Blok 42 - Zalana wózkarnia

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
thesun
Posty: 9
Rejestracja: 5 lut 2013, o 14:00
Nr bloku: 42

Blok 42 - Zalana wózkarnia

Post autor: thesun » 2 paź 2015, o 08:14

Prawie wcale tu nie piszę, ale ta sprawa wytrąciła mnie nieco. 28.08 wysłałam na maila administracji informację, że pomieszczenie wózki/rowery było regularnie zalewane. W wyniku czego mam spleśniały wózek, siodełka i uchwyty rowerów również pokryte się pleśnią lub innym grzybem. Dodam, że w pomieszczeniu jakiś czas temu została całkowicie zablokowana możliwość otwarcie okna i zostało one oklejone jakąś grubą folią/ceratą. Podłoga i ściany były zalane i mokre. Oczekiwałam wskazania innego miejsca przechowywania i pokrycia strat - wózek do wyrzucenia, siodełka i uchwyty do wymiany. Dotyczy to wszystkich rowerów. Niestety przez dwa tygodnie nikt się nie odezwał. W związku z tym, wysyłałam ponownie maila już z załączonymi zdjęciami. Poza widocznymi spleśniałym sprzętami, wyraźnie widać zalaną ścianę i podłogę.
Zamieszczam tu tylko trzy, ale myślę że to obrazuje stan tego pomieszczenia. Doczekałam się w końcu odpowiedzi.

Początek cytatu:
1. Dnia 7.09.2015 roku podczas wizji lokalnej z gospodarzem domu w pomieszczeniu wózki-rowery stwierdzono rzeczywiście odczucie występującej wilgoci w pomieszczeniu.
2. Przyczyną tego stanu rzeczy było zamknięte okno, które wobec braku kratki wentylacyjnej w pomieszczeniu jest jedynym otworem wentylacyjnym i okno zostało otwarte.
3. Dnia 10.09.2015 roku o godzinie 11.45 podczas ponownej wizji z gospodarzem domu nie stwierdzono odczucia wilgoci w pomieszczeniu ani zawilgoconej posadzki czy ścian.
4. Wobec powyższego jedynym wnioskiem jaki się nasuwa jest nieumiejętne korzystanie z pomieszczenia wózki-rowery przez jego użytkowników i zostawienie na stałe zamkniętego okna co uniemożliwiło prawidłową wentylację pomieszczenia przez cały okres kiedy okno było zamknięte.
Koniec cytatu

Wniosek wysnuty przez Pana z administracji, jest niesamowity. To oni zamknęli na stałe okno. Oczywiście mogłam je wybić lub wyłamać łomem. Musiałam ochłonąć, żeby odpisać.

Podsumowując - nikt się nawet nie odniósł do istotnych wad budynku, do zalewanych regularnie pomieszczeń czy w końcu do faktu, że ktoś, kto zamknął okno nie pamiętał że jest zamknięte na stałe!!!

Sprawę kieruję na dalsze tory i nie zostawię tak tego.
Załączniki
DSCF1169.JPG
DSCF1169.JPG (144.66 KiB) Przejrzano 8840 razy
DSCF1165.JPG
DSCF1165.JPG (153.65 KiB) Przejrzano 8840 razy
DSCF1176.JPG
DSCF1176.JPG (143.06 KiB) Przejrzano 8840 razy
Ostatnio zmieniony 2 paź 2015, o 08:18 przez thesun, łącznie zmieniany 1 raz.

thesun
Posty: 9
Rejestracja: 5 lut 2013, o 14:00
Nr bloku: 42

Re: Blok 42 - Zalana wózkarnia

Post autor: thesun » 2 paź 2015, o 08:15

I jeszcze kilka zdjęć.
Załączniki
DSCF1175.JPG
DSCF1175.JPG (173.59 KiB) Przejrzano 8839 razy
DSCF1166.JPG
DSCF1166.JPG (156.79 KiB) Przejrzano 8839 razy
DSCF1172.JPG
DSCF1172.JPG (145.45 KiB) Przejrzano 8839 razy

Awatar użytkownika
darenty
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: Blok 42 - Zalana wózkarnia

Post autor: darenty » 2 paź 2015, o 20:13

Współczuję!

A głupota ludzka jak widać nie zna granic :!:

Na twoim miejscu też bym walczył. Jeśli widać ślady zalania to pociągnij do odpowiedzialności również winowajcę.
Dobra rada na przyszłość - rób zdjęcia tych patentów zaklejania okien bo teraz już pewnie nie masz na to dowodów.
Szkoda, że osoby z adm. nie widzą, że przecież pomieszczenie nie jest hermetyczne i wymiana powietrza następuje nawet poprzez zamknięte okno a grzyb i wilgoć też nie pojawia się z zaduchu.

Masz moje wsparcie duchowe!

Pozdrawiam i życzę powodzenia w tym boju ;)

ODPOWIEDZ