[Blok 82] internet

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
kubek
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2019, o 20:23
Nr bloku: 82

[Blok 82] internet

Post autor: kubek » 11 sie 2019, o 20:27

Cześć,

Wprowadziłem się w tym miesiącu i rozglądam się za jakąś rozsądną opcją internetu - najlepiej światłowód. Orientujecie się czy jakaś firma ma do bloku 82 pociągnięte łącze? Jeśli tak - polecacie czy odradzacie? :)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
cross
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2019, o 23:33

Re: Blok 82 - internet

Post autor: cross » 11 sie 2019, o 23:42

Hej :)
Przeszedłem już przez dawny Inotel , Ineę i Echostar ,a aktualnie East&West. Szczerze mówiąc to moim zdaniem najgorszy operator. Mimo ingerencji serwisu itd. prędkość łącza najbardziej odbiega od deklarowanej. Zdarzają się też awarie. Niestety w 82 to jedyna kablówka, a przez ten monopol najwyraźniej nie kwapią się z podciągnięciem światłowodu. Nie ma chyba też woli, aby wprowadzić tu realną konkurencję. Za chwilę bardziej sensownym pod kątem Internetu z TV będzie wybór operatorów komórkowych... :|

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Blok 82 - internet

Post autor: andy » 12 sie 2019, o 10:19

Nie macie tam czasem Vectry albo Netii / Orange?

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: Blok 82 - internet

Post autor: gustarballs1983 » 12 sie 2019, o 20:18

@ Andy
Blok 82 jest w tej pechowej sytuacji że jest w czarnej D***e jeśli chodzi o dobrą jakość usługi internetu.
Orange- tylko internet po kablu czyli klasyczna neo
Inea- Brak Usług
Vectra- Brak usług
Netia- Ciężko powiedzieć bo trzeba by do nich zadzwonić nie mają mapki zasięgu
E&W tylko tv analogowa i cyfrowa i internet po koncentryku. czyli czarna d**a

Co zaś do OP: Jeśli chcesz wiedzieć co się bardziej opłaca Neo czy kablowy od E&W to popytaj sąsiadów co mają i jak im się to sprawuje. niestety raczej innej opcji u ciebie nie ma. trzeba się było ogarnąć jak wygląda kwestia netu zanim kupiłeś chatę.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

kubek
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2019, o 20:23
Nr bloku: 82

Re: Blok 82 - internet

Post autor: kubek » 13 sie 2019, o 08:19

Hej,

Dzięki za odpowiedź :-)

PS Nie kupiłem, tylko wynająłem, to jedno, po drugie internet nie jest raczej na tyle kluczową kwestią, żeby uzależniać od niego najem - bardziej interesował mnie prąd, woda, meble, standard. Ale jak kto woli :P

kubek
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2019, o 20:23
Nr bloku: 82

Re: Blok 82 - internet

Post autor: kubek » 13 sie 2019, o 19:27

W takim razie jeśli na ten temat natknie się ktoś z bloku 82 i ma East & West - proszę wypowiedzcie się czy faktycznie jest taki dramat, bo jak czytam opinie na ich fejsbuku, to jestem zniesmaczony :D A wychoodzi na to ze faktycznie w bloku nic innego nie ma (dzwoniłem do Orange i oferują 20 MB/s za 60 zł więc porażka jak na 21 wiek...)

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: Blok 82 - internet

Post autor: gustarballs1983 » 15 sie 2019, o 21:30

@ kubek

z Bloku 82 co prawda nie jestem, ale też 'kiedyś tam' siedziałem na koncentryku od E&W aż do prędkości 60Mbps potem pojawił się u mnie światłowód.

ofertę E&W masz pod tym: http://eastwest.com.pl/internet/ adresem
Ciebie dotyczą tylko umowy *bez* światłowodu w nazwie.Z tym, że trzeba tobie wiedzieć, iż na bank nie osiągniesz prędkości 150Mb/s gdyż przepustowość przewodu którym idzie sygnał jest co najwyżej 100Mb/s i ta przepustowość jest dzielona pomiędzy wszystkich użytkowników w danym pionie technologicznym ( w danej klatce schodowej) czyli w zasadzie dzielone przez liczbę mieszkań w tej klatce minus tych co maja umowy z Orange.
W praktyce jak ktoś ma modem kablowy w E&W to nie wyciąga pełnego łącza praktycznie nigdy, a w przypadku dni deszczowych, jesiennych,zimowych, ustawowo wolnych od pracy/szkoły itp. problemy są w ogóle z funkcjonowaniem internetu, gdyż sąsiedzi wzajemnie korkują kabel korzystając z internetu, i przepustowość Neo od Orange nagle okazuje się dla części takich ludzi wcale nie być taka zła.

Tzn. od biedy np w takie "Diabolo Numer Czy" da się pograć ale ping w mieście to najniższy na kablu miałem 67ms, zaś w dni mocniej obłożone sąsiadami przed kompem często sięgał 100-300ms (sytuacje gdy pośrednicy w niemczech strajkowali tudzież serwery gry się sypały i było 2000 ms celowo pomijam w wynikach gdyż to przyczyny niezależne).

Osobista rada...
W związku z tym, ze E&W kieruje swoją ofertę głównie dla studentów, tzn. umowa na czas nieokreślony (zrywasz kiedy chcesz bez konsekwencji) a jedyne co musisz zrobić by rozwiązać umowę, to pójść do nich podpisać świstek zakończenia umowy, zdać modem i zabulić za ostatni miesiąc z góry ( bo wypowiadać trzeba z miesięcznym wyprzedzeniem). Proponuję Tobie abyś najpierw stestował/(a) jak ci będzie "hulać" ten internet od E&W a w przypadku niezadowolenia z funkcjonowania ich netu zawsze możesz zrezygnować i podpisać cyrograf z Orange na 24 miechy.
BTW. Ceny pakietów netu bez wykupionej dodatkowo cyfrowej telewizji też nie powalają. bo porównywalne z tą Neo 20Mb/s Jednakże Sprawdzić zawsze można gdyż inne opcje przewidują modem LTE :p a z zasięgiem LTE niektórych operatorów też tutaj krucho. bo stacje BTS na dachach bloków na os. Bolesława Śmiałego są zasłonięte przez linię wysokiego napięcia 110kV która idzie tuż przed moim blokiem i często generuje spore zakłócenia dla sieci komórkowej.


P.S.

Ja uprzedzałem, Ty zaś zgrywałeś *gieroja* z tym że mieszkanie jest od mieszkania a sprawy przyziemne jak net to kwestia drugorzędna..
a jednak 20Mb/s za 60PLN to dla ciebie XIX wiek.. to jak to w końcu jest. ;>

P.S.
Prośba by skomentował mieszkaniec jakiegoś konkretnego bloku jest trochę jak grochem o ścianę, ponieważ jak widać po datach postów forum jest martwe a w zasadzie dogorewa jeszcze, ale pewno koniec już bliski. Rzadko kiedy wpada tu ktoś inny jak Ja @Andy @Rob. Ja np zaglądam prawie codziennie, choć ruchy na forum są może co najwyżej raz lub dwa w miesiącu.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

kubek
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2019, o 20:23
Nr bloku: 82

Re: Blok 82 - internet

Post autor: kubek » 15 sie 2019, o 23:06

Koledze to się nudzi najwyraźniej - z jednej strony przekazujesz mi całkiem obszerne i użyteczne informacje (co doceniam i szanuję, bo PO TO dodałem post na tym forum). Z drugiej zaś strony ciągle wtrącasz jakieś osobiste komentarze odnośnie moich... nie wiem jak to nazwać, decyzji życiowych i światopoglądu?

Człowieku zajmij się swoim życiem :-) Jak prędkość internetu jest dla Ciebie podstawowym kryterium doboru mieszkania to Twoja sprawa, możesz sobie zamieszkać w siedzibie Inei, nikomu nic do tego (no może poza pracownikami Inei). Ale raczej sobie wypraszam komentowanie moich własnych wyborów w tej kwestii, tym bardziej że kompletnie się nie znamy. I czemu niby nie mogę wymagać w 21 wieku szybkiego internetu i jednocześnie nie uważać internetu za najwaźniejszy element nowego mieszkania? Co ma piernik do wiatraka? xD Idąc tym tokiem rozumowania ludzie, kórzy nie znają się na samochodach powinni jeździć dorożkami żeby byli konsekwentni

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Blok 82 - internet

Post autor: andy » 15 sie 2019, o 23:29

Zapytaj w East&West, możliwe, że mają jeszcze promocję dla nowych klientów - rabat 50% na 2 lata lub 25% na rok. Może do Ciebie przyjechać ich przedstawiciel i spokojnie możesz w ciemno podpisać umowę, bo masz 14 dni na rezygnację w razie w.
Rezygnację możesz wysłać nawet mailem, więc jest pełen komfort. Sam to przerabiałem.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: Blok 82 - internet

Post autor: gustarballs1983 » 16 sie 2019, o 16:20

Wyluzuj @kubek.
Widziałeś/aś chyba że na końcu wstawiłem mordkę: " ;> "
Jest to taka zachęta do dyskusji aby trochę ożywić to forum ale jeśli moje trollowanie cię uraziło to przepraszam chciałem sobie tylko zażartować, i to wcale nie twoim kosztem, Chciałe tylko po prostu napisać co mnie rozbawiło w tym co napisałeś :).
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

ODPOWIEDZ