Parking pod Tesco - postój dozwolony tylko do 3h

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Parking pod Tesco - postój dozwolony tylko do 3h

Post autor: Vagatan » 8 sie 2015, o 16:13

Po powrocie z urlopu spotkała mnie niemiła niespodzianka - na parkingu pod Tesco (gdzie zostawiam auto) pojawiły się tabliczki informujące, że jest to parking tylko dla klientów marketu i postój dozwolony jest do 3h. Sprawa bardzo świeża, ale może już ktoś spotkał się z egzekwowaniem tegoż zapisu? Ew. być może orientuje się jaka idea kryje się za takimi ograniczeniami?

Jasna sprawa, że jest to teren Tesco i mogą zrobić z nim, co chcą, ale takie zakazy uderzają tylko w mieszkańców osiedla, na którym jak wiadomo nadmiaru miejsc parkingowych nie ma.Tym bardziej, że nigdy nie widziałem, aby były problemy z parkowaniem pod marketem, nawet w ostatnie dni przed świętami/długimi weekendami.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Parking pod Tesco - postój dozwolony tylko do 3h

Post autor: andy » 8 sie 2015, o 18:08

Ciekawe, jak będą tego pilnować i egzekwować? Swego czasu pod Kauflandem zamontowali bramki wjazdowe ale szybko się z tego wycofali. Koszty obsługi płatności pewnie były wyższe od samych płatności :)

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: Parking pod Tesco - postój dozwolony tylko do 3h

Post autor: Vagatan » 8 sie 2015, o 20:06

Po rozmowie z "kierownikiem" (nie wiem tylko czego) dowiedziałem się, że zakaz stoi już 2-3 tygodnie i postawili go biudulki, bo SM nie chciała im odholowywać zalegających tam samochodów (podobno sporo z karteczką "sprzedam). Niestety nie był to partner do logicznej rozmowy - argumenty o tym, że nie funkcjonują w próżni, że okoliczni mieszkańcy to lwia część ich klientów, że parking jest ogromny itd. usłyszałem tylko, że:
a) to parking dla klientów, a nie mieszkańców
b) jak są jakieś stłuczki itd. to biedni zamiast rozstawiać towar i obsługiwać klientów muszą "siedzieć w biurze, przeglądać monitoring i bawić się w papierki"

Na koniec był tekst, że w Boże Ciało parking był pełny i tak być nie powinno, bo to nie miejsce do parkowania. Nie wiem czy mówiliśmy o tym samym miejscu.

Podsumowując - trzeba o to pytać wyżej, bo na tym poziomie niczego się człowiek nie dowie. I tylko zastanawia mnie jedno - skoro marketowi tak bardzo przeszkadzają samochody zalegające na jego prywatnym parkingu, to dlaczego chce je odholowywać za nasze pieniądze przy użyciu SM, a nie zapłaci po prostu za ich wywiezienie i wystawi rachunek właścicielowi auta?

Mam jednak nadzieję, że ktoś wyżej w tym Tesco myśli i nie będzie ściągania samochodów mieszkańców.

matti44
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 11:09

Re: Parking pod Tesco - postój dozwolony tylko do 3h

Post autor: matti44 » 29 wrz 2015, o 11:12

Witam!
Czy pojawiły się jakieś nowe informacje dot. egzekwowania tych 3h postoju?
Pozdrawiam! :)

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: Parking pod Tesco - postój dozwolony tylko do 3h

Post autor: Vagatan » 29 wrz 2015, o 17:32

Ze źródeł zbliżonych do ochrony Tesco, nie można wykluczyć ściągania samochodów, ale w przypadkach ostatecznych (raczej gruchoty itp.). Póki co mój samochód, jak i wiele innych grzecznie sobie stoją dłużej niż 3h i nic się nie dzieje. Jednak ryzyko istnieje.

matti44
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 11:09

Re: Parking pod Tesco - postój dozwolony tylko do 3h

Post autor: matti44 » 29 wrz 2015, o 19:32

dzięki za odpowiedz :)
Tak też się zastanawiałem, że chyba się nie biorą za bardzo, skoro np. wrak tej Astry nadal stoi tam gdzie stał kolo myjki :lol:

PokrakB
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2016, o 09:40
Nr bloku: 5

Re: Parking pod Tesco - postój dozwolony tylko do 3h

Post autor: PokrakB » 10 lut 2016, o 09:49

Rozumiem kierownika sklepu - brak miejsc parkingowych na osiedlach nie jest usprawiedliwieniem. Trzeba było sprawdzać plany deweloperskie przed zamieszkaniem.

szkoleniabhp
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2016, o 18:33
Nr bloku: 4

Re: Parking pod Tesco - postój dozwolony tylko do 3h

Post autor: szkoleniabhp » 13 mar 2016, o 18:50

Wcale im się nie dziwię, klienci mają problem z postawieniem auta, bo ktoś np. zaparkował na cały dzień i poszedł załatwiać swoje sprawy. Ich teren więc mogą robić co chcą. Problem jest i próba jego rozwiązania jest zrozumiała.

Colin
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2015, o 09:16

Re: Parking pod Tesco - postój dozwolony tylko do 3h

Post autor: Colin » 23 mar 2016, o 16:45

Widziałem, że przy tesco montują biletomaty. Czy ktoś z Was wie, czy tesco planuje zamienić cały parking na płatny ?
Ostatnio zmieniony 24 mar 2016, o 10:20 przez Colin, łącznie zmieniany 2 razy.

Piotrek
Posty: 1
Rejestracja: 2 cze 2012, o 20:59
Nr bloku: 82

Re: Parking pod Tesco - postój dozwolony tylko do 3h

Post autor: Piotrek » 23 mar 2016, o 21:13

Zrobiłem fotkę regulaminu płatnego parkingu pod Tesco.
Trochę nędzna jakość, ale niestety na forum jest ograniczenie co do wagi pliku.
Załączniki
regulamin.jpg
regulamin.jpg (443.41 KiB) Przejrzano 23175 razy

ODPOWIEDZ