[80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Awatar użytkownika
Nocna Straż
Posty: 75
Rejestracja: 17 kwie 2018, o 20:37
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Nocna Straż » 19 sie 2023, o 23:31

Na szczęście już zauważa. Wzdłuż 82 jest czysto. Czasami zdarza się komuś zapomnieć i staje przed wiatami od strony torów, ale rano zazwyczaj jest już przypomnienie za wycieraczką od SM. Na łuku 80/81 też już nie ryzykują :)

nmk
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2023, o 15:38
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: nmk » 28 sie 2023, o 15:55

Rob pisze:
14 sie 2023, o 16:16
Pierwszy raz słyszę, by komukolwiek przeszkadzało auto zaparkowane przed garażem. Wydaje mi się, że sytuacja dotyczyła przypadku, o którym wspomniał Bloker (12 sie 2023, o 13:30). A nie jest to miejsce do parkowania. Podobnie zresztą, jak przed wiatami śmietnikowymi od strony torów. Czy to tak trudno zrozumieć, że utrudnia to pracę śmieciarkom i poruszającym się w obu kierunkach? Pewnie trudno i wygodniej wykrzykiwać epitety pod adresem ludzi, których cierpliwość już dawno temu się wyczerpała.

Parkowanie na łuku zakrętu przy 80/81 to kolejny przykład myślenia tylko o swoich 4 literach. Niejedna śmieciarka ma tam problem. Zresztą generalnie utrudnia to widoczność i to przy wjeździe na 2-kierunkową drogę.

Natomiast niezmiernie cieszy mnie fakt, że wreszcie można wjechać bezpiecznie na osiedle. Odcinek drogi od żabki, może być wreszcie 2-kierunkowy.
Mi na tym odcinku parę lat temu, jeden gość przytarł cały bok auta. Gdyby nie sznur aut przyklejonych do siebie wzdłuż bloku 82 - tego problemu by nie było. Z 2 pasów ruchu, garstka spryciarzy odjęła jeden pas tylko dla swoich potrzeb. Wprowadzenie SOR w końcu rozwiązało ten problem.

Sprytną metodę znalazły auta Raptoriusa. Bo dla mnie stanie przez kwadrans wzdłuż bloku 82 na awaryjnych (i to już od samej żabki) to nie jest żadne wyjście. Mam nadzieję, że SM w końcu zauważy ten problem.

Niestety ale znam z autopsji sytuacje w której to SM dala mandat za parkowanie przed wlasna brama garazowa. Panie strazniczki bardzo sprawnie wypisaly mandaty wszystkim autom zaparkowanym w ten sposob wzdluz garazy przy 80, 81 oraz 82. Dokladnie 7.08 w godzinach wieczornych - o ile mnie pamiec nie myli okolice 20:30.
Napisalem odwolanie od postepowania mandatowego i czekam na decyzje. Poki co nic w skrzynce nie znalazlem.

O ile popieram pietnowanie kierowcow ktorzy stawiaja auta w miejscach utrudniajacych ruch samochodowy (zakrety, wiaty smietnikowe, parkowanie "na chwile" gdzie popadnie) tak mandat za parkowanie przed wlasna brama uwazam za czyste k....two. Na tym osiedlu naprawde nie ma wystarczajacej ilosci miejsc parkingowych (swoja droga chyba na zadnym nie ma...), jest z tym okropny problem. Wlasciciel/najemca takiego garazu parkujac samochod przed brama niejako udostepnia (posrednio oczywiscie) miejsce parkingowe innej osobie. Na moj chlopski rozum zwieksza to bezpieczenstwo na osiedlu - wiara nie parkuje gdzie popadnie a na dostepnych i wolnych miejscach parkingowych. Jesli sie myle, prosze wskazac mi blad. Moze nie biore pod uwage jakiegos aspektu takiego parkowania (przed wlasna brama garazowa).

Czy jest cos co mozna zrobic w tej sprawie? Napisac pismo do SM jako spodzielnia/mieszkancy z prosba o zdrowy rozsadek straznikow i karanie kierowcow ktorzy faktycznie stwarzaja zagrozenie na osiedlu a nie lupienie wszystkich jak leci?

Waarren
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2023, o 18:53

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Waarren » 30 sie 2023, o 23:19

Całkowicie popieram przedmówcę, czy SM ciężko wydedukować że jak będzie gnębić auta postawione przed własnymi garażami to inni ucierpią przez to jeszcze mniejszą ilością miejsc do zaparkowania? Sąsiadka już parkuje przy torach zajmując niepotrzebnie miejsce komuś, gdy niedawno zaczęli spisywać jej auto, w porę podeszła do nich i tym razem jej się udało, a argument że posiada 2 auta w rodzinie i jedno stoi w garażu a drugie przed i nikomu to nie przeszkadzało (i nie przeszkadza) przez co najmniej 16-18 lat odkąd bloki wybudowali mają w d...e. :(
Teraz chcą się wykazać...
Rozumiem jeszcze jakby te miejsca nachodziły na jakiś chodnik lub drogę, ale akurat tu deweloper pomyślał, aby nie kolidowały właśnie z tymi.
Ehhh...

Kobi5
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2023, o 00:51
Nr bloku: 82

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Kobi5 » 31 sie 2023, o 12:44

Święte słowa. Ja też zajmuję komuś miejsce. A garaż to mój magazyn i auto już się nie mieści. 10 lat parkowałem przy garażu i nigdy nie zablokowało to komukolwiek przejazdu.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Rob » 1 wrz 2023, o 18:55

Doprawdy trudno mi uwierzyć w to, że SM wystawia mandaty za parkowanie przed własnym garażem. Mówię o tych garażach od strony torów i zakładam, że opisane przez Was sytuacje nie dotyczą tych pokazanych na zdjęciach w tym poście:
viewtopic.php?f=4&t=789#p3974

Bo chyba zgadzacie się, że fotka 5 - to nie jest miejsce przed kogokolwiek garażem? I faktycznie rzuciły mi się w oczy mandaty za wycieraczką aut parkujących w tym właśnie miejscu, Co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem.

nmk
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2023, o 15:38
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: nmk » 2 wrz 2023, o 10:01

A jednak. Najprawdziwsza prawda. Wlepili mandat za parkowanie przed wlasna brama garazowa w przyziemiu bloku 82. I nie chodzi mi tutaj o miejsca z fotografii. Tam faktycznie samochody utrudniaja ruch na osiedlu i nie jest to miejsce przed kogokolwiek garazem.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Rob » 3 wrz 2023, o 12:48

A możesz wrzucić fotkę tego miejsca na forum?

Jedyne co przychodzi mi do głowy to jakiś wielki dostawczak, który zdecydowanie wchodził w obszar drogi dwukierunkowej. Wtedy patrol mógł to zinterpretować jako utrudnianie swobodnego przejazdu.

Awatar użytkownika
Nocna Straż
Posty: 75
Rejestracja: 17 kwie 2018, o 20:37
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Nocna Straż » 3 wrz 2023, o 13:52

Kobi5 pisze:
31 sie 2023, o 12:44
Święte słowa. Ja też zajmuję komuś miejsce. A garaż to mój magazyn i auto już się nie mieści. 10 lat parkowałem przy garażu i nigdy nie zablokowało to komukolwiek przejazdu.
To ten wielki biały Citroen Jumper parkujący przed wiatą najbliżej lasu?

Kobi5
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2023, o 00:51
Nr bloku: 82

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Kobi5 » 3 wrz 2023, o 15:18

Nie. Samochód osobowy i daleko mu do lasu.

Awatar użytkownika
Nocna Straż
Posty: 75
Rejestracja: 17 kwie 2018, o 20:37
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Od 19.07 SOR już działa. Blokady idą w ruch!

Post autor: Nocna Straż » 5 wrz 2023, o 17:23

Fotka i rozwiejemy wątpliwości.

ODPOWIEDZ