boisko przy bloku 41

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
julia
Posty: 62
Rejestracja: 21 gru 2011, o 21:58
Nr bloku: 41

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: julia » 10 lip 2012, o 22:44

Cóż, odpowiadam sama sobie, ale może ktoś jest zainteresowany i chce przeczytać:
wychodzi na to, że będzie porządne boisko :-). Dobrze by było, żeby do czasu jego powstania to co jest mogło być utrzymane w lepszym stanie, ale cóż...

Zarządzenie Prezydenta Poznania z 04.07.2012

Najistotniejsze:
"Przekazanie nieruchomości Osiedlu Piątkowo następuje w celu budowy, a następnie korzystania z pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym."

bma
Posty: 12
Rejestracja: 11 sty 2012, o 22:21

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: bma » 10 lip 2012, o 23:38

wygląda to na zwycięstwo !!!!
nie wiem wprawdzie które to są działki nr 154/7 i 155/11 ale mam nadzieję że to te o których wszyscy myślimy.
"zaplecze sanitarno-szatniowe" - o rety dajcie spokój nic tam już nie budujcie - do domu rzut kamieniem - no chyba że tam jakieś imprezy wielkie bedą zamiast na bułgarskiej.
doprawdy szok że się udało, GRATULACJE dla wszystkich co o to walczyli i podziękowania wielkie, uratowany ostatni kawałek przestrzeni na batorego

karpol
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2012, o 18:52
Nr bloku: 99

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: karpol » 10 wrz 2012, o 19:29

czy coś w końcu wiadomo z tą budową boiska? bo na razie kompletnie nie widać żeby tam miało się coś zacząć dziać, bo jeśli nie teraz to chyba dopiero w przyszłym roku bo zimą nie będą budować chyba...

julia
Posty: 62
Rejestracja: 21 gru 2011, o 21:58
Nr bloku: 41

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: julia » 11 wrz 2012, o 08:46

Pytałam kilka tygodni temu w administracji, także o to czy poza zewnętrzną częścią wałów można też skosić trawę na samym boisku. Co do koszenia to odpowiedziano mi, że to teren miasta i administracja się tym nie zajmuje. O zarządzeniu Prezydenta Miasta Poznania nikt nic nie wiedział, zdziwiło mnie to bardzo. Może nadal nie wiedzą i stąd brak prac ;) A może chodzi o to, że mimo dobrej woli Prezydenta boisko nie zostanie wybudowane i wtedy spokojnie będzie można stawiać tu kolejne bloki...

Awatar użytkownika
kisiu
Posty: 3
Rejestracja: 5 lut 2012, o 20:33
Nr bloku: 74

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: kisiu » 15 lut 2013, o 22:02


bma
Posty: 12
Rejestracja: 11 sty 2012, o 22:21

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: bma » 15 lut 2013, o 22:11

żadnego wieżowca tam nie wstawią - no to można z ulgą odetchnąć ufffffff :)

kubala
Posty: 4
Rejestracja: 5 cze 2012, o 20:53
Nr bloku: 42

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: kubala » 18 kwie 2013, o 22:18

Czy komuś znane są dalsze losy "boiska"? Obraz po zimie jest dramatyczny. Wszystko zaścielone szkłem, a bezmyślni właściciele czworonogów zrobili sobie z tego wychodek. A niestety dla dzieci w tej części osiedla to jedyne miejsce do jakiejkolwiek aktywności sportowej :-(. Aż dziwne, że rada osiedla oraz administracja nie walczą by się pozbyć takiej wizytówki :evil:

julia
Posty: 62
Rejestracja: 21 gru 2011, o 21:58
Nr bloku: 41

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: julia » 23 kwie 2013, o 15:52

Dziś boisko idealnie wysprzątane. Aż chce się na nie wyjść. Niestety przewiduję, że już jutro po wieczornych piwkach, grilach i wyczesywaniu sierści psów (!!!) na boisku będzie znów jak wcześniej. Obym się myliła. Wystarczyłaby odrobina kultury i niewiele chęci, żeby zabrać ze sobą śmieci, które się przyniosło.

Prac dotyczących planowanego kompleksu ciągle nie widać...

krzysztof.kowalski
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: krzysztof.kowalski » 6 wrz 2013, o 16:29

Trochę zapomniany wątek, ale udało mi się coś znaleźć: http://bip.poznan.pl/bip/wydzial-zamowi ... -mb,20532/

Jest to zamówienie na Budowę boiska do piłki nożnej w Poznaniu, na os. Stefana Batorego dz. nr 155/11. Wynika z niego, że był ogłoszony przetarg na wykonawcę tych robót.

Jeżeli macie państwo facebooka, to znajduje się tam profil osiedla piątkowa na, którym zamieszczone są projekty boiska wykonane przez architekta.

I Like Batory
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2013, o 06:27

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: I Like Batory » 7 wrz 2013, o 21:41

Widzę, że zamówienie to unieważniono z powodu zbyt wysokich cen ofert. Oby nie był to sposób na zaniechanie budowy boiska i postawienia tu kolejnego bloku.
Niby cieszymy się, że będzie boisko: http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/ga ... ,id,t.html ale czy rzeczywiście będzie?

ODPOWIEDZ