[41,46,47,50,54] Konsultacje społeczne ws oświetlenia boiska

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
J4ck
Posty: 10
Rejestracja: 5 mar 2016, o 17:11
Nr bloku: 33
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [41,46,47,50,54] Konsultacje społeczne ws oświetlenia bo

Post autor: J4ck » 27 kwie 2016, o 23:08

Dzisiaj Rada Osiedla Piątkowo na sesji przegłosowała, że będzie montowane oświetlenie boiska.
Wynik głosowania: 10 za(grupa Ewy Jemielity), 3 przeciw, 3 wstrzymujące.

Radny Radosław Białek(pomysłodawca oświetlenia boiska) otrzymał wiele telefonów od Mieszkańców OSB, którzy są za oświetleniem - tak przedstawił to na dzisiejszej sesji.
Pani Przewodnicząca Ewa Jemielity powiedziała również iż na poprzedniej sesji kiedy to zostały przedstawione wyniki konsultacji przeprowadzone przez Panów Białków są wiążące. Przypomnę wyniki tych konsultacji: 20 Mieszkańców ZA oświetleniem, 2 osoby PRZECIWKO oświetleniu. Przypomnę również, iż nie dostałem zezwolenia do upubliczniania tej informacji o konsultacjach wg Pani Przewodniczącej. Wnioski nasuwają się same.
Radny Osiedla Piątkowo

facebook.com/JacekMichalTomaszewski

Batorzanka
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2016, o 15:34

Re: [41,46,47,50,54] Konsultacje społeczne ws oświetlenia bo

Post autor: Batorzanka » 27 kwie 2016, o 23:40

Od siebie dodam , że na Sesji Rady przedstawiłam zebrane przez mieszkańców głosy przeciw, które zostały zbierane z Państwa inicjatywy oddolnej, a nastepnie przekazane mi wczoraj. One też nie zostały uznane za argument do dyskusji, a wręcz przyspieszyły głosowanie. Podobno było wiele głosów telefonicznych za, uznano zatem, że zdanie mieszkańców przedłuży proces podejmowania decyji o oświetleniu. Sama nie mam radykalnie złego zdania na temat oświetlenia, ponieważ mieszkam odpowiednio daleko od boiska, jednak mam zdanie na temat procesu decyzyjnego w tej sprawie...

julia
Posty: 62
Rejestracja: 21 gru 2011, o 21:58
Nr bloku: 41

Re: [41,46,47,50,54] Konsultacje społeczne ws oświetlenia bo

Post autor: julia » 28 kwie 2016, o 08:21

Czy tylko mi nasuwa się przypuszczenie, że widocznie ktoś ma w tym spory interes? Ciekawe jak będzie wyglądał przetarg na montowanie tego oświetlenia.
Podpisuję się pod zdaniem Batorzanki: "Sama nie mam radykalnie złego zdania na temat oświetlenia, (...) jednak mam zdanie na temat procesu decyzyjnego w tej sprawie...". Mieszkańców ma się w d... Istotne jest tylko zdanie władzy, jako jedyne niepodważalne. Orwell...

Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: [41,46,47,50,54] Konsultacje społeczne ws oświetlenia bo

Post autor: Stefan » 29 kwie 2016, o 22:56

Ile udało się zdobyć podpisów mieszkańców będących przeciw oświetleniu?

Czy tylko mi się wydaje, że pan radny Radosław Białek(pomysłodawca oświetlenia boiska) ma w tym osobisty interes skoro tak usilnie forsuje swój pomysł?
Ciekawe, w jak tyle osób mogło niby do niego dzwonić skoro konsultacje były tajne i nikt prawie nie wiedział o tym pomyśle?

Może tak pan radny wraz z panią przewodniczącą zajęli by się np. sprawą budowy parkingu albo ekranu akustycznego?

Batorzanka
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2016, o 15:34

Re: [41,46,47,50,54] Konsultacje społeczne ws oświetlenia bo

Post autor: Batorzanka » 30 kwie 2016, o 08:24

Zebrano 38 głosów przeciw( znakomitej częsci mieszkańców nie udało się zastać w domu), mówimy tylko o blokach ościennych względem boiska, ponieważ na tych własnie mieszkańców oświetenie będzie miało wpływ i oni oceniali-negatywny czy pozytywny. Dało się jednak słyszeć głosy na sesji, że boisko ma być dla wszystkich mieszkańców, nie tyko dla tych sąsiadujących z boiskiem, dlatego zebrana przez Państwa lista nie została potrakowana poważnie.

typhoon
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2012, o 10:44

Re: [41,46,47,50,54] Konsultacje społeczne ws oświetlenia bo

Post autor: typhoon » 30 kwie 2016, o 10:21

Batorzanka pisze:Dało się jednak słyszeć głosy na sesji, że boisko ma być dla wszystkich mieszkańców, nie tyko dla tych sąsiadujących z boiskiem, dlatego zebrana przez Państwa lista nie została potrakowana poważnie.
Według tego rozumowania, można wybudować pod każdym blokiem wysypisko śmieci i mieszkańcy okolicznych bloków nie będą mieli nic do powiedzenia - przecież wysypisko będzie służyć wszystkim mieszkańcom a nie tylko tym okolicznym.
Radni, którzy tak rozumują nie powinni zajmować swoich stanowisk.

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: [41,46,47,50,54] Konsultacje społeczne ws oświetlenia bo

Post autor: Vagatan » 5 maja 2016, o 09:19

Przedstawiane tutaj argumenty pokazują dosadnie, że konsultacje społeczne to jedna wielka ściema, bo miały uzasadnić jedyną słuszną tezę. Nie wiem kto czerpie profity z wynajmowania boiska, ale oświetlenie potrzebne jest tylko i wyłącznie po to, aby czerpać je jeszcze większe.

J4ck
Posty: 10
Rejestracja: 5 mar 2016, o 17:11
Nr bloku: 33
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [41,46,47,50,54] Konsultacje społeczne ws oświetlenia bo

Post autor: J4ck » 9 maja 2016, o 21:25

Jak pokazuje przykład z Naramowic można przeprowadzić konsultacje właściwie. Podać termin, miejsce i godzinę, poinformować media poznańskie.
Niestety w przypadku Zarządu RO Piątkowo tego zabrakło.
Dobry przykład:
http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomos ... a,9963268/
Radny Osiedla Piątkowo

facebook.com/JacekMichalTomaszewski

Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: [41,46,47,50,54] Konsultacje społeczne ws oświetlenia bo

Post autor: Stefan » 12 maja 2016, o 22:50

J4ck pisze:Jak pokazuje przykład z Naramowic można przeprowadzić konsultacje właściwie. Podać termin, miejsce i godzinę, poinformować media poznańskie.
Niestety w przypadku Zarządu RO Piątkowo tego zabrakło.
Dobry przykład:
http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomos ... a,9963268/
Jak się chce, to można.

Dziś otrzymałem odpowiedź na mojego maila do Urzędu Miasta:
Dzień dobry,

W odpowiedzi na wiadomość, przesłaną drogą mailową, w sprawie konsultowania z mieszkańcami przez radnych Rady Osiedla Piątkowo zamiaru montażu oświetlenia na kompleksie sportowo-rekreacyjnym na Osiedlu Stefana Batorego, uprzejmie wyjaśniam, co następuje:

Osiedle Piątkowo w planie wydatków na 2016 r. przeznaczyło kwotę 75 369,00 zł na kolejny etap budowy ww. kompleksu.
W toku dyskusji nad zakresem realizacji kolejnego etapu budowy, pojawił się pomysł zrealizowania w tym roku instalacji oświetlenia kompleksu, w tym oświetlenia boiska do piłki nożnej.

Przed podjęciem decyzji, Rada Osiedla Piątkowo postanowiła zasięgnąć zdania mieszkańców bloków na Osiedlu Stefana Batorego (m.in. nr 41, 46 i 54). W dniach 11-23.03.2016 r. przeprowadzano rozmowy z mieszkańcami. Z informacji uzyskanych od radnych Rady Osiedla, którzy je przeprowadzali wynika, iż była prowadzona lista, na którą wpisało się ponad 20 mieszkańców, którzy opowiedzieli się za montażem oświetlenia. Jednocześnie uzyskano informację, że osoby, które były przeciwko, nie chciały wpisać się na prowadzoną listę i złożyły deklaracje ustne.

W tym miejscu pragnę zwrócić uwagę, że przeprowadzone konsultacje miały jedynie wewnętrzny charakter, a ich celem było zasięgnięcie opinii mieszkańców, które nie są wiążące dla organów Osiedla.

Chciałbym również podkreślić, że Rada Osiedla Piątkowo jest organem przedstawicielskim, który został wybrany przez mieszkańców w powszechnych, równych i bezpośrednich wyborach. Na sesji, która odbyła się 27 kwietnia 2016 r. przeprowadzono głosowanie w sprawie budowy oświetlenia kompleksu. Większość obecnych na sesji radnych opowiedziała się za budową oświetlenia na terenie kompleksu na Osiedlu Stefana Batorego.

Arkadiusz Bujak
Dyrektor
Wydziału Wspierania
Jednostek Pomocniczych Miasta
wjpm@um.poznan.pl
tel. 61/8784-138

J4ck
Posty: 10
Rejestracja: 5 mar 2016, o 17:11
Nr bloku: 33
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [41,46,47,50,54] Konsultacje społeczne ws oświetlenia bo

Post autor: J4ck » 13 maja 2016, o 01:08

Obrazek

Warto zapamiętać kto głosował ZA oświetleniem.
Radny Osiedla Piątkowo

facebook.com/JacekMichalTomaszewski

ODPOWIEDZ