wysokie progi zwalniające

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
u41
Posty: 20
Rejestracja: 2 cze 2013, o 21:47
Nr bloku: 41

wysokie progi zwalniające

Post autor: u41 » 27 cze 2015, o 18:31

Witajcie,

zastanawiałam się nad wnioskiem do administracji o zmniejszenie niektórych progów zwalniających, szczególnie przy wjeździe na osiedle od strony bloku 41A - parokrotnie widziałam/słyszałam jak ludzie przycierają sobie samochody, nawet nie potrzeba dużej prędkości. Czy ktoś z Was by się pod takim wnioskiem podpisał?

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: wysokie progi zwalniające

Post autor: andy » 28 cze 2015, o 01:54

Wiem, o którym progu piszesz. Kiedyś naiwnie sądziłem, że progi są skonstruowane tak, żeby można było je bezpiecznie pokonać samochodem jadąc z dozwoloną na danym odcinku prędkością (czyli w tym przypadku 20km/h). Wjechałem kiedyś jeszcze moim starym samochodem jadąc ok. 15 km/h. Huk uderzającego podwozia o ziemię był taki, że myślałem, że to już koniec samochodu... ale jednak przeżył to :) Zdobyłem tak nowe doświadczenie życiowe i przez takie progi praktycznie przetaczam się z prędkością chyba 3 km/h. Nowym samochodem przetaczam się również ale trochę szybciej... ok 5 km/h :)
Kiedyś również myślałem o petycji w sprawie obniżenia tych progów. Obecnie mając dzieci patrzę na to w inny sposób. Ten próg do dla mnie taki upierdliwy strażnik, który jednak summa summarum dba o nasze bezpieczeństwo. W naszej części osiedla nie mamy wydzielonych chodników i piesi muszą współdzielić drogę z samochodami, więc im wolniej one jadą, tym bezpieczniej dla pieszych.

Na koniec jeszcze filmik, który pokazuje dlaczego warto jeździć wolno w terenie zabudowanym: https://youtu.be/T9ehcEyd1bU?t=2s

u41
Posty: 20
Rejestracja: 2 cze 2013, o 21:47
Nr bloku: 41

Re: wysokie progi zwalniające

Post autor: u41 » 28 cze 2015, o 15:08

Jak najbardziej zgadzam się, żeby zwalniać w takich miejscach, i jestem przeciwna szybkiej jeździe po drogach osiedlowych, ale 5km/h szybką jazdą chyba nie jest, a nawet ta prędkość to zagrożenie dla podwozia w tym miejscu :) sama też już jestem nauczona żeby na tych progach praktycznie się zatrzymać i ruszyć z jedynki, ale gorzej jak przyjeżdżają ludzie po raz pierwszy :(

ODPOWIEDZ