Parkowanie

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Awatar użytkownika
darenty
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: Parkowanie

Post autor: darenty » 3 lut 2012, o 10:10

Zarząd PSM pisze:Odpowiadając Stefanowi na zasygnalizowane wątpliwości dotyczące problemu parkowania na jednostce G os. Stefana Batorego informujemy iż:
1. PSM dawno starała się o przejęcie od Miasta Poznania działek 146/27 i 154/9 w sąsiedztwie ul. Umultowskiej na potrzeby osiedla lecz nigdy nie doczekała się przychylnego potraktowania swojego wniosku.
....
Zatem to nie kwestia nieporadnoości Spółdzielni, która zabiegała o przejęcie przedmiotowego gruntu lecz zbieg niekorzystnych okoliczności, które doprowadziły do powstania problemu parkowania w omawianym regionie osiedla.
Pozostaje nadzieja na pozytywne jego rozwiązanie w ciągu kilku miesięcy.

Zarząd PSM
Prawda leży jak zwykle po środku.
Skoro ja wiedziałem już w połowie 2011 że tam blok powstanie to zapewne Zarząd też coś wiedział.
A może tak jeśli te działki należą do Miasta zrobić petycje z podpisami mieszkańców żeby wzmocnić siłę wniosku??
Zarząd PSM pisze:.
Zarząd Spółdzielni oczekuje na stanowisko Rady Osiedla w kwestii odstąpienia od karania właścicieli pojazdó w jednostce G osiedla do czasu zakończenia budowy przedmiotowego parkingu (z wyjątkiem tych, którzy dewastują infrastrukturę osiedla). Stanowisko to zostanie sformułowane na najbliższym plenarnym posiedzeniu Rady w dniu 6 lutego br.
Zarząd PSM
To chyba nie jest najlepsze rozwiązanie.... Co rozumie Zarząd przez ODSTĄPIENIE OD KARANIA? Sprawa nie jest typu CZARNE albo BIAŁE bo zrobi się wolna amerykanka i ludzie zaczną parkować tak że człowiek z garażu nie wyjedzie albo z prawidłowego miejsca parkingowego....

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Parkowanie

Post autor: andy » 3 lut 2012, o 10:24

darenty pisze:
Zarząd PSM pisze:.
Zarząd Spółdzielni oczekuje na stanowisko Rady Osiedla w kwestii odstąpienia od karania właścicieli pojazdó w jednostce G osiedla do czasu zakończenia budowy przedmiotowego parkingu (z wyjątkiem tych, którzy dewastują infrastrukturę osiedla). Stanowisko to zostanie sformułowane na najbliższym plenarnym posiedzeniu Rady w dniu 6 lutego br.
Zarząd PSM
To chyba nie jest najlepsze rozwiązanie.... Co rozumie Zarząd przez ODSTĄPIENIE OD KARANIA? Sprawa nie jest typu CZARNE albo BIAŁE bo zrobi się wolna amerykanka i ludzie zaczną parkować tak że człowiek z garażu nie wyjedzie albo z prawidłowego miejsca parkingowego....
Zgadzam się z Darentym. Jak będzie wiadomo, że SM nie wlepia mandatów, to faktycznie każdy będzie parkował jak będzie chciał.

genas2
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2012, o 12:17
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: genas2 » 3 lut 2012, o 12:02

Przejdź do strony 2, a zrozumiesz co PSM miało na myśli z odstąpieniem od karania:) . Myślę iż kierowcy, którzy mają garaże, powinni również zrozumieć innych zmotoryzowanych .

Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: Parkowanie

Post autor: Stefan » 3 lut 2012, o 14:38

Zarząd PSM pisze:4. W 2007 roku obie działki kupiła Agencja Inwestycyjna Sp. z o.o. która pozwoliła na dalsze funkcjonowanie parkingu na w/w gruncie.
5. Z końcem 2011 roku parking uległ likwidacji bowiem właściciel działek przystąpił do realizacji budowy budynku mieszkalnego, a Spółdzielnia nie była wcześniej informowana o zamiarze rozpoczecia przedmiotowej inwestycji.
Skoro wiadomo było, że 2007 roku AI kupiła obie działki, to można było się spodziewać, że prędzej czy później będzie coś na nich budować.
Nie powinno się liczyć na to, że parking strzeżony będzie tam bez końca.
Działka, na której był parking miała być zabudowywana zaraz po zakończeniu budowy pierwszego budynku tj. 41, czyli już w 2008 roku. Wtedy nadszedł kryzys i budowę wstrzymano ale nie odwołano!
Tłumaczenie, że PSM nie wiedziała o zamiarze rozpoczęcia inwestycji jest co najmniej "mało przekonujące", skoro już niektórzy mieszkańcy osiedla w marcu wiedzieli, że będzie tam budowa.
PSM i AI mają siedzibę w tym samym budynku (praktycznie drzwi w drzwi), więc nie sądzę, żeby przepływ informacji był taki kiepski.

Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź.
Prosiłbym jeszcze tylko ustosunkować się do sprawy poruszonej w wątku viewtopic.php?f=4&t=2 czyli o zajęciu dużej liczby miejsc parkingowych przy blokach 51, 52 przez firmę UWI.

matt28
Posty: 1
Rejestracja: 4 lut 2012, o 17:29

Re: Parkowanie

Post autor: matt28 » 4 lut 2012, o 18:14

Po pierwsze chciałbym podzielić sie spostrzeżeniem na temat przyczyn problemów z parkowaniem. Cały czas przewija sie wątek likwidacji parkingu przy Umultowskiej, co pewnie miało wpływ na obecną sytuację. Jednak moim zdaniem główny problem to nowy blok nr 54. Osoby z tego bloku parkują na "naszych" miejscach, chociaż nie powinny. Ale to tylko przedsmak tego co będzie sie działo po oddaniu dwóch nowych bloków, dla których przewidziano aż 11 zewnętrznych miejsc postojowych. Moim zdaniem Spółdzilenia powinna zapewnić swoim mieszkańcom wyłączne prawo do zajmowania miejsc parkingowych na terenie spółdzielni. Wiem że w części Batorego za Tesco (bloki 72-74) mają podnoszone blokady, a mieszkańcy mają klucze pasujące do wszystkich blokad i parkują tam gdzie jest wolne - może byłoby to jakieś rozwiązanie dla naszej części osiedla?
Jeśli chodzi o parkowanie w alejkach to tak sie zastanawiam, co za problem żeby Spółdzielnia poprostu wymalowała (niewielki koszt) miejsca parkingowe. A tłumaczenia Straży, że muszą ..... to bajki. Mieszkałem kiedyć na innym osiedlu, na którym brak miejsc do zaparkowania to znak rozpozawczy i Straż była tam kilka razy dziennie. Czysta kasa. Można w ostateczności próbować prakować lewą stroną do żywopłotu, maksymalnie skręcić koła w prawo i blokady nie załążą.

genas2
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2012, o 12:17
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: genas2 » 9 lut 2012, o 17:55

Witam!
Mam pytanie do Spółdzielni, jaka jest decyzja Rady Osiedla w sprawie parkowania? spotkanie było 06.02.12 a my nadal nie mamy odpowiedzi .
Pozdrawiam

quadrat
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2012, o 20:22
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: quadrat » 13 lut 2012, o 18:12

Spółdzielnia milczy - czyżby decyzja Rady Osiedla była "zaskakująca"? A może Straż ma odmienne zdanie co do całej sprawy...? Trzymam kciuki, że jednak uda się coś wypracować choć to milczenie jest zastanawiające...

genas2
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2012, o 12:17
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: genas2 » 15 lut 2012, o 13:55

quadrat pisze:Spółdzielnia milczy - czyżby decyzja Rady Osiedla była "zaskakująca"? A może Straż ma odmienne zdanie co do całej sprawy...? Trzymam kciuki, że jednak uda się coś wypracować choć to milczenie jest zastanawiające...
Witam,
Kiilka dni temu otrzymałem pismo od Spółdzielni w sprawie parkingu i tak:
1/ Właśnie przekazano zlecenie, na wykonanie planów do nowego parkingu od strony Umultowskiej
2/ Również Rada Osiedla napisała pismo do Zarządu Spółdzielni, w sprawie wystosowania stosownego pisma do Straży Miejskiej ( oczywiście jeżeli Zarząd podejmie taką decyzję :D )
Nie wiem jak inni mieszkańcy osiedla, ja zauważyłem iż ostatnio S.Miejska nie zakłada blokad, może to jakiś pozytywny znak :D

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Parkowanie

Post autor: andy » 20 lut 2012, o 14:06

quadrat pisze:Spółdzielnia milczy - czyżby decyzja Rady Osiedla była "zaskakująca"? A może Straż ma odmienne zdanie co do całej sprawy...? Trzymam kciuki, że jednak uda się coś wypracować choć to milczenie jest zastanawiające...
Coś mi się zdaje, że się nie dogadali. Dziś widziałem blokadę na kole na skrzyżowaniu między blokami 29, 31,32.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: [bloki 79-82] Parkowanie

Post autor: Rob » 24 lut 2012, o 21:03

Witam sąsiadów kierowców
Pierwszy raz na tym forum, więc witam wszystkich. Od razu powiem, że potrafię być szczery do bólu! :)

Czasem wydaję mi się, że tworzymy nie Wspólnoty, lecz DURNOTY MIESZKAŃCÓW! Wiem co mówię, gdyż mieszkałem nie tak dawno pod banderą Sp-ni na Batorego i było tam o niebo lepiej. Kompletny brak wyobraźni.
Dojazd do miejsc parkingowych przy torze, przypomina grę Tetris. Często kierowcy parkują auta na łukach zakrętów. Nie muszę chyba tłumaczyć, że tragicznie ogranicza to widoczność przy wyjeździe w prawo lub w lewo. Gdy auta parkują po obu stronach, swobodny wyjazd autem przypomina rosyjską ruletkę (może się uda). Szczególnie, gdy leży śnieg.

Swoją drogą uważam, ze ta dwukierunkowa droga powinna być JEDNOKIERUNKOWA. Budnex (właściciel drogi) uważa jednak, że ograniczy to komfort życia mieszkańców Wspólnot zarządzanych przez Budnex ProHome. Nie bardzo widzę komfort (i dla owych mieszkańców) w przeciskaniu się aut jadących w przeciwnych kierunkach - pomiędzy autami zaparkowanymi PO OBU STRONACH łuku (na wysokości dawnego biura Budnex'u).

Koperty p-poż nikogo również nie interesują. Ktoś je namalował dla jaj - prawda...?
Na szczęście Straż Miejska - wie co robić. Aby w pełni wykorzystać ich kompetencje, wszystkie drogi muszą być jednoznacznie oznakowane. Ten temat zostanie poruszony na najbliższym Zebraniu Wspólnoty.

Ograniczona liczba miejsc parkingowych, nie może być podstawą do partyzantki.
Żal do sąsiada, który wezwał Straż? Postąpił słusznie. Robię dokładnie tak samo, gdyż negocjacje z sąsiadami (co już mi życie pokazało niejeden raz) to STRATA CZASU. Dzięki paru blokadom, parkujący gdzie popadnie kretyni - może zaczną myśleć.

Korzystam z hali i ten "luksus" kosztuje mnie 200zł miesięcznie. Jest tam WCIĄŻ sporo wolnych miejsc. Po co zatem ograniczać wielkość boiska, z którego korzysta i moje dziecko? Dla paru blachosmrodów ???!!!

Zanim więc zaparkujemy - proponuję pomyśleć! A jeśli się komuś nie podoba i nie chce blokady - zapraszam do hali, albo na parking przed Tesco.

Pozdrawiam
Rob
Ostatnio zmieniony 2 mar 2012, o 05:57 przez Rob, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ