(Blok 82) Głośny muzyk-amator

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Yen
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2022, o 14:47
Nr bloku: 82

(Blok 82) Głośny muzyk-amator

Post autor: Yen » 24 sty 2022, o 15:47

W mojej klatce od dłuższego czasu "koncertuje" muzykalny sąsiad (klatka i numer mieszkania do wiadomości zainteresowanych), który o różnych porach dnia i nocy regularnie gra na gitarze elektrycznej/klawiszach/bębnach. Początkowo sporadyczne muzykowanie przekształciło się w wątpliwej jakości codzienne głośne granie. Oczywiście hałas jest doskonale słyszalny nawet na dalszych piętrach czy na korytarzu. Sąsiad został poinformowany, że hałas przeszkadza innym mieszkańcom, a mimo to nic się nie zmieniło.

Mieliście podobny problem, co doradzacie?

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: (Blok 82) Głośny muzyk-amator

Post autor: Rob » 29 sty 2022, o 17:42

Znam temat.
Mieszkam w bloku naprzeciwko i te dźwięki się niosą. Gdy chce ćwiczyć - to niech sobie wynajmie dźwiękoszczelną salę prób.

Polecam zatem wypalić filmik na CD i zanieść go na komendę na Sobieskiego - od razu zgłaszając problem. Zajmie Ci to max 30 minut, a gość dostanie lekcję pokory.

Daj proszę znać, jaki to odniesie skutek.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2022, o 18:22 przez Rob, łącznie zmieniany 2 razy.

Yen
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2022, o 14:47
Nr bloku: 82

Re: (Blok 82) Głośny muzyk-amator

Post autor: Yen » 29 sty 2022, o 18:32

Dzięki za odpowiedź Rob! Sąsiad gra głośno i często na gitarze elektrycznej i klawiszach i niestety za nic ma zasady współżycia wśród ludzi a jego jazgot niesie się po całej klatce. Moje pokłady cierpliwości się wyczerpały i jak mówisz bez interwencji policji się nie obejdzie.
Jeśli ktoś jeszcze zna temat - piszcie.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2023, o 16:12 przez Yen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: (Blok 82) Głośny muzyk-amator

Post autor: Rob » 29 sty 2022, o 19:06

Interwencja policji nie zawsze trafia w punkt. Oczywiście próbować ZAWSZE trzeba.
Gdy jednak przyjadą po fakcie - polecam CD z materiałem i wycieczkę na komendę.

Gdy będziesz potrzebowała pomocy - pozostaję do dyspozycji.

Yen
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2022, o 14:47
Nr bloku: 82

Re: (Blok 82) Głośny muzyk-amator

Post autor: Yen » 29 sty 2022, o 19:33

Dzięki za rady, odpisałam na PW.
Ponawiam prośbę - jeśli znacie temat, piszcie, im będzie nas więcej, tym większa skuteczność w uciszeniu jazgoczącego sąsiada.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: (Blok 82) Głośny muzyk-amator

Post autor: Rob » 29 sty 2022, o 19:50

Problem w tym, że większość woli milczeć, aby nie naruszać "relacji sąsiedzkich".

Wątpliwe w mojej ocenie owe relacje, gdy imprezowicz dba jedynie o dobrą zabawę i ma w 4 literach innych...
No ale to powszechne podejście: "Ja siedzę cicho - może sąsiad wezwie policję".
W taki sposób moi drodzy, świata nie naprawimy! :)

MadMax
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2022, o 11:47
Nr bloku: 82

Re: (Blok 82) Głośny muzyk-amator

Post autor: MadMax » 31 sty 2022, o 12:23

Sąsiad ewidentnie minął się z powołaniem i zamiast katować mieszkańców bloku swoim fałszowaniem, powinien wynająć salkę prób za miastem albo od razu walić na scene ;)

A najprościej - słuchawki na uszy i wszystko odbywa się bezgłośnie dla otoczenia.

Generalnie poziom kultury tego sąsiada też raczej marny. Nie wyobrażam sobie grania w bloku na głośnych instrumentach. Osobiście spaliłbym się że wstydu, gdyby ktoś zgłosił mi pretensje o hałas. Mój brat też gra, ale wynajmuje ze znajomymi salę prób, więc jak ktoś chce to można.

Po prostu uciążliwi sąsiedzi muszą się dostosować do warunków w danej wspólnocie. To że ktoś ma hałaśliwe hobby, nie znaczy, że może je realizować w bloku.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: (Blok 82) Głośny muzyk-amator

Post autor: Rob » 31 sty 2022, o 23:01

Ja oglądam w nocy koncerty lub filmy. Nawet gdy odpalam po 20:00 zakładam słuchawki. Każdy ma prawo do spokoju po pracy.

ODPOWIEDZ