[Blok 42e] Cyganie/Romowie

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Awatar użytkownika
Morticia
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2012, o 21:14
Nr bloku: 44

[Blok 42e] Cyganie/Romowie

Post autor: Morticia » 21 cze 2018, o 20:08

Cześć,
piszę, gdyż być może ktoś oprócz mnie zauważył zaistniałą sytuację, a nawet wie coś więcej?
Mieszkam w 44 i mój balkon wychodzi na las przy Umultowskiej, natomiast b.blisko po prawej stronie mam blok 42 kl. E.
Jakiś tydzień temu o podobnej jak teraz godzinie (19-20) pod moim balkonem długo utrzymywały się głośne krzyki, śmiechy, wrzaski, głośna muzyka z auta, gazowanie autem, trąbienie itp. Po dłuższej chwili podeszłam do okna sprawdzić kto tak szaleje i może delikatnie zwrócić uwagę, jednak skapitulowałam gdyż grupa okazała się liczną gromadką Romów i po prostu się wystraszyłam, ponieważ mieszkam nisko, że tylko się im narażę, potem np zobaczą którym autem jeżdżę i w odwecie zrobią jakiegoś niemiłego psikusa.

Niestety sytuacja powtarza się codziennie i dzisiaj wieszając pranie na balkonie, zauważyłam, że "impreza" kończy się wtedy, gdy...wchodzą do klatki 42E.

Czy ktoś wynajął tej zacnej ekipie mieszkanie? Sprzedał? Od teraz moje popołudnia będą tak już zawsze wyglądały? BTW - ilość osób jaka się wtoczyła do klatki mogłaby sugerować, że przejęli cały pion..
Poprawność poprawnością, ale chyba wszyscy doskonale wiemy, jak uciążliwe jest zachowanie tej grupy etnicznej, a tu takie fajne osiedle jest..
"A day alone, only that would be death." - Morticia Addams

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: [42e] Cyganie/Romowie

Post autor: Rob » 22 cze 2018, o 23:51

Czy zgłosiłaś temat na policję, lub chociaż Straż Miejską...?

gotyk2
Posty: 3
Rejestracja: 2 gru 2018, o 15:32
Nr bloku: 43

Re: [42e] Cyganie/Romowie

Post autor: gotyk2 » 2 gru 2018, o 15:48

Od niedawna mieszkam w bloku nr 43 i mój balkon wychodzi na blok ze wspomnianymi cyganami lub arabami. Kilka razy darli japę w nocy w wakacje pod klatką; ich system komunikacji to wrzask podwórko - okno niezależnie od godziny, zamiast używania domofonu jak zrobiłby każdy cywilizowany człowiek. Teraz wrzasków nie ma bo zimno i nie stoją pod blokiem, ale zawsze parkują auto centralnie na alejce pod klatką. Ostatnio zablokowała go karetka, która przyjechała po emeryta - akurat wtedy cygany chciały wyjeżdżać no i musiały czekać - mimo to nadal stają w miejscu niedozwolonym.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [42e] Cyganie/Romowie

Post autor: andy » 2 gru 2018, o 16:48

Na takie parkowanie to SM może tylko pomóc. Na "darcie japy" to już chyba nic nie pomoże.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: [42e] Cyganie/Romowie

Post autor: Rob » 18 gru 2018, o 22:26

Na darcie japy - tylko policja.
Nagrywaj filmiki. Dowody warto zbierać!

ODPOWIEDZ