boisko przy bloku 41

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Kasior
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2012, o 09:00
Nr bloku: 41

boisko przy bloku 41

Post autor: Kasior » 29 sty 2012, o 09:29

Witam,

Widzę, że temat boiska został poruszony w innym wątku, ale myślę że jest to tak ważne że warto mu poświęcić odrębny.

Również jestem za utrzymaniem i odnowieniem boiska. Chętnie podpiszę się pod taką petycją, ale czy to wystarczy?
Może warto byłoby opracować wspólnie plan jego odnowienia? Każdy z nas czymś innym się zajmuje więc gdybyśmy połączyli siły i umiejętności to udałoby się nam je uratować :) Ktoś mógłby np. zrobić wizualizację odnowionego boiska (niby proste, ale zrobi wrażenie, że tak się zaangażowaliśmy), ktoś wstępny koszt jego odnowy, może nawet zaproponować wykonawcę (choć pewnie przetarg musiałby być). Można też porozmawiać z wykonawcami bloków obok i zaproponować im "sponsoring" w zamian za umieszczenie informacji o boisku na ich stronie WWW - może też w prasie... Taka informacja na pewno zachęciłaby potencjalnych nabywców mieszkań do zakupu mieszkania akurat tu - argument koronny. Może i inni sponsorzy by się znaleźli? Z planem odnowy boiska, ewentualnymi kosztami, sponsorami, petycją z podpisami mieszkańców moglibyśmy udać się do Administracji - wtedy na pewno nie przeszłoby to bez echa. A może ktoś z nas pracuje w lokalnej gazecie - może jakiś artykuł umieścić o "ruchu odnowy boiska" ;) Jedno jest pewne - do tematu trzeba podejść niekonwencjonalnie, ale jednocześnie kompleksowo :)

Co Wy na to?

Ja tylko wynajmuję mieszkanie więc do Administracji udać się nie mogę, żeby np. sprawdzić plany zagospodarowania terenu, ale chętnie zaangażuję się w zbieranie podpisów np. :)

Awatar użytkownika
darenty
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: darenty » 29 sty 2012, o 20:18

Znowu brakuje wiedzy dokładnej a mówiącej o tym czy jest w przepisach jakiś ustęp mówiący o tym, że na ileś bloków mieszkalnych konieczny jest jakiś plac zabaw dla dzieci, boisko sportowe, ławki, itp.

Mam kilku znajomych, którzy na codzień zajmują się projektowaniem budowlanki więc postaram się dowiedzieć jakiś konkretów od nich żebyśmy wiedzieli czy możemy spać spokojnie czy tylko czekać kiedy stanie tam kolejny blok....

Na chwilę obecną jest to teren rekreacyjny i pytanie kto nim zarządza: PSM czy miasto?

Do kogo pukać żeby ktoś uprzątnął bałagan.

Podpisuje się również pod powyższym pomysłem z przygotowaniem jakiejś wizualizacji jeśli ktoś się na tym zna i ma narzędzia.

Kasior
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2012, o 09:00
Nr bloku: 41

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: Kasior » 29 sty 2012, o 22:19

Cieszę się, że są ludzie którym nie jest obojętny los boiska :)

Dobranoc....

zuza
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2012, o 08:58
Nr bloku: 41

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: zuza » 31 sty 2012, o 09:12

Według mnie to boisko trzeba ogrodzić i zrobić zakaz wprowadzania tam psów. Jak patrzę z okna i widzę tę toaletę dla zwierząt to mi sie niedobrze robi. Niestety moje dziecko nie rozumie dlaczego nie chcemy tam chodzić i grać w piłkę.

Mam nadzieję, że Spółdzielnia wkrotce się zajmie tym boiskiem i doprowadzi je do użytku. Nie chce kolejnego bloku na jego miejscu.

rp34588
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2012, o 22:50
Nr bloku: 41

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: rp34588 » 12 lut 2012, o 22:52

http://www.polskatimes.pl/artykul/49128 ... ,id,t.html

Administracja nie może wszystkiego!!!

bma
Posty: 12
Rejestracja: 11 sty 2012, o 22:21

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: bma » 24 lut 2012, o 00:08

teren należy do miasta, marne nadzieje na to żeby boisko się utrzymało chociaż to juz ostatni kawałek wolnej przestrzeni na najciaśniejszym osiedlu na piątkowie. Miasto trawnik musi utrzymać owszem - ale w zupełnie innym miejscu i na to potrzebuje sporych pieniędzy - stąd juz rozmowy z deweloperem. Jestem całym sercem za boiskiem, bo z przerazeniem widze, że to co miało być osiedlem mieszkaniowym w ciągu tych kilkunastu lat gdy tu mieszkam zamieniło sie w wielki parking na którym stoja budynki mieszkalne, poza tym nie ma tu już nic więcej i nie bedzie z braku miejsca. smutne

kmita1956
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2012, o 17:25
Nr bloku: 37

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: kmita1956 » 24 lut 2012, o 11:39

coś tu na ten temat napisałem
viewtopic.php?f=4&t=31&p=357#p357

julia
Posty: 62
Rejestracja: 21 gru 2011, o 21:58
Nr bloku: 41

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: julia » 11 kwie 2012, o 07:21

Może coś się dzieje w sprawie boiska, ktoś wie? A jeśli nie to może jako mieszkańcy mamy jakąś możliwość wystąpienie gdzieś z wnioskiem o odnowienie go, zadbanie o murawę, bramki, ogrodzenie, ławki, śmietniki? Czy nic nie możemy i pozostaje nam czekać?

Skalpel24
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2012, o 07:58

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: Skalpel24 » 11 kwie 2012, o 08:30

jeśli powstanie tu kolejny blok to będzie to porażka na całej lini, gdzie te dzieciaki mają się bawić ? dobrze, że jest jeszcze pobliski las ale tam w piłkę raczej się nie pogra. Stanowczo za mało jest miejsca na sport.

julia
Posty: 62
Rejestracja: 21 gru 2011, o 21:58
Nr bloku: 41

Re: boisko przy bloku 41

Post autor: julia » 21 cze 2012, o 00:58

Ktoś wie, dlaczego podczas prac porządkowych koszona jest trawa jedynie na zewnętrznej i górnej części wału ogradzającego boisko (czyli tylko to co widoczne jest z zewnątrz), a reszta jest już pomijana? Czy to kwestia oszczędności, praw do terenu, niedokładności firmy wykonującej zlecenie, a może jeszcze coś innego? Najistotniejsza część boiska zarasta trawą i chwastami, do tego jest nierówna, pewnie głównie przez wjeżdżanie na teren boiska ciężkim sprzętem podczas składowania tu śniegu. Mimo, że sporo osób korzysta z boiska i zbliżają się wakacje, stan boiska jest opłakany. Nie wspominając już o stanie ławek, śmietników i szkle, jakie z niezrozumiałych dla mnie przyczyn niektórzy rozbijają na płycie boiska do kosza. Może ktoś jest w stanie wyjaśnić te zaniedbania (może są zupełnie celowe?) i znaleźć sposób, aby stan ten zmienić?

ODPOWIEDZ