[55] Zakaz parkowania pod blokiem 55!

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
ive03
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2016, o 23:19

[55] Zakaz parkowania pod blokiem 55!

Post autor: ive03 » 3 kwie 2017, o 00:52

Wie ktoś kto jest odpowiedzialny za ten wymysl? Parę dni temu postawili zakaz zatrzymywania i nie mozna już parkować samochodu przy chodniku oraz z tyłu od strony lasu. Paranoja! Gdzie mają parkować mieszkańcy bloku? Wiem że to któryś z mieszkańców jest za to odpowiedzialny, bo pewnie przeszkadzalo mu ze pół chodnika miał zajęte przez auto. No ale litości, przejść zawsze można było. Najgłośniej płaczą Ci co nie mają auta i problemu. Z tym chodnikiem to jedno, ale od strony lasu? Z 20 miejsc parkingowych zostalo zebranych. Jakieś śmieszne karteczki dają pod wycieraczki, w których napisane jest droga pozarowa. Fajna droga pozarowa jeśli na środku jej jest drzewo. Tam jest tyle miejsca że bez problemu mogły by stać te auta. PARANOJA!

maciej80
Posty: 1
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 06:20
Nr bloku: 55

Re: [55] Zakaz parkowania pod blokiem 55!

Post autor: maciej80 » 3 kwie 2017, o 06:32

Nie wiem kto jest odpowiedzialny, ale brawo mu za to. Sam myślałem o zgłoszeniu.

Mam auto, i poprzednio mieszkałem w bloku przy którym było jeszcze mniej miejsca, co przysporzyło mi wiele nerw, ale droga pożarowa to droga pożarowa, a klatka to klatka.
Od parkowania to są miejsca parkingowe i mieszczące się dosłownie dwa kroki przed blokiem parkingi podziemne. Mieliśmy już przykład rok temu kiedy to straż pożarna miała problemy z manewrami tą ulicą, ale na szczęście po interwencji i to do innego bloku.
A co do garaży to widzę jeszcze wiele miejsc wolnych więc nie ma wymówek.

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: [55] Zakaz parkowania pod blokiem 55!

Post autor: Vagatan » 3 kwie 2017, o 07:32

Gdzie mają parkować mieszkańcy bloku? Choćby pod Tesco - ogromny parking, a kierownictwo nie robi problemów mieszkańcom, mimo (teoretycznych) opłat za parkowanie. Parkowanie na łukach i chodnikach to ogromny problem na Batorego, a wystarczy spróbować postawić samochód trochę dalej.

Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: [55] Zakaz parkowania pod blokiem 55!

Post autor: Stefan » 3 kwie 2017, o 10:14

Czy czasem pod blokiem 55 nie ma parkingu podziemnego?
Co do parkowania na drogach przeciwpożarowych i zakrętach... Przy bloku 44 też też parkują w nocy samochody. Normalnie można było obok nich przejechać.
Jakieś pół roku temu była jakaś akcja na osiedlu i wóz strażacki nie mógł już przejechać z powodu swoich gabarytów. Stał tak i wył syreną chyba z 20 minut aż właściciele samochodów byli łaskawi zejść i je przeparkować.

ive03
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2016, o 23:19

Re: [55] Zakaz parkowania pod blokiem 55!

Post autor: ive03 » 3 kwie 2017, o 11:24

Tak jasne, jesli chodzi o zakrety to racja. Ale czemu mam wykupywać parking podziemny ? Raz ze mnie na niego nie stać, dwa budując blok powinni zapewnić odpowiednia ilość miejsc parkingowych. A tu tego nie ma, jeszcze zabierają te miejsca. Pod tesco? MAm 300 m dalej auto zostawiać? W miejscu gdzie nawet nie będę wiedział czy samochód ukradli czy nie? Swoja drogą Tesco to ostatnio ulubione miejsce złodziejów.

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: [55] Zakaz parkowania pod blokiem 55!

Post autor: Vagatan » 3 kwie 2017, o 13:17

Mieszkając w bloku 58 ponad 1,5 roku parkowałem pod Tesco i nie było najmniejszego problemu. Parkingi od Opieńskiego też były luźniejsze. Gdyby deweloper nie zapewnił odpowiedniej liczby miejsc parkingowych, to nie dostałby pozwolenia na użytkowanie. Każdy chciałby trzymać samochód pod swoim oknem i dlatego ulice osiedlowe wyglądają jak wyglądają. Nie masz wykupionego/wynajętego garażu = masz problemy z parkowaniem.

Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: [55] Zakaz parkowania pod blokiem 55!

Post autor: Stefan » 3 kwie 2017, o 13:20

ive03 pisze:Raz ze mnie na niego nie stać, dwa budując blok powinni zapewnić odpowiednia ilość miejsc parkingowych.
Przecież zapewnili miejsce... w hali garażowej. Ceny miejsc są jakie są ale to nie upoważnia nikogo do parkowania gdzie popadnie. Możesz zawsze próbować rozmawiać z zarządem wspólnoty.
ive03 pisze:Pod tesco? MAm 300 m dalej auto zostawiać? W miejscu gdzie nawet nie będę wiedział czy samochód ukradli czy nie? Swoja drogą Tesco to ostatnio ulubione miejsce złodziejów.
Vegatan dobrze napisał. Akurat mieszając w 55 Tesco masz w miarę blisko. Idzie lato, więc trochę ruchu chyba nie zaszkodzi.
Ja wiem, że niektórzy jakby mogli to najchętniej zaparkowali by na klatce schodowej :)
Myślisz, że jakbyś zaparkował nawet pod swoim oknem, to będziesz wiedział, kiedy Ci kradną samochód? A nawet jak zobaczysz, to co zrobisz, pójdziesz się o niego bić?
Nie lepiej wykupić AC i mieć głowę spokojną?

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: [55] Zakaz parkowania pod blokiem 55!

Post autor: Rob » 3 kwie 2017, o 20:26

Podobna sytuacja, ma miejsce w moim rewirze. W hali garażowej w bloku 82 są wolne miejsca (około 200zł / mies).
Ale ludziska nie chcą płacić i wolą odwalać partyzantkę, parkując poza wyznaczonymi miejscami. Gdzie popadnie. W tym na łukach zakrętów.

Fakt jest taki, że w przypadku pożaru - utrudniają działania dla służb. Tak więc strzelają sobie sami w kolano.
A poruszanie się po drogach osiedlowych, przypomina samochodową wersję Tetrisa...

Pozostaje regularnie wzywać Straż Miejską, gdyż jedynie mandaty uczą ludzi pokory!

P.S.
Polecam lekturę:
http://magazynauto.interia.pl/porady/pr ... 15,nPack,3

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [55] Zakaz parkowania pod blokiem 55!

Post autor: andy » 20 kwie 2017, o 13:10

Akurat tutaj też mowa o parkowaniu na drodze ppoż.

https://www.youtube.com/watch?v=8x2gw63TG6I

ODPOWIEDZ