Dzik przy śmietniku najdalszym od lasu

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Dzik przy śmietniku najdalszym od lasu

Post autor: Rob » 10 wrz 2020, o 17:50

Dziś około 07:00, idąc w kierunku hali garażowej w bloku 82 - około 5 metrów ode mnie minął mnie dzik. Maszerował trawą, cichutko pochrząkując. Okrążył śmietnik i wszedł do śmietnika, gdyż z natury kraty są otwarte na oścież. Co by było, gdyby ktoś (kompletnie nieświadomy) wszedł z impetem, aby wyrzucić śmieci...?!!

Dlatego też polecam zamykać kraty. Powoduje to konieczność ich otwierania kluczem, ale daje nam szansę nie spotkania się oko w oko z wielkim zwierzakiem.

Obrazek

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: Dzik przy śmietniku najdalszym od lasu

Post autor: gustarballs1983 » 11 wrz 2020, o 01:34

Osobiście uważam, iż włodarze miasta bardziej dbają o dobrostan tych świnek niż o bezpieczeństwo mieszkańców miasta.

Gdyby było odwrotnie to można by legalnie te dziki spałować i przerobić na kiełbasę z dziczyzny. W końcu:
1. zakaz zaciukiwania zwierząt leśnych dotyczy terenu lasu więc wychodząc z niego dzik unieważnia prawo do swojej ochrony osobistej.
2. nie ma żadnych przepisów dotyczących traktowania zwierzyny łownej znajdującej się na terenie miasta. Ergo za zaciukanie dzika w centrum miasta i przerobienie jego skóry na dywanik a mięcha na kiełbasę z dziczyzny nie powinno mi zgodnie z prawem nic grozić.

Natomiast prawo prawem a rzeczywistość rzeczywistością, i na bank znalazł by się jakiś lewacki działacz albo lewacki urzędnik któremu nie w smak były by takie działania, i koniec końców i tak gdybym się zabrał za "robienie porządku z dzikiem" to doprowadzili by mnie przed jakiś sąd i wsadzili do puszki. Bo jak wiadomo lewaki działają do spóły z komuszymi sędziami i na zmowę złego wobec delikwenta nie ma mocnych :((
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: Dzik przy śmietniku najdalszym od lasu

Post autor: Stefan » 11 wrz 2020, o 10:22

Kolega mieszka w domku na Naramowicach i już kilka razy dziki weszły ma na podwórko i do śmietnika niszcząc płot po drodze.
Zgodnie z prawem nic takiemu dzikowi nie można zrobić, nawet gdy się go przyłapie na gorącym uczynku na swoim terenie.

Ja natomiast w nocy spotkałem dzika na trawniku przy bloku nr 47.

Najki
Posty: 34
Rejestracja: 21 sty 2013, o 18:43

Re: Dzik przy śmietniku najdalszym od lasu

Post autor: Najki » 23 maja 2022, o 22:22

Ostatnio cała rodzinka dzików została stałymi bywalcami południowej części osiedla. Do altanki śmietnikowej między blokami 20 i 22 (tej obok monitoringu) co kilka dni (najczęściej wieczorem) zaglądają 3-4 duże dziki i 6 małych. Przewracają kubły ze śmieciami bio i wyżerają co znajdą. Potem idą dalej na zachód wzdłuż bloku 20. Niektórzy przechodnie idą spokojnie koło nich, inni przyspieszają, uciekają. Straż miejska nie przejmuje się.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Dzik przy śmietniku najdalszym od lasu

Post autor: andy » 25 maja 2022, o 11:29

Ostatnio kilka razy wieczorem przyszły na imprezę śmietnikową obok bloku 41.
Były 4 dorosłe sztuki i chyba z 10 małych.
One doskonale wiedzą, którym śmietnikiem trzeba się zająć.... zawsze przewracają te śmierdzące pojemniki bio :)

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Dzik przy śmietniku najdalszym od lasu

Post autor: Rob » 1 cze 2022, o 20:35

Straż miejska nie przejmuje się.
Napisz proszę o tym pod adres:
kancelaria@smmp.pl

a w DW daj te 2 maile:
or@um.poznan.pl
wzkb@um.poznan.pl

Reakcja będzie natychmiastowa!

ODPOWIEDZ