[80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Awatar użytkownika
Bloker
Posty: 62
Rejestracja: 23 sty 2018, o 23:47
Nr bloku: 82

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Bloker » 8 wrz 2023, o 19:49

Też nie bywający na forum. Pełna demokracja.

Gadoma
Posty: 10
Rejestracja: 11 wrz 2021, o 22:13
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Gadoma » 8 wrz 2023, o 20:17

Tylko, że tu sporo mieszkań jest wynajmowanych.... a właściciele czesto mają gdzieś zebrania wspólnot. Więc niektórzy nie mają jak się wypowiedzieć

Awatar użytkownika
Elvira29
Posty: 91
Rejestracja: 9 paź 2014, o 22:04
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Elvira29 » 8 wrz 2023, o 20:22

Wynajmowanych jest coraz mniej. A kto chce, to zawsze znajdzie sposób by się wypowiedzieć.

Ewa
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2023, o 08:59
Nr bloku: 82

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Ewa » 9 wrz 2023, o 09:22

Po przekierowaniu przez pizzerię na to forum przynajmniej dowiedziałam się co tu się dzieje.
Również postanowiłam odnieść się do tematu.

Jestem mieszanką i to prawda, że na wszelkie sposoby wspólnota walczyła z parkującymi na drodze przy 82. Tu chyba co do tego, nawet na tym forum, nie ma nikt wątpliwość, że nie powinno stać w tym miejscu żadne auto. Niestety, również winowajcą akcji są auta Raptoriusa, które notorycznie stały w tym miejscu, nie przez chwilę a przez cały dzień i noc.
Nawet podczas jednego z zebrań wspólnoty, a było to kilka lat temu i dyskusji o problemie parkowania aut w tym miejscu, pan z pizzeni zaparkował auto na drodze (należy podkreślić, że nie jest to pobocze a droga) i na prośbę by auto przestawił bo to nie jest miejsce do parkowania i przeszkadza, zignorował mieszkańców i auto zostawił.

Widziałam, że były również akcje z wkładaniem kartek za wycieraczkę właśnie dla parkujących przed żabką, oczywiście również nie pomogło, stały zazwyczaj te same auta.

Podsumowując, oczywiście bez sensu karać za parkowanie przy własnym garażu lub miejscu, gdzie nikomu nie przeszkadza, ale wzdłuż bloku 82 stwarza zagrożenie i bardzo przeszkadza. Więc, gdybyście również Wy Panowie z pizzeria stosowali się do próśb, myślę że nie byłaby potrzebna ta cała akcja, a teraz dostają przy okazji inni, bo straż musi postępować zgodnie z prawem.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Rob » 9 wrz 2023, o 09:41

Prawo nie działa wycinkowo. Nie można powiedzieć straży miejskiej, by stosowali SOR na odcinku wzdłuż bloku 82. To obowiązuje w całym rewirze.
Dlatego przez wiele lat, trzeba go było przygotować. Dotyczyło to chociażby usunięcia błędnie wymalowanych kopert przed wiatami śmietnikowymi.
Nareszcie można swobodnie wjechać na osiedle.

Nie wierzę w to, że straż przyczepia się do parkujących przed własnymi garażami. No chyba, że jest to pojazd dostawczy i wchodzi w światło pasów ruchu. Pamiętajmy, że ten odcinek od strony torów to również droga 2-kierunkowa. Tam też muszą swobodnie poruszać się śmieciarki.

Jeśli ktoś z tego tytułu cierpi na ograniczenie komfortu, gdyż ma do auta 5 minut dłużej - trudno. Bezpieczeństwo stawiam wyżej. I wynik głosowania pokazał, że nie tylko ja.

Kobi5
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2023, o 00:51
Nr bloku: 82

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Kobi5 » 10 wrz 2023, o 19:20

Czytam te wszystkie wypowiedzi i coraz bardziej rozumiem, dlaczego w Polsce rządzi PiS.
Jarosław i jego wasale doskonale przejrzeli ten naród i doskonale wiedzą, że jedyną drogą do utrzymania władzy jest ten naród skłócić. A to łatwe bo Polacy to w ogromnym procencie ludzie podli, zawistni, zakompleksieni i pazerni.
Wystarczyłoby zakazać parkowania na zakrętach, w miejscach, w których trudno wyminąć się 2 autom bo nie każdy umie i lubi cofać, no i oczywiście przy śmietnikach oraz łukach pod blokiem dla swobodnego dostępu służb ratunkowych i porządkowych.
Ja NIGDY nie byłem na zebraniu ale nie narzekam bo ktoś poświęca swój czas za mnie. Choć i to bywa niedoceniane - swojego czasu byli członkowie zarządu wspólnoty byli podejrzewani o kombinacje. I tacy są właśnie Polacy. Dymają siebie nawzajem to i władza ich dyma. A Europa się śmieje...

Awatar użytkownika
Bloker
Posty: 62
Rejestracja: 23 sty 2018, o 23:47
Nr bloku: 82

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Bloker » 10 wrz 2023, o 19:57

Kobi5 pisze:
10 wrz 2023, o 19:20
Wystarczyłoby zakazać parkowania na zakrętach, w miejscach, w których trudno wyminąć się 2 autom bo nie każdy umie i lubi cofać, no i oczywiście przy śmietnikach oraz łukach pod blokiem dla swobodnego dostępu służb ratunkowych i porządkowych.
Tej politycznej wycieczki na wstępie, to chyba sam nie rozumiesz. Przeczytaj ze zrozumieniem wcześniejsze posty a zobaczysz, że jesteś kompletnym ignorantem i nie ogarniasz tematu.

Awatar użytkownika
Elvira29
Posty: 91
Rejestracja: 9 paź 2014, o 22:04
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Elvira29 » 10 wrz 2023, o 22:37

Kobi5 pisze:
10 wrz 2023, o 19:20
Ja NIGDY nie byłem na zebraniu
Dlatego inni zadecydowali za ciebie.

waldi77
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2023, o 21:46
Nr bloku: 41

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: waldi77 » 11 wrz 2023, o 12:55

Kobi5 pisze:
10 wrz 2023, o 19:20
Wystarczyłoby zakazać parkowania na zakrętach, w miejscach, w których trudno wyminąć się 2 autom bo nie każdy umie i lubi cofać, no i oczywiście przy śmietnikach oraz łukach pod blokiem dla swobodnego dostępu służb ratunkowych i porządkowych.
No i tak właśnie jest. Tam, gdzie parkowanie nie utrudnia są wyznaczone* miejsca postojowe. Zaczęło się egzekwowanie i podniósł się ból dupy. A jak się dziczy nie pilnuje, to do klatek schodowych by wjechali lub do lasu. Brawa dla wspólnoty za podjęcie decyzji.

Parkingi z abonamentem są po tej stronie osiedla (a więc 5 nie 15 minut) dwa, nie zapełnione nawet w połowie. Na autko było stać, ale na parking już nie, więc cebula się w umęczonym narodzie odzywa, który po treningu na bieżni nie ma sił na spacerek xd

* Inną sprawą jest znakowa sraczka, bo przez decydentów z SM muszą być namalowane linie, znak P i znak P koniec. Ale to podziękujcie urzędasom za bezsensowne koszty.

suoodki
Posty: 11
Rejestracja: 14 cze 2023, o 23:59
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: suoodki » 1 paź 2023, o 08:50

Elvira29 pisze:
8 wrz 2023, o 19:02
suoodki pisze:
8 wrz 2023, o 01:09
Chcesz też powiedzieć, że przez taki okres czasu, zamiast ludziom pomóc i coś rozsądnego zrobić z tematem parkingów, to ,,rada zaangażowanych" zrobiła tylko to, żeby za tysiące złotych, ograniczyć jeszcze do mniejszej ilości miejsca, oddać je byle komu i domontować znaków jak w Las Vegas?
Tak zagłosowała większość na zebraniu wspólnoty. Ja też :)
Czyli ,,kobieto" chcesz powiedzieć, że celowo utrudniacie ludziom życie? Aż tyle jest w was zgryzoty? Aż tak mało macie i cała wasza Toruńska rada szarych komórek? Jak śmiecie decydować za innych?! Wydajecie nasze pieniądze, na niepotrzebne znaki, sprzedajecie nasze miejsca tym wszystkim sklepikom i pseudo lekarzom. Może macie w tym swój udział? Jakieś korzyści materialne, by tak głosować? Powiedz, czy posiadasz samochód i gdzie go parkujesz w takim razie. Pochwal się.

ODPOWIEDZ