Internet w 58E

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
seba
Posty: 5
Rejestracja: 7 paź 2014, o 10:12
Nr bloku: 58

Internet w 58E

Post autor: seba » 7 paź 2014, o 10:18

Witam, mieszkam na tym osiedlu kilka dni i zwracam się z pytaniem jaki internet mogę dociągnąć do tego bloku ?? słyszałem o Inotelu ale rozmawiałem z pracownikiem wyspy w TESCO i poinformował mnie iż jest to niemożliwe, podobnie jak Netia, natomiast słyszałem że podobno East and West bez problemu tam śmiga ale po przeczytaniu opinii mam wątpliwości, czy ktoś mógł by się do tego ustosunkować ??

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: Internet w 58E

Post autor: gustarballs1983 » 8 paź 2014, o 00:04

nie wiem jak konkretnie jest w bloku 58E jednakże sam operator E&W nie jest taki zły jak go piszą przynajmniej u mnie (chociaż słyszałem że jak ma się dekoder tv cyfrowej w pakiecie z internetem to się różne cuda dzieją bo te dekodery od nich sa sprzężone z netem i *podobno* lubią się często wieszać/resetować) ja tego problemu nie mam mieszkam w bloku 1 mam tv CRT więc cyfrowa tv jest mi nie potrzebna a internet mam na zwykłym modemie kablowym(nie tym od cyfrowej tv) chodzi spoko czasem tylko się zdarza (raz na 2 miesiące średnio) że E&W grzebią coś przy DNS-ach i trzeba ręcznie wymusić w routerze odświeżenie DHCP żeby wrócił internet bo inaczej jest tylko LAN.. Dziwnym trafem nie robi się to z automatu. ale poza tym jest raczej ok. mam neta 60Mbps i chodzi bez zastrzeżeń jest co prawda opcja przerzucenia się na 250Mbps ale do tego musiał bym wymienić całą infrastrukturę w domu bo ani moja płyta główna ani router ani wifi w kompie siory nie obsługują takich prędkości transferu, więc po co mam przepłacać jeśli tego w pełni nie wykorzystam.. netii i inotela osobiscie nie polecam zbyt wiele złego słyszałem na ich temat a w E&W za dodatkwe 5 PLN można mieć drugi zewnętrzny adres IP jedno na gniazdo USB drugie na rj-45.

Pozdrawiam
Gus T.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: Internet w 58E

Post autor: Vagatan » 8 paź 2014, o 11:04

Mam internet i kablówkę z E&W i wszystko jest OK. Umowa na czas nieokreślony, internet 60 Mb/s i faktycznie do tych granic się zbliża. Problemy są sporadyczne, podejrzewam jak wszędzie. Dzwoniąc na infolinię zawszę dostawałem odpowiedź, jeśli coś było nie tak. Zresztą z tego, co się orientuję nie ma chyba w tych blokach żadnej alternatywy. Jeśli zniknie niezrozumiały opór administracji, to być może pojawią się też światłowody i dostęp do najwyższych prędkości oferowanych przez E&W.

seba
Posty: 5
Rejestracja: 7 paź 2014, o 10:12
Nr bloku: 58

Re: Internet w 58E

Post autor: seba » 8 paź 2014, o 12:09

Dzięki za szybko odpowiedź, w planach mam tylko internet, żadnej telewizji, trochę poczytałem i nie ukrywam że opinie o E&W nie są najlepsze, biorę poprawkę na "hejt" dzieci neo, czy lewe negatywy konkurencji, także dzięki jeszcze raz. Dzwoniłem do E&W i fizycznie nie ma problemu z przyłączeniem sygnału( do 3 dni roboczych) także (już trochę spokojniejszy) zdecyduję się na nich, możecie mi jeszcze powiedzieć ile czasu realnie to trwa.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Internet w 58E

Post autor: Rob » 9 paź 2014, o 21:33

A dla mnie E&W to najgorszy operator, z którego miałem okazję korzystać. Niestety w moim rewirze jestem na niego skazany.

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: Internet w 58E

Post autor: Vagatan » 10 paź 2014, o 09:15

seba pisze:Dzięki za szybko odpowiedź, w planach mam tylko internet, żadnej telewizji, trochę poczytałem i nie ukrywam że opinie o E&W nie są najlepsze, biorę poprawkę na "hejt" dzieci neo, czy lewe negatywy konkurencji, także dzięki jeszcze raz. Dzwoniłem do E&W i fizycznie nie ma problemu z przyłączeniem sygnału( do 3 dni roboczych) także (już trochę spokojniejszy) zdecyduję się na nich, możecie mi jeszcze powiedzieć ile czasu realnie to trwa.
Pozdrawiam.

Nie pamiętam, ile to trwało, ale raczej szybko się uwiną. Dla mnie wielkim plusem E&W jest umowa na czas nieokreślony - nie ma zabawy w jakieś promocje i inne pierdoły, których później trzeba pilnować, bo jak się nie podpisze nowej umowy, to koszty są kosmiczne. Dobra cena i dobre warunki.

ODPOWIEDZ