[80,81,82] Czy zamkną nam drogę dojazdową na Osiedle?

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

[80,81,82] Czy zamkną nam drogę dojazdową na Osiedle?

Post autor: Rob » 24 sty 2016, o 15:42

Pewnie już znacie ten miażdżący artykuł: ?
http://epoznan.pl/news-news-64038-Bator ... _nie_placa

Generalnie na czas wyjaśniania sprawy przez Sąd, zamknięcie drogi nam nie grozi.
Skoro jednak PSM wywiesił taki baner - albo wiedzą, że prawda leży po ich stronie, albo mają mocnego prawnika.

Dla nas pozostaje jedno podstawowe pytanie:
Czy od 31.01, bezpieczniej będzie zaparkować pod Tesco...?

Awatar użytkownika
AniaJJ
Posty: 15
Rejestracja: 14 sty 2016, o 22:28
Nr bloku: 82

Re: [80,81,82] Czy zamkną nam drogę dojazdową na Osiedle?

Post autor: AniaJJ » 25 sty 2016, o 19:30

U nas w bloku widziałam informację od administracji, że ta zapłaci, sprawa w sądzie się toczy i niedługo poinformują o kolejnych korzystnych ustaleniach, czy coś w ten deseń. Mam wrażenie, ze to ma nas uspokoić a drogę i tak zamkną.
Artykuł mocno stronniczy. Sprawa pokazana z jednej strony.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Czy zamkną nam drogę dojazdową na Osiedle?

Post autor: Rob » 27 sty 2016, o 00:12

Jeśli PSM zamknie drogę, to widzę parę istotnych problemów:

1) Naruszenie podstawowej ustawy o ochronie przeciwpożarowej.
2) Blokada dojazdu dla karetek pogotowia.
Każda minuta może mieć znaczenie...
3) Blokada dojazdu policji do miejsca zdarzenia.
Nie myślę tutaj pod kątem imprezowiczów, bo tych zawsze da się ukarać (prędzej czy później).
4) Blokada dla służb porządkowych.
FB Serwis nie będzie zapewne „taszczył” śmieci na piechotę. Zwyczajnie nas oleje i stwierdzi „brak dostępu do śmietników”.
A za jakiś czas na osiedlu będą rządzić szczury i karaluchy. I to według swoich zasad.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [80,81,82] Czy zamkną nam drogę dojazdową na Osiedle?

Post autor: andy » 27 sty 2016, o 10:21

Rob pisze:Jeśli PSM zamknie drogę, to widzę parę istotnych problemów:
Zawsze można usunąć te kwietniki, które są na drodze między blokami 79 a 8x. Wychodzi tutaj również pazerność deweloperów. Nastawiać bloki to potrafią ale zadbać o jakąś infrastrukturę (np. drogi dojazdowe) to już nie.
Swoją drogą, jeśli droga zostanie zamknięta, to mieszkańcy bloków 73-78 też będą mieli problem, bo nie będzie gdzie zaparkować samochodu. Mieszkańcy ze 80-82 nie mogąc zaparkować pod domem, będą tam parkować na terenie PSM.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Czy zamkną nam drogę dojazdową na Osiedle?

Post autor: Rob » 27 sty 2016, o 21:32

@ andy:
Ja garażuję w hali 82, więc parkowanie na terenach PSM mnie nie urządza. Z jakiej racji mam ograniczać sobie komfort życia?

Swoją drogą, w jakim miejscu planują tę blokadę? Zapewne koło żabki?

Polskie prawo jest chore. Pozwolenie na budowę może być uzyskane gdy deweloper posiada zwykłą umowę najmu zapewniającą dojazd do budowanej nieruchomości i tak w tym przypadku było. Problem jest taki, iż ukrył to przed osobami, które kupowały mieszkania, a nikt z kupujących tego nie sprawdził i sprawa wyszła dopiero po kilku latach. Ja lokal kupiłem na rynku wtórnym i nie wyobrażałem sobie, że nie ma ustanowionej służebności drogi dla naszych Wspólnot. No i teraz Wspólnoty walczą o to sądownie.

Czy to kwietniki odgradzające nas od 7x, czy też usunięcie blokady, którą (być może) postawi PSM - i tak w ramach sąsiedzkiej współpracy, drogę wjazdu i wyjazdu szybko się uruchomi.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: [80,81,82] Czy zamkną nam drogę dojazdową na Osiedle?

Post autor: gustarballs1983 » 28 sty 2016, o 09:10

nie wiem jak tam na waszej części osiedla ale u nas problem dogęszczania zabudowy mieszkaniowej został niedawno rozwiązany problem powstał za rządów SLD kiedy to w 2003 wycofali wszystkie plany zagospodarowania przestrzennego żeby jak to ujęli pobudzić gospodarkę mieszkaniową w efekcie tego mamy teraz takie dżezy jak stawianie budynków mieszkalnych na istniejących już osiedlach zamiast np drogi dojazdowej czy parkingu. po prostu jakiś cwaniak który wejdzie w posiadanie kawałka gruntu może stworzyć se plan jaki che i czekać na pozwolenie na budowę w tym miejscu bo nic już mu na przeszkodzie nie stoi..

ale..

administracja w sprawie starej części osiedla uderzyła do miejskiego urzędu planistycznego żeby stworzyć nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla starej części osiedla i teraz to wygląda tak że jak w planie jest droga dojazdowa to ma tam pozostać droga dojazdowa nawet jak teren na którym się znajduje jest w prywatnych rękach jedyne co taki delikwent może wtedy zrobić to postawić szlaban i nałożyć opłaty za przejazd i finito skończyło się stawianie budynków tam gdzie ich nie chcemy..

także gorąco zachęcam was do składania wniosków do administracji o wystąpienie z petycją do miejskiego urzędu planistycznego o stworzenie planu zagospodarowania przestrzennego dla północy osiedla Stefana Batorego.. głównie dlatego ze leży to w waszym nie zaś w moim interesie. Moja częsć osiedla jest już chroniona a mało tego w planach jest także ujęte powiększenie parkingu przed moim blokiem jak i budowa parkingu przed blokiem 3 co znacznie odchudzi ilość samochodów-jaj kukułczych które mieszkańcy bloku 3 podrzucali gdzie się da z racji nie posiadania własnego parkingu.. na całe szczęście babsztyl który się burzył przeciwko stawianiu tam parkingu został przegłosowany.. bo zawsze był tam jakiś babsztyl który torpedował wszelkie plany powstania w tamtym miejscu parkingu, ale jak widać determinacją wszystko idzie zwalczyć.. także jak mówiłem zachęcam do podjęcia kroków w kierunku tej inicjatywy. być może o drogę dojazdową będą musieli państwo walczyć osobno ale zapobiegnie to dalszym zakusom deweloperów..
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Awatar użytkownika
darenty
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: [80,81,82] Czy zamkną nam drogę dojazdową na Osiedle?

Post autor: darenty » 30 sty 2016, o 20:16

Dzięki za radę ale akurat północ osiedla już została maksymalnie gdzie się dało zabudowana;)

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: [80,81,82] Czy zamkną nam drogę dojazdową na Osiedle?

Post autor: gustarballs1983 » 30 sty 2016, o 20:36

jak to mawiają starzy chińscy mędrcy zen/kung-fu

"nigdy nie mów nigdy"

*tu gdyby chciało mi się szukać wstawił bym link do zdjęcia lotniczego gdzieś z nad centrum Pekinu aby zobrazować wam wszystkim że jeśli chodzi o gęstość zabudowy mieszkalnej mało jeszcze wiemy*

:D

a z tą petycją to im szybciej tym lepiej.. Bo tak na dobrą sprawę to może się jeszcze znajdzie tam gdzieś jakiś kawałek wolnego gruntu (np zamiast placu zabaw dla dzieci) gdzie wcisną wam kolejny blok.... :p
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: [80,81,82] Czy zamkną nam drogę dojazdową na Osiedle?

Post autor: Rob » 9 lut 2016, o 23:51

Irytuje mnie jednak ten nieszczęsny transparent - straszak, powieszony przez PSM.
Czy ma on kilka razy dziennie, przypominać mieszkańcom Wspólnot o przynależności do "gorszego sortu Polaków"...???

Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: [80,81,82] Czy zamkną nam drogę dojazdową na Osiedle?

Post autor: Stefan » 11 lut 2016, o 09:36

Wczoraj w Głosie Wlkp. pojawił się kolejny artykuł w tej sprawie:

http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomos ... i,9382269/

ODPOWIEDZ