po prostu skandal zwłaszcza przy opłatach za wodę jakie za lokal ponosimy. Sądzę, że w tej kwestii PSM powinien zająć stanowisko.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

kmita1956
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2012, o 17:25
Nr bloku: 37

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: kmita1956 » 5 lut 2012, o 19:55

Proponuję zapytać się w Administracji, a nie wuja. Batorego jako pierwsze zaczęło wymieniać rury i jest już nieźle zaawansowane.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: gustarballs1983 » 5 lut 2012, o 23:10

tyle ze skończy ostanie i to chyba wg. chronologii od najnowszego do najstarszego

albo zaczęło jako piersze i skonczyło zaraz po wymianie instalacji w siedzibie administracji i mieszkaniach jej prominentów!!!!!!

a co do izolacji to całe szczęście głosu pan nie zabrał bo wystarczy się przespacerować po pozostałych osiedlach i po starej części batorego. Na pozostałych osiedlach wszystkie bloki są izolowane an na starej części naszego osiedla ANI JEDEN!!!!

czasami zastanawiam się czy to forum nie założył(a) Pan(i) sam(a) w masochistycznej wizji lubości bycia obrzucanym żółcią przez niezadowolonych ze swych włodarzy mieszkańców osiedla, a być może liczył(a) Pan(i) naiwnie, że sprawy przybiorą inny obrót i będzie Pan(i) dobrym/ą ojcem/matką swoich pociech jak to było za starych dobrych czasów w partii i w "matuszkje rasiji"
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

kmita1956
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2012, o 17:25
Nr bloku: 37

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: kmita1956 » 6 lut 2012, o 00:43

gustarballs1983 pisze:a co do izolacji to całe szczęście głosu pan nie zabrał bo wystarczy się przespacerować po pozostałych osiedlach i po starej części batorego. Na pozostałych osiedlach wszystkie bloki są izolowane an na starej części naszego osiedla ANI JEDEN!!!!
Hmm, tak się złożyło, że już gdzieś wczesniej o tym wspomniałem.
Temat ociepleń na naszym osiedlu był już kilkakrotnie poruszany na Grupach członkowskich. Swoją drogą szkoda, że już nie funkcjonują.
W każdym razie zawsze upadał.
Na innych osiedlach mieszkańcy ponoszą na ten cel dodatkową opłatę. Nasze, mimo, że budowane w technologii wielkopłytowej, zbudowane są już z nowszych ich wersji i są "cieplejsze" niż na innych osiedlach. W związku z tym nie podpadają pod tzw. premię termomodernizacyjną. Tym niemniej parę lat temu (2 czy 3) Zarząd podjął próbę ocieplenia budynku nr 4. Mieszkańcy nie wyrazili zgody. Głównie zresztą ze względu na koszt.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: gustarballs1983 » 6 lut 2012, o 01:06

w 4 tam głownie mieszka jeszcze wiara z przydziałów nic dziwnego ze protestują jak ktoś im karze rzygnąć sałatą. swoją droga ciekawe ile się trzeba złożyć na taka operację w przeliczeniu na 1 mieszkanie żeby coś takiego zrobili.

głównie zależy mi na izolacji dachu, bo ściany to jeszcze przeżyję ale latem to na 4 pietrze jest taki piekielny nagar że się nie da wytrzymać...
musiałem skonstruować miniklimatyzator z nawiewem do budy komputera żeby mi się nie wysypywał latem pomimo zamontowania o wiele wydajniejszego chłodzenia niż boxowe po prostu temperatura w mieszkaniu jest tak wysoka że powietrze nie odbiera temperatury z radiatora bo ma identyczna temperaturę co radiator... a nie będę ryzykował z tym wodnym szajsem bo nie che zaraz kupować nowego kompa bo stary załatwię wodnym chłodzeniem
Jak w innym temacie..
przepraszam za nazbyt jadowite reakcje.. jak już wspomniałem jestem raczej zgorzkniały i z natury sączę żółć...

EDIT : prosiłbym o rozwinięcie terminu "tzw. premia termomodernizacyjna"

czy chodzi o rabat na usługę montażu termoizolacji per cały blok ze względu na konieczność wykonania tej operacji spowodowanej wadliwą technologia wykonania całego budynku??

swoją droga nie uważam żeby było fair uwalenie całego pomysłu na termoizolację na starej części naszego osiedla tylko dlatego, że zrobiono referendum?! w bloku numer 4...
osobiście sadze, że każdy blok powinien przejść takie referendum w końcu każdy blok płaci za siebie za różne koszta w każdym z bloków ze względu na kształt budynku jak i ilość mieszkań jak też różnie się te koszta będą rozkładać, właśnie ze względu na ilość mieszkań, dlatego każdy blok z osobna powinien mieć swoje referendum (czy jakkolwiek to nazwać) z jednym głosem na mieszkanie (główny najemca/właściciel/whatever lokalu decyduje).
oczywiście z przedstawionym kosztorysem ile trzeba zabulić za całość i ile każde mieszkanie musi dać [mam nadzieję że termoizolacja obejmuje także izolacje dachu (bo jak wspominałem to jest moja główna boloączka)]
a swoją drogą to może też nieco jaśniej by Pan odniósł się do tych "postępów" o których Pan wspominał w sprawie rur pcv w pionach budynków, twierdzi pan że tego typu prace u nas na osiedlu postępują i że prace te zaczęły się jako pierwsze na naszym osiedlu, w takim razie czy wie Pan może które bloki posiadają już w pełni wymienioną instalacje ciepłej i zimnej wody na pcv, które bloki częściowo i czy tego typu prace nadal postępują czy też zostały wstrzymane
no a już pełnej euforii to bym dostał jak bym poznał termin prac dla mojego bloku:D :D
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

kmita1956
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2012, o 17:25
Nr bloku: 37

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: kmita1956 » 6 lut 2012, o 23:02

Rozmawiałem dziś z kierownikiem administracji.

Jeśli chodzi o wymianę rur, to poziomy kończą w tym roku - bud. 39 i 40
Natomiast z pionami gorzej. Do zrobienia są jeszcze budynki od 1 do 7 (albo 8 - uciekło mi z pamięci). Będą robione stopniowo, ale potrwa to jeszcze ze dwa lata. Aktualnie na tapecie jest nr 1.

A propos termomodernizacji kierownik chce przygotować wstępne wyliczenia i dać to ludziom do decyzji. Mówi jednak, że np. na bloku nr 4 wychodziło, że mieszkańcy mieli przez 10 lat płacić miesięcznie ponad 100,- więcej. Oczywiście w zależności od wielkości mieszkania. Myślę, że trzeba poczekać na owe wyliczenia.
Mówił też, że z wyliczeń wynika, iż zużycie ciepła na starej części osiedla jest takie same jak na nowej, gdzie budynki są ocieplane na etapie budowy.

Wspomniałem o izolacji samego dachu. Rozważa możliwość wypełnienia stropodachów wełną mineralną.

stan
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2012, o 03:06

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: stan » 7 lut 2012, o 00:54

Moim zdaniem ocieplanie bloków jest zbyt kosztowne aby się w to pchać. Pozna tym nasze bloki są ciepłe. W moim mieszkaniu, a mieszkam w bloku 4 poniżej minus 5 stopni nie odkręcam kaloryferów. Ocieplenie miały by zatem tylko efekt wizualny. Można by tylko ocieplić ściany szczytowe i ewentualnie dachy.
Rozmawiałem ze znajomym który mieszka w desce na osiedlu Sobieskiego. Tam wspólnota mieszkaniowa wzięła kredyt na ocieplenie i mieszkańcy przez kolejne 20 lat będą płacić okolo 300pln miesięcznie za to ocieplenie. Myślę że podobne ceny byłyby u nas.

Co do pionów, to w zeszłym roku i w tym pękały rury w pionach. Pan z administracji twierdził że wymiana całości będzie za 2 lata. Można to przyspieszyć pisząc pismo do administracji z prośbą o wcześniejszą wymianę z uwagi na ich zły stan.

stan
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2012, o 03:06

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: stan » 7 lut 2012, o 01:37

gustarballs1983 pisze:w 4 tam głownie mieszka jeszcze wiara z przydziałów nic dziwnego ze protestują jak ktoś im karze rzygnąć sałatą. swoją droga ciekawe ile się trzeba złożyć na taka operację w przeliczeniu na 1 mieszkanie żeby coś takiego zrobili.
[...]
swoją droga nie uważam żeby było fair uwalenie całego pomysłu na termoizolację na starej części naszego osiedla tylko dlatego, że zrobiono referendum?! w bloku numer 4...
osobiście sadze, że każdy blok powinien przejść takie referendum w końcu każdy blok płaci za siebie za różne koszta w każdym z bloków ze względu na kształt budynku jak i ilość mieszkań jak też różnie się te koszta będą rozkładać, właśnie ze względu na ilość mieszkań, dlatego każdy blok z osobna powinien mieć swoje referendum (czy jakkolwiek to nazwać) z jednym głosem na mieszkanie (główny najemca/właściciel/whatever lokalu decyduje).
oczywiście z przedstawionym kosztorysem ile trzeba zabulić za całość i ile każde mieszkanie musi dać [mam nadzieję że termoizolacja obejmuje także izolacje dachu (bo jak wspominałem to jest moja główna boloączka)]
Co masz na myśli pisząc o wiarze z przydziałów w bloku 4? Sam mieszkam w tym bloku od 5 lat, i bardzo wielu jest tutaj nowych właścicieli. Jeśli chciałeś być sarkastyczny, to wymyśl coś bardziej błyskotliwego.
Z tego co wiem, był kosztorys ocieplenia, ktoś z mieszkańców podszedł do tematu pragmatycznie, policzył, pomyślał i doszedł do słusznego moim zdaniem wniosku, że zyski będą nieporówywalnie mniejsze od kosztów. Nie warto ładować kasy w coś co przyniesie mizerne korzyści. Ot cała sprawa z referndum. Po co wydawać kasę? Bo na innych osiedlach wydali? Bo gdzieś blok jest żółty, różowy, fioletowy a u nas szary?

A jak chcesz tak rzygać sałatą, to kup działkę, wybuduj dom i będziesz się tam mógł mądrzyć ocieplając go co roku nową warstwą. Albo znajdź w necie numer do firmy która się tym zajmuje, zapytaj o ceny i wtedy napisz coś ciekawszego.

ODPOWIEDZ