[Blok 79d] dostawcy internetu

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
bkrukowski
Posty: 1
Rejestracja: 1 mar 2017, o 08:40
Nr bloku: 79

[Blok 79d] dostawcy internetu

Post autor: bkrukowski » 1 mar 2017, o 08:47

Cześć, właśnie się wprowadziłem na osiedle. Nie mogę znaleźć innych operatorów oprocz inei (e&w i eachostar nie obsługują mojego bloku). Inea niestety oferuje mi usługę na minimum dwa lata, a wcześniej miałem z nimi problemy, więc szukam czegoś innego. Ktoś może polecić jakiegoś innego operatora? ;)

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: [Blok 79d] dostawcy internetu

Post autor: gustarballs1983 » 1 mar 2017, o 11:16

Witam.

Jestem co prawda z ze starszej części osiedla, jednakże inea to teoretycznie najlepsza opcja jeśli chodzi o nową część osiedla.. a to za sprawą tego że można by się domagać od inei łącza światłowodowego (skoro mają już swoją instalację w bloku to poprowadzenie światłowodu w ich korytkach nie narobi zbyt dużo bałaganu). W teorii można mieć nawet 1000Mb/s także jeśli chodzi o prędkość to są nie do pobicia.. E&W na twojej części osiedla *nie* oferuje internetu FORTE (światłowodu), zatem byłbyś ograniczony do 60Mb/s. W praktyce to tyle ile pozwoli przepustowość kabla 100Mb/s dzielone na wszystkich abonentów e&w w danym pionie w bloku lub twój teoretyczny max (tłumaczyłem to w innym wątku na forum - w praktyce w zimowe weekendy mógłbyś zapomnieć o komfortowym siedzeniu na necie). Co do echostatra to nie najlepsze opinie o tej firmie krążą po necie rzekomo ciągle zrywa połączenie z sygnałem TV ciągle są problemy itp. Fakt E&W daje święty spokój z umową (dają bezterminówki), jednakże na twojej części osiedla nie mają zbyt wiele do zaoferowania. Osobiście uważam, że powinieneś zasięgnąć informacji czy inea udostępnia łącza światłowodowe w twoim bloku, i jeżeli takowe oferują to brać w ciemno.

Witamy na dzielni
Gus T.

P.S. jeśli obawiasz się protokołu PPPoE, i tego że ciągle będzie ci zrywało połączenie z internetem jak tylko przestaniesz coś pobierać, to wystarczy dobra knfiguracja łącza. Wygoogluj sobie "PPPoE connection keep alive" i poczytaj trochę. W większości routerów jest taka opcja do ustawienia przy ręcznej konfiguracji (przez przeglądarkę). Na desktopa ( przy połączeniu bezpośrednim z modemem) są zapewne jakieś zmyślne programiki które można wygooglać.
Pozdrawiam
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [Blok 79d] dostawcy internetu

Post autor: andy » 7 mar 2017, o 11:57

Szkoda, że nie jesteśmy w zasięgu WTK... Tam za 500 mbps w obie strony płaci się 36,90 zł.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: [Blok 79d] dostawcy internetu

Post autor: gustarballs1983 » 9 mar 2017, o 19:40

Taa wiem coś o tym ciotka mieszka na os. wichrowe wzgórza i ma od nich internet. faktycznie jest dość szybki ale w praktyce nie wyciąga się tyle ile deklarują (500Mb/s down i up) . Kiedyś jak stawiałem im kompa po formacie to wraz z routerem który Winogradzka Telewizja Kablowa dostarcza robiłem test na speedtest.net i wyciągał jakieś 360Mb/s w obie strony. Test był po kablu ale router nie miał certyfikowanych portów 1Gb/s (w zestawie dają jakąś taniochę od TP-Linka) także może to było przyczyną zaniżonych wyników. tak czy owak te 25Mb/s uploadu które daje E&W to jest śmiech na sali w porównaniu do tego co oferuje WTK. Jednakże jesteśmy skazani na to co mamy tak jak kupa skazana jest na kibel. Na domiar złego robią mi remont klatki schodowej i wszystkie przewody wmurowują w ścianę. Administracja nie pomyślała jak zwykle co będzie gdy zdecydujemy się na zmianę operatora w przyszłości!? Nawet nie będzie wiadomo gdzie kuć , żeby nie rozj*bać istniejących przewodów.

Porażka
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [Blok 79d] dostawcy internetu

Post autor: andy » 9 mar 2017, o 21:49

Nawet niech będzie te 360 mbps. Za taką cenę to poprostu rozpusta.
Pytałem wczoraj nawet, czy nie planują rozszerzać sieci w naszym kierunku ale niestety nie :(

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: [Blok 79d] dostawcy internetu

Post autor: Vagatan » 16 mar 2017, o 09:14

Administracja przedstawiła już oferty Echostaru i East & West, ale nie wiem na jakim etapie trwa wybór kolejnego operatora. Większość mieszkań w bloku jest wynajmowana i podejmowanie decyzji zajmuje bardzo długo - właściciele nie kwapią się z odpowiedziami na prośby administracji. W każdym razie póki co po kablu tylko INEA - w nieznanej przyszłości dodatkowo, któryś z dwóch wymienionych wcześniej operatorów.

ODPOWIEDZ