[80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
suoodki
Posty: 11
Rejestracja: 14 cze 2023, o 23:59
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: suoodki » 5 wrz 2023, o 23:56

Czytam te wasze wypociny wy ,,ubecy". Opowiem co o was myślę.

1. Jaką trzeba być k....ą społeczną, by żyć tym, że komuś się zrobiło gorzej? Kto tak chciał, dokładnie czyja to decyzja. Mieszkam tu ponad 5 lat i nigdy nie było tak źle. Parkowanie pod swoim własnym garażem komuś przeszkadza, wy k...y?
2. Zamiast pakować, jak to sami oceniliście pieniądze w te niepotrzebne znaki, nie można było wymyśleć czegoś, co posłużyło by mieszkańcom? Na przykład dodatkowe miejsca parkingowe, a nie co chwilę się je zabiera, pod g...e sklepiki lub psełdo zakład medyczny? A ludzie którzy tu mieszkają latami, co mają fruwać albo żyć na czyjś koszt? Może do pracy się weźmie jeden z drugą i zabraknie miejsca na pierdoły.
3. Tak was boli, że kogoś stać na samochód? Co wy sobie myślicie, że jak was stać co najwyżej na rower składak lub na bilet 10minut, to inni nie mają prawa, posiadania własnych rzeczy oraz parkowania? Bo wam coś się nie podoba? Miejsc zawsze było mało, teraz jest ich jeszcze mniej... z jakiej racji k...a są zabierane miejsca? Jakim prawem?! Dlaczego mieszkaniec nie ma prawa, do parkowania swojej własności na osiedlu na którym mieszka?
4. Czy ty k...o masz pojęcie, o czym ty piszesz? cyt. ,,jak nie ma miejsca, to może parkować na innym osiedlu" że co?! to uważasz, że człowiek po pracy dajmy na to 22.00, ma jechać na Winogrady, żeby zostawić auto w wolnym miejscu i wrócić piechotą kilka kilometrów po nocy, bo jakiś j...y d..l
sobie wymyśla swoje prawa? Jak nie pasuje wam mieszkać z ludźmi to się do lasu wyprowadźcie!
5. Mieszkamy na osiedlu patodeweloperki o tym niestety wszyscy wiemy, ale czy parkowanie, w miejscu gdzie się nikomu nie przeszkadza jest jedynym problemem?! Patologia domowa, gdzie codziennie matka stosuje przemoc psychiczną wobec kilkuletniego dziecka (i vice versa) jest dla was mniej ważną sprawą?
6. nocna straż :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jesteście zakałą tego osiedla oraz normalnych ludzi. Czy ten co wraca o 14.00 a ten co wraca o 21.00 jest inny? Ma jakieś przywileje? Jest lepszym człowiekiem? Dlaczego jeden ma prawo widzieć z okna pojazd a drugi musi parkować gdzie popadnie i drałować do domu, może z ciężkimi zakupami albo matka z chorym dzieckiem na rękach? Do tego doprowadziliście wy! tylko wy!
7. Raptorius - też tego nie pominę, bo widzę jak komuś przeszkadza, jak ktoś się dorobił firmy i ma kilkunastu pracowników i samochodów, to trzeba od razu go zgnoić! To takie piękne polskie. ach jak miło.
8. Dlaczego ktoś kto wraca z pracy późno jest od razu obśmiewany i czemu nie ma czego szukać? wam m...y na państwowym garnuszku się tylko m...a cieszy jak widzicie krzywdę innych
9. Samochody wraki, czemu ciągle stoją i zabierają miejsce autom sprawnym jeżdżącym. Czemu na osiedlu parkują busy na dwóch miejscach. Dlaczego akceptowane są motory, czasami motorowery nawet.


A teraz co jest dobrego.
1. Jeden post sam napisałem i faktycznie problem zniknął.
2. Parkujący tam gdzie:
- łukach
- wjazdach do osiedla
- na drogach pożarowych
Faktycznie tacy powinni dostawać blokady, mandaty.
3. Skoro już rozmawiacie z tymi patodeweloperami to może zamiast coraz bardziej uprzykrzać wszystkim normalnym życie, to może załatwicie jakieś rozwiązanie tego tematu np. O WIĘCEJ MIEJSC parkingowych. Wtedy nie byłoby cwaniaków parkujących gdzie popadnie oraz innych.
4. Naprawdę chcę by nam wszystkim żyło się dobrze i miło. Szacunek to podstawa i każdy ma prawo parkować jak najbliżej swojego mieszkania o k...a każdej porze dnia i nocy!!!!! Nie ma lepszych czy gorszych.

ps. post nie ma na celu nikogo obrażać tylko nakierować. Osoby które to niestety czytają i się zgadzają proszę o poparcie, bez tego nic się nie zmieni a stracimy kolejne miejsca.

Kobi5
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2023, o 00:51
Nr bloku: 82

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Kobi5 » 6 wrz 2023, o 09:33

Papieram. Od wielu dni blokuje miejsce bo garaż mam pełny gratów. A przez 10 lat nie musiałem tego robić i moje auto pod moim garażem nikomu nie przeszkadzało.

suoodki
Posty: 11
Rejestracja: 14 cze 2023, o 23:59
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: suoodki » 7 wrz 2023, o 16:29

Co dla tej p**** też było za ciasno, że gazu z hamulcem nie odróżni? A co jej zrobicie? Może blokada? Przecież na pasie zieleni stoi. No nocna straż gdzie jesteście?!Obrazek
Załączniki
received_198444709786338.jpeg
received_198444709786338.jpeg (411.5 KiB) Przejrzano 15781 razy

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Rob » 7 wrz 2023, o 20:38

@ suoodki
Czytam te wasze wypociny wy ,,ubecy". Opowiem co o was myślę.
Pozwól, że nie będę Cię cytować tylko odniosę się do całości Twojej wypowiedzi. Nie będę też stosował epitetów w Twoim stylu, gdyż preferuję określony poziom dyskusji.

Otóż wprowadzenie SOR, to była decyzja zdecydowanej większości mieszkańców Wspólnot (80,81,82). Sądząc po ilości Twoich postów, raczej nie należysz do zaangażowanych społecznie osób. Stąd też byłeś obok tych wydarzeń, które procesowały się od 2016 roku i od 20.07.2023 zakończyły się oczekiwanym sukcesem.

SOR oznacza dokładnie to, że SM odwiedza ten rewir codziennie i sprawdza czy pojazdy są zaparkowane prawidłowo. Zaręczam Cię, że normalnych rozmiarów auto osobowe zaparkowane przed swoim garażem nie przeszkadza nikomu.
Jeśli uważasz, że ludzie biegają po osiedlu i pstrykają fotki - to jesteś w błędzie. Ale jeśli nawet ktoś taką czasem wyśle, bo inne metody zawodzą - nie ma w tym żadnego problemu.

Brak miejsc parkingowych to problem każdego osiedla. Nie oznacza to jednak, by każdy parkował gdzie tylko popadnie, jak przykładowo wzdłuż bloku 82 już od żabki. Czyż nie jest wygodniej i bezpieczniej, gdy wzdłuż bloku 82 nie trzeba się przeciskać? Wolisz poruszać się na tetrisa?
Jeśli nie znajduję miejsca w naszym rewirze, to parkuję w najbliższej okolicy. Zaręczam Cię, że do auta mam max 15 minut drogi. I korona mi z głowy póki co nie spadła. Jeśli nie zaparkujesz pod swoją klatką - również Tobie nie spadnie.

Raptoriusy i inne podmioty doskonale wiedziały jak wyglądają warunki z miejscami do parkowania. Jeśli zdecydowali się na rozpoczęcie działalności, muszą przyjąć na klatę realia z parkowaniem.

Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości? :)

Awatar użytkownika
Nocna Straż
Posty: 75
Rejestracja: 17 kwie 2018, o 20:37
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Nocna Straż » 7 wrz 2023, o 20:50

suoodki pisze:
5 wrz 2023, o 23:56
6. nocna straż jesteście zakałą tego osiedla oraz normalnych ludzi. Czy ten co wraca o 14.00 a ten co wraca o 21.00 jest inny? Ma jakieś przywileje?
Jak Cię widzą, tak Cię piszą :)
Każdy jest taki sam. Musi tylko parkować dalej od swojej klatki. Proste.

Awatar użytkownika
Bloker
Posty: 62
Rejestracja: 23 sty 2018, o 23:47
Nr bloku: 82

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Bloker » 7 wrz 2023, o 21:01

suoodki pisze:
7 wrz 2023, o 16:29
A co jej zrobicie? Może blokada? Przecież na pasie zieleni stoi. No nocna straż gdzie jesteście?!
Strzeliłeś fotę. Pochwal się więc co sam zrobiłeś ubeku.

Awatar użytkownika
Elvira29
Posty: 91
Rejestracja: 9 paź 2014, o 22:04
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Elvira29 » 7 wrz 2023, o 21:21

2. Zamiast pakować, jak to sami oceniliście pieniądze w te niepotrzebne znaki, nie można było wymyśleć czegoś, co posłużyło by mieszkańcom? Na przykład dodatkowe miejsca parkingowe, a nie co chwilę się je zabiera, pod g...e sklepiki lub psełdo zakład medyczny?
Zadaj pytanie bezpośrednio im: jstanek@wcm-remedium.pl
Z tego co wiem nie było to dogadane z administracją osiedla.

suoodki
Posty: 11
Rejestracja: 14 cze 2023, o 23:59
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: suoodki » 8 wrz 2023, o 01:09

Jasne też popieram bezstresowe wypowiedzi, :D
Szczególnie, po przeczytaniu, jak ktoś szydzi z ludzi, którzy po 16.00 starają się znaleźć dla siebie miejsce, krew mnie....
To że mam kilka postów, to nie znaczy, że nie mam być brany inaczej.
A to że na jakimś forum, o którym wie, mniej więcej z 10% mieszkańców osiedla to ma być ten głos większości? To jest akurat śmieszne :lol:
Chcesz też powiedzieć, że przez taki okres czasu, zamiast ludziom pomóc i coś rozsądnego zrobić z tematem parkingów, to ,,rada zaangażowanych" zrobiła tylko to, żeby za tysiące złotych, ograniczyć jeszcze do mniejszej ilości miejsca, oddać je byle komu i domontować znaków jak w Las Vegas?
Czy ,,rada pierników" ma się za poważnych ludzi?
A przed 73 jest taki wielki, piękny nieużytek, który można by na coś przeznaczyć.
hhhmmmm..... ciekawe na co?
No może na parking! Nawet płatny strzeżony, ale dla ludzi, miejsca jest jak go dobrze zagospodarować na min. 50 samochodów.
Ale niee... ,,wielka rada" woli uganiać się za biednymi ludźmi, którzy chcą mieć swoje rzeczy przy sobie.
Tak 15 minut na nogach, z zakupami, po pracy, po treningu lub cokolwiek ROBI RÓŻNICĘ.
Idealnie widać przykład rozbitego Golfa przy Kauflandzie, dla nie wiedzących, było to auto po niewielkiej stłuczce, a teraz ma wybitą szybę i już raczej się do niczego nie nadaje. Mało?! Mam osobisty przykład, że parkując nawet 5 minut od osiedla, jeszcze przy Tesco ukradziono mi katalizator. Ale przecież jaśnie państwu, przeszkadza samochód, zaparkowany za liniami, nie utrudniający ruchu.
Jak jest problem, to jak go rozwiązuje? A na przykład tak jak za przejściem obok żabki idąc na tramwaj. Ludzie robili sobie ,,skrót" chodząc ziemią zamiast chodnikiem. To co zrobiło miasto? DOBUDOWAŁO CHODNIK TAM, GDZIE JEST WYGODNIEJ LUDZIOM!
Wiem wiem, że lepiej kapusiować, donosić, wiadomo wyborcy platformy i ubecy tak wiedzą, że lepiej niech inni płacą, łapią punkty, tylko dlatego, że chcieli żyć jak ludzie obok. Myślenie boli, widać, że w tym to nie jesteście dobrzy ,,nocna strażo i wielka rado". Myślenie boli....

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Rob » 8 wrz 2023, o 18:25

@ suoodki:

No to lecimy, bo tak będzie wygodniej :)
To że mam kilka postów, to nie znaczy, że nie mam być brany inaczej.
A to że na jakimś forum, o którym wie, mniej więcej z 10% mieszkańców osiedla to ma być ten głos większości? To jest akurat śmieszne
Ale to, że pytasz o rzeczy oczywiste świadczy o tym, że nie jesteś zorientowany w tym co się dzieje. Zatem nie bywasz na zebraniach Wspólnoty. A to już nie jest śmieszne. Gdy nie bywasz - musisz zaakceptować świat, który wykreowali ludzie aktywni i zaangażowani.
Chcesz też powiedzieć, że przez taki okres czasu, zamiast ludziom pomóc i coś rozsądnego zrobić z tematem parkingów, to ,,rada zaangażowanych" zrobiła tylko to, żeby za tysiące złotych, ograniczyć jeszcze do mniejszej ilości miejsca, oddać je byle komu i domontować znaków jak w Las Vegas?
Jeśli społeczników nazywasz "radą zaangażowanych", to ja to traktuję jako komplement. Bez zaangażowania nie ma wyniku.
Gdyby nie społecznicy, prawdopodobnie być musiał nosić internet w wiadrze. To, że doprowadzono światłowód - jest właśnie wynikiem zaangażowania, a ja sam w tym temacie (pomiędzy operatorem a administracją) wygenerowałem tonę maili. Zresztą nie tylko ja. Ale udało się.
Czy ,,rada pierników" ma się za poważnych ludzi?
Doprecyzuj o co Ci chodzi. Wnioskuję, że często bywasz w Toruniu?
No może na parking! Nawet płatny strzeżony, ale dla ludzi, miejsca jest jak go dobrze zagospodarować na min. 50 samochodów.
Ale niee... ,,wielka rada" woli uganiać się za biednymi ludźmi, którzy chcą mieć swoje rzeczy przy sobie.
Reprezentujesz typ klasycznego "bambosznika z pilotem w ręku". Zbierzmy się i ZRÓBCIE. Masz pomysł? Sprawdź kto jest zarządcą owego terenu i przedstaw swoje pomysły. Gdy coś zrobisz pożytecznego dla innych - pochwal się na forum.
Tak 15 minut na nogach, z zakupami, po pracy, po treningu lub cokolwiek ROBI RÓŻNICĘ.
To musisz dopasować ilość zużytej energii na treningu pod te 15 minut z zakupami.
Ale przecież jaśnie państwu, przeszkadza samochód, zaparkowany za liniami, nie utrudniający ruchu.
Każdemu przeszkadza zapewne co innego. Kwestia gustu i oceny sytuacji.
Wiem wiem, że lepiej kapusiować, donosić [...]
Każdy widzę ocenia wedle swoich upodobań... Mnie powyższe nie jara.
Myślenie boli, widać, że w tym to nie jesteście dobrzy ,,nocna strażo i wielka rado". Myślenie boli....
Z pewnością widać wyraźnie, że jesteś głównie dobry w narzekaniu i zwracaniu uwagi...
Co konkretnego zrobiłeś dla innych? Jakie propozycje zmian na lepsze zgłosiłeś na zebraniach Wspólnot, czy choćby mailem do M&K BON?

Awatar użytkownika
Elvira29
Posty: 91
Rejestracja: 9 paź 2014, o 22:04
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Elvira29 » 8 wrz 2023, o 19:02

suoodki pisze:
8 wrz 2023, o 01:09
Chcesz też powiedzieć, że przez taki okres czasu, zamiast ludziom pomóc i coś rozsądnego zrobić z tematem parkingów, to ,,rada zaangażowanych" zrobiła tylko to, żeby za tysiące złotych, ograniczyć jeszcze do mniejszej ilości miejsca, oddać je byle komu i domontować znaków jak w Las Vegas?
Tak zagłosowała większość na zebraniu wspólnoty. Ja też :)

ODPOWIEDZ