[80] Głośne imprezy po 22

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Honia_pn
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2013, o 21:53
Nr bloku: 80

Re: [80] Głośne imprezy po 22

Post autor: Honia_pn » 19 kwie 2015, o 00:47

Czesc ! Nie dostalam powiadomienia o nowych postach.
Na niebiesko, fktycznie mieszka bardzo mile starsze malzenstwo.
Co do tych czerwonych, to nie umiem powiedziec.
Przed chwila bylam za to uciszac panstwa na drugim pietrze. fcet ktory mi otworzyl poinformowal mnie,że owszem, wie ktora jest godzina, ale oni zaraz wychodza. Alleluja. Faktycznie poszli. W ogole, jak tam szlam na to drugie pietro to slyszalam ze na pietre wyzej tez sie wydzieraja. I to wlasnie teraz, najprawdopodobniej slysze wlasnie ich, przez dwa pietra sie to niesie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Elvira29
Posty: 91
Rejestracja: 9 paź 2014, o 22:04
Nr bloku: 80

Re: [80] Głośne imprezy po 22

Post autor: Elvira29 » 21 kwie 2015, o 20:33

2 piętro w 80F też potrafi poszaleć. Czekamy do 22 i wzywamy policję. Lepszej metody jak wiadomo nie ma.
Studenciaki myślą, że głośne rozmowy po 22 bez muzy - to nie impreza. Nic bardziej błędnego!

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [80] Głośne imprezy po 22

Post autor: andy » 22 kwie 2015, o 12:14

Wy macie imprezowiczów a u nas na balkony zaczynają wychodzić palacze.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: [80] Głośne imprezy po 22

Post autor: gustarballs1983 » 22 kwie 2015, o 16:43

witam..
może i trochę offtop i nie na swojej stronie osiedla się udzielam ale skoro już ktoś poruszył temat, to czy jest jakiś skuteczny sposób zwalczania palaczy balkonowych i tych na klatkach schodowych?
Na moje nieszczęście niepalący w moim bloku są w mniejszości bo praktycznie na prawie każdym balkonie są u nas palacze (a zimą smród z kominów domków jednorodzinnych obok śmiałego) smród jest tak intensywny że po prostu trzeba zamykać okna, a przecież do cholery nie po to się robi ciepło na dworze żeby siedzieć w mieszkaniu z wszystkimi pozamykanymi oknami.. na dodatek jakiś dureń obsadził przy moim bloku całą masę brzóz na które tak się składa jestem bardzo silnie uczulony i dodatkowo smród od papierosów powoduje nasilone objawy duszności..
Zatem kieruje do państwa pytanie czy z paleniem na balkonach i na klatkach schodowych można w jakiś prawny sposób walczyć, czy też administracja nie przewidziała palenia w tych miejscach jako łamania regulaminu?

Pozdrawiam
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: [80] Głośne imprezy po 22

Post autor: Rob » 22 kwie 2015, o 23:33

U nas też ten problem występuje, choć może nie tak często. Efektem ubocznym palenia na balkonach, są niestety (obserwuję to często) wulgaryzmy. Po 22 poziom głośności takich wyjść na papierosa jest dodatkowo uciążliwy. I wtedy wezwanie policji jest jak najbardziej zasadne.

Co mówi prawo? Otóż nie sprzyja nie-palaczom:
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/8 ... dowej.html

Pozostaje zatem sprawdzenie, jak to się ma w Regulaminie (SM czy Wspólnoty) i walczyć o dodanie stosownego zapisu - jeśli go brak.
Prawda jest jednak taka, że policja nie przyjmie zgłoszenia (jeśli nie zakłóca to ciszy nocnej) na podstawie zapisu w Regulaminie. Ich interesuje Ustawa, a ta jest mało precyzyjna.

Honia_pn
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2013, o 21:53
Nr bloku: 80

Re: [80] Głośne imprezy po 22

Post autor: Honia_pn » 23 kwie 2015, o 00:30

Mnie też dym papierosowy wkurza, zwłaszcza odkąd rzuciłam palenie. Sąsiedzi z gory lubia palic w lecie na balkonie. W zeszłym roku wywiesiłam doniczkę na balkonie, za kazdym razem kiedy podlewalam kwiaty wyciągałam z doniczki pety !!!! Na balkonie zreszta też nie raz, i pełno popiołu. Suszyć na balkonie niczego nie można, bo sie uświni. Takze, nie dość, że ćmią, to nie umieją fajki zgasić w popielniczce.

my wyprowadzamy się niedlugo na grunwald w okolice stadionu... to dopiero będzie, aż boje się pomyślec o tłumach kibicow, koncertach itd. Ciekawe jacy sąsiedzi nam się trafią ?

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: [80] Głośne imprezy po 22

Post autor: Rob » 23 kwie 2015, o 21:52

@ Honia_pn
To o czym wspominasz, nosi ślady wandalizmu lub nękania. Jeśli nawet przyjąć balkon za część swojego prywatnego terenu, to efekty ich "prywatności" w Twoich doniczkach - już nie. Udokumentuj to proszę zdjęciami i wyślij (w pierwszej fazie) @ na:
http://batorego.net/viewtopic.php?f=11&t=62

Administracja wyśle do sąsiadów odpowiednie pisemko i zobaczymy, czy pójdą po rozum do głowy.

Awatar użytkownika
Elvira29
Posty: 91
Rejestracja: 9 paź 2014, o 22:04
Nr bloku: 80

Re: [80] Głośne imprezy po 22

Post autor: Elvira29 » 24 kwie 2015, o 06:44

Minionej nocy znów nocne rozmowy z przekleństwami na całe podwórko do 01:30. 80E/14. Nie szło wysiedzieć przy otwartym oknie.
Gdy kilka osób wezwie policję - przyjadą dużo szybciej. Proszę sąsiadów o wsparcie. Wspólnymi siłami damy radę rozwiązać ten problem skuteczniej!

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: [80] Głośne imprezy po 22

Post autor: Rob » 25 kwie 2015, o 08:50

Miły news na weekend :) Właściciel wypowiedział im umowę i do końca miesiąca się wyprowadzą.
Oczywiście pomysł z ulotką na szybie - był katalizatorem w przebiegu wydarzeń.
W jedności siła. Tylko konsekwencja, sprawne działanie i będziemy mogli spać spokojnie.

Awatar użytkownika
Elvira29
Posty: 91
Rejestracja: 9 paź 2014, o 22:04
Nr bloku: 80

Re: [80] Głośne imprezy po 22

Post autor: Elvira29 » 26 kwie 2015, o 10:34

Super news! :)
Niech to będzie lekcją dla innych. Również imprezujących po 22 na balkonach.

ODPOWIEDZ