Stefana Batorego - Park

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Poznaniaczek
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2023, o 13:16
Nr bloku: 82

Stefana Batorego - Park

Post autor: Poznaniaczek » 26 sie 2023, o 13:37

Mieszkańcy ciekawi Mnie od wielu lat czemu za osiedlem Stefana Batorego 82 od strony Lasu gdzie zaczyna się lat a gdzie całą długość bloku można tak to nazwać nie ma a widać gołym okiem że kiedyś była jak kol wiek to nazwać POTOK - Rzeczka która płynęła lub wpływała gdzie wszyscy każdego dnia a już tym bardziej w weekendu udają się na spacery z dziećmi lub psami w zielonym klimat jaki mamy w mini parkingu tuż za blokiem. 8-)
Interesuje Mnie sytuacja że faktycznie natura swoje przez.lata tam poczyniła bardzo dużo i to widać z każdej możliwej strony ale gdyby mieszkańcy chcieli coś z tym zrobić to na pewno by się udało ku temu coś zorganizować przyjemnego na oka i samo to miejsce jeszcze lepiej upiększyć. :D
" COŚ " co tam płynęło wiele lat temu na pewno na nowo gdyby to powstało było by czymś fajnym. :)
Oczywiście mogę się domyślać że to raczej mało wykonalne gdyż tam porządnie zarosło jak i wrosło a nawet drzewa są tam od wielu wielu lat ale widać że kiedyś coś tam było i coś płynęło i mogę być świadomy i pewny że gdyby coś na nowo tam takiego powstało to było by to z całą pewnością na PLUS
Załączniki
Compress_20230826_132527_7427.jpg
Compress_20230826_132527_7427.jpg (203.76 KiB) Przejrzano 10217 razy

nmk
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2023, o 15:38
Nr bloku: 80

Re: Stefana Batorego - Park

Post autor: nmk » 28 sie 2023, o 16:07

Tam nigdy nic nie plynelo. Jest to kanal melioracyjny sluzacy odprowadzaniu wody z torowsika powyzej. Smiec twierdzic, ze PKP nie pozwoli zrekultywowac tego "potoku".

ODPOWIEDZ