[Blok 80] kilka pytań.

Tematy dotycz─ůce mieszka┼äc├│w blok├│w po┼éo┼╝onych na p├│┼énoc od ulicy Opie┼äskiego
Regulamin działu
Tytu┼éy w─ůtk├│w dotycz─ůcych poszczeg├│lnych blok├│w powinny zaczyna─ç si─Ö od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytu┼é w─ůtku

[Blok 80] kilka pytań.

Postprzez Motocyklistka_S » 8 kwi 2018, o 12:16

Witam ;)
Nie wiem czy w─ůtek w odpowiednim miejscu,je┼Ťli nie, prosz─Ö o przerzucenie gdzie indziej.

Przeprowadziłam się tutaj kilka miesięcy temu a z racji wiosny mam kilka pytań.

Przede wszystkim kwestia go┼é─Öbi. Ma kto┼Ť na nie skutecznie humanitarny spos├│b? Chcia┼éabym posadzi─ç ro┼Ťliny i kwiaty na balkonie a nie ptasie odchody :)

Kolejn─ů kwesti─ů jest siatka zabezpieczaj─ůca balkon tak aby kot nie wyskoczy┼é. Potrzebna jest jaka┼Ť zgoda na za┼éo┼╝enie jej? Widzia┼éam kilka balkon├│w z takowymi siatkami, mo┼╝e kto┼Ť mia┼éby namiary na kogo┼Ť kto je zak┼éada?

Trzecie pytanie dotyczy pojazdu. Niestety wynajmuje mieszkanie i szczerze m├│wi─ůc nie sta─ç mnie na dodatkowy koszt wynajmu gara┼╝u, a z racji nadchodz─ůcej ciep┼éej pory roku chcia┼éabym 'sprowadzi─ç' tutaj sw├│j motocykl. Nie jest to g┼éo┼Ťny chopper, ja r├│wnie┼╝ nie jestem fanatyczk─ů lecz mi┼éo┼Ťniczk─ů. Nie chcia┼éabym zajmowa─ç miejsc parkingowych (kt├│rych i tak jest za ma┼éo) i wola┼éabym unikn─ů─ç uszkodzenia/kradzie┼╝y motocykla.
St─ůd pytanie czy bardzo b─Ödzie przeszkadza─ç je┼Ťli parkowa┼éabym na patio w pobli┼╝u klatki, oczywi┼Ťcie tak aby nie blokowa─ç niczego. Widzia┼éam, ┼╝e kto┼Ť ju┼╝ parkuje pod jednym z balkon├│w.
I jak si─Ö ma parking przy Tesco? Mieszka┼äcy mog─ů parkowa─ç tam auta czy grozi to op┼éatami?

Dzi─Öki i pozdrawiam :)
Motocyklistka_S

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 kwi 2018, o 11:21
Nr bloku: 80

Re: [Blok 80] kilka pytań.

Postprzez Elvira29 » 8 kwi 2018, o 21:09

St─ůd pytanie czy bardzo b─Ödzie przeszkadza─ç je┼Ťli parkowa┼éabym na patio w pobli┼╝u klatki, oczywi┼Ťcie tak aby nie blokowa─ç niczego. Widzia┼éam, ┼╝e kto┼Ť ju┼╝ parkuje pod jednym z balkon├│w.

Nie jestem wielkim znawc─ů, ale co┼Ť takiego jak cichy motocykl - nie istnieje. Nie mamy ochoty s┼éysze─ç (g┼é├│wnie po 22) pierdzenia Twojego silnika.
Je┼Ťli Ci─Ö sta─ç na motocykl, to wypada wykupi─ç miejsce w hali i tam trzyma─ç swoje ┼╝elastwo. Absolutnie nie ma naszej zgody na parkowanie w obr─Öbie klatki. No chyba, ┼╝e chcesz mie─ç co rano mandat. Wg mnie, hala wyjdzie Ci─Ö znacznie taniej. To tylko 200z┼é miesi─Öcznie.

Je┼Ťli kto┼Ť parkuje - to Jego problem. Nie jest to dla mnie ┼╝adnym argumentem!
Elvira29

Do┼é─ůczy┼é(a): 9 pa┼║ 2014, o 20:04

Postprzez VooR » 9 kwi 2018, o 11:12

No to powia┼éo ciep┼éym przywitaniem nowej s─ůsiadki :shock: :D I to jeszcze takiej, kt├│ra kulturalnie pyta co zrobi─ç ┼╝eby nie zajmowa─ç niepotrzebnie miejsc parkingowych. Ta walka z s─ůsiadami i ha┼éasem niekt├│rym ju┼╝ naprawd─Ö chyba si─Ö pomyli┼éa z krucjatami :lol:

@Elvira, nowsze motocykle na seryjnym wydechu musz─ů spe┼énia─ç normy spalin/ha┼éasu i praktycznie ich nie s┼éycha─ç, o ile kto┼Ť nie robi Ci pod nosem przegaz├│wki.

@Motocyklistka
Co do motocykla to ja nie parkowa┼ébym ┼╝adnego pod chmurk─ů (bo mi szkoda by by┼éo) ani pod klatk─ů, chyba ┼╝e masz AC. Zanim wynaj─ů┼éem gara┼╝ parkowa┼éem na parkingu strze┼╝onym, a potem w hali w innym bloku. Pod Tesco na pewno bym nie zostawi┼é.
Hint 1 - spr├│buj si─Ö dogada─ç z kim┼Ť z s─ůsiad├│w ┼╝eby podzieli─ç miejsce parkingowe - motocykl wejdzie za samoch├│d nawet ┼Ťredniego rozmiaru.
Hint 2 - mo┼╝esz pogada─ç z administracj─ů, czasem hale gara┼╝owe maj─ů miejsca, kt├│re nie s─ů miejscami parkingowymi ale motocykl da si─Ö zaparkowa─ç i wynaj─ů─ç to zdecydowanie taniej ni┼╝ pe┼énoprawne miejsce.
Hint 3 - we┼║ miejsce na kt├│rym masz co┼Ť do czego mo┼╝esz przypi─ů─ç motocykl ┼éa┼äcuchem. Hale gara┼╝owe nie s─ů du┼╝o bezpieczniejsze ni┼╝ otwarte przestrzenie.
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."
VooR

Do┼é─ůczy┼é(a): 29 gru 2011, o 19:27
Nr bloku: 41

Postprzez Motocyklistka_S » 9 kwi 2018, o 12:50

@Elvira29
A ja si─Ö znam troch─Ö bardziej i uwierz mi, ┼╝e s─ů takie motocykle,kt├│re nie 'pierdz─ů'. ;)
Ponad to,jak ju┼╝ m├│wi┼éam, nie jestem fanatyczk─ů a mi┼éo┼Ťniczk─ů. I nikt nie musi s┼éucha─ç motocykla po 22 bo po pierwsze - jestem osob─ů pracuj─ůc─ů i nie je┼╝d┼╝─Ö po 22 bo wiem co to cisza nocna a po drugie motocykl zawsze mo┼╝na przeprowadzi─ç na zgaszonym silniku.
I dla Ciebie to tylko 200zł a dla mnie aż. :)
A ten kto┼Ť kto parkuje pod klatk─ů ma najwidoczniej 'milszych' s─ůsiad├│w bo stoi tam codziennie i ani razu blokady nie mia┼é.

@VooR
Tak, chyba masz racj─Ö. A┼╝ chce si─Ö tu mieszka─ç. Przeprowadzaj─ůc si─Ö tutaj my┼Ťla┼éam, ┼╝e jest tu nieco 'milej'. Takich s─ůsiad├│w to ze ┼Ťwiec─ů szuka─ç :P
Co do motocykla, p├│ki co stoi w gara┼╝u w domu 45km st─ůd. Dlatego latem chcia┼éam go zabra─ç i stawia─ç w miejscu gdzie by┼éby ewentualnie ochroniony nie tylko pokrowcem.
Dzi─Öki za rad─Ö ;)
Najwy┼╝ej b─Öd─Ö parkowa─ç na normalnym miejscu.

Miłego dnia :)
Motocyklistka_S

Postprzez Elvira29 » 9 kwi 2018, o 16:32

Ta walka z s─ůsiadami i ha┼éasem niekt├│rym ju┼╝ naprawd─Ö chyba si─Ö pomyli┼éa z krucjatami

Jak zwał tak zwał. Liczy się efekt finalny! :)
Zauwa┼╝, ┼╝e nikt nie walczy z s─ůsiadami. Walczymy jedynie o jako┼Ť─ç ┼╝ycia i jako taki komfort.
Elvira29

Do┼é─ůczy┼é(a): 9 pa┼║ 2014, o 20:04

Postprzez Bloker » 9 kwi 2018, o 16:46

A ten kto┼Ť kto parkuje pod klatk─ů ma najwidoczniej 'milszych' s─ůsiad├│w bo stoi tam codziennie i ani razu blokady nie mia┼é.

Codziennie przemierzam rondo 80 i nie zauwa┼╝y┼éem ┼╝adnego ┼╝elastwa zaparkowanego pod klatk─ů. Gwarantuj─Ö Ci, ┼╝e osobi┼Ťcie bym si─Ö zaj─ů┼é tym tematem :)
A co potrafi─ů zrobi─ç niekt├│rzy posiadacze blachosmrod├│w, parkuj─ůcym na miejscach parkingowych motocyklom? Zaparkuj i sama si─Ö przekonaj.
Mieszkam tu troszkę czasu i sporo na ten temat słyszałem i co nieco widziałem...
Bloker

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 sty 2018, o 22:47
Nr bloku: 82

Postprzez Motocyklistka_S » 9 kwi 2018, o 20:02

Codziennie przemierzam rondo 80 i nie zauwa┼╝y┼éem ┼╝adnego ┼╝elastwa zaparkowanego pod klatk─ů. Gwarantuj─Ö Ci, ┼╝e osobi┼Ťcie bym si─Ö zaj─ů┼é tym tematem :)

W takim razie dziwie si─Ö, ┼╝e nie zauwa┼╝y┼ée┼Ť jedno┼Ťladu stoj─ůcego centralnie pod balkonem przy klatce A. ;) i to bardzo, bo stoi tam codziennie od kilku dobrych dni, odk─ůd zrobi┼éo si─Ö ciep┼éo i sta┼é do ko┼äca listopada. :)

A co potrafi─ů zrobi─ç niekt├│rzy posiadacze blachosmrod├│w, parkuj─ůcym na miejscach parkingowych motocyklom? Zaparkuj i sama si─Ö przekonaj.
Mieszkam tu troszkę czasu i sporo na ten temat słyszałem i co nieco widziałem...

Hm.. dla mnie to troch─Ö brzmi jak gro┼║ba, je┼Ťli mam by─ç szczera. Jedno┼Ťlad jest takim samym pojazdem mechanicznym jak samoch├│d i mam prawo parkowa─ç na normalnym miejscu parkingowym skoro za zaparkowanie gdzie indziej (tak by nikomu nie utrudnia─ç ┼╝ycia) pojawia si─Ö gro┼╝enie mi mandatami lub te┼╝ ewentualnymi uszkodzeniami pojazdu.

My┼Ťla┼éam, ┼╝e mieszkaj─ů tutaj m┼éodzi ludzie, kt├│rzy s─ů w stanie si─Ö dogada─ç i porozumie─ç, a jedynie co zauwa┼╝am jak dot─ůd to wszechobecna moda na ,,zg┼éaszanie" wszystkiego i szczeg├│lna awersja do posiadaczy jakichkolwiek pojazd├│w.
Takich s─ůsiad├│w to naprawd─Ö, ze ┼Ťwiec─ů szuka─ç.

Fajnie zra┼╝acie do siebie i tego osiedla nowych lokator├│w. Szczere gratulacje.
Dyskusj─Ö uwa┼╝am za zamkni─Öt─ů.

Dzi─Öki za "rady" i pozdrawiam.
Motocyklistka_S

Postprzez Bloker » 9 kwi 2018, o 20:29

W takim razie dziwie si─Ö, ┼╝e nie zauwa┼╝y┼ée┼Ť jedno┼Ťladu stoj─ůcego centralnie pod balkonem przy klatce A.

Dzi─Öki wielkie :) Zg┼éosz─Ö temat do stosownych s┼éu┼╝b. Znak D-40, obowi─ůzuje r├│wnie┼╝ motocyklist├│w.

Hm.. dla mnie to troch─Ö brzmi jak gro┼║ba, je┼Ťli mam by─ç szczera.

Proponuj─Ö wi─Öksz─ů ostro┼╝no┼Ť─ç w publicznej emisji zarzut├│w. W moim przekazie nie by┼éo ani odrobiny gro┼║by i jestem daleki od takich dzia┼éa┼ä.
To była jedynie zwykła podpowiedź. Się mieszka - to się co nieco wie...

wszechobecna moda na ,,zgłaszanie" wszystkiego

Gdy kto┼Ť ogranicza nam poczucie bezpiecze┼ästwa (np. niew┼éa┼Ťciwym parkowaniem), lub te┼╝ zak┼é├│ca cisz─Ö nocn─ů - nie mamy innego wyboru.
Pomy┼Ťl przez chwil─Ö i odpowiedz sama sobie:
Na czym, mia┼éby polega─ç uczciwy kompromis? Na powszechnej akceptacji takich zachowa┼ä...? Jedni mog─ů, a inni ju┼╝ nie?
Jeste┼Ť kolejnym przyk┼éadem m┼éodej osoby o klasycznym ROSZCZENIOWYM podej┼Ťciu do ┼╝ycia.

Fajnie zra┼╝acie do siebie i tego osiedla nowych lokator├│w. Szczere gratulacje.

Na nas taka socjotechnika nie robi ┼╝adnego wra┼╝enia... :)
Bloker

Postprzez AlaMaKota » 14 kwi 2018, o 22:00

Odnosz─Ö wra┼╝enie, ┼╝e Bloker, Elvira i Rob to jedna i ta sama osoba... :roll: :roll: :roll:

@Motocyklistka_S
Po pierwsze witamy na Osiedlu :) I spokojnie... ┼╝yj─ů tu te┼╝ normalni ludzie.

Motocykle parkuj─ů w rogu bloku 82. Na prawo od wjazdu na "tylny" parking. Zrobi si─Ö ciep┼éo, na pewno zauwa┼╝ysz :)

AlaMaKota
AlaMaKota

Do┼é─ůczy┼é(a): 14 kwi 2018, o 21:51

Postprzez Bloker » 17 kwi 2018, o 18:15

@ AlaMaKota
Odnosz─Ö wra┼╝enie, ┼╝e Bloker, Elvira i Rob to jedna i ta sama osoba...

Dolicz jeszcze siebie i b─Ödzie komplet! :) :) :)
Ty odnosisz wra┼╝enie. A ja jestem pewien, ┼╝e masz nier├│wno pod sufitem.

I spokojnie... ┼╝yj─ů tu te┼╝ normalni ludzie.

Czego Ty nie jeste┼Ť z pewno┼Ťci─ů przyk┼éadem...
Bloker

Nast─Öpna strona

Powrót do Bloki nr 29-82 (północ osiedla)

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Dzi─Ökujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Odzyskiwanie danych Poznań.
stat4u