Parkowanie

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Awatar użytkownika
Morticia
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2012, o 21:14
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: Morticia » 25 lut 2012, o 22:43

Rob pisze: Korzystam z hali i ten "luksus" kosztuje mnie 200zł miesięcznie. Jest tam WCIĄŻ sporo wolnych miejsc. Po co zatem ograniczać wielkość boiska, z którego korzysta i moje dziecko? Dla paru blachosmrodów ???!!!
O masz, to ciekawa informacja. Gdyż:
nie dawniej jak 2 tyg. temu dzwoniłam w tej sprawie do Administracji - moje pytanie brzmiało ile kosztuje takie miejsce w hali + czy można wykupić od zaraz lub za chwilę.
Przełączano mnie dwa razy, aż docelowa osoba przekazała mi, iż w halach na Batorego nie ma już ani jednego wolnego miejsca, by wykupić. W związku z tą przykrością nie drążyłam dalej o cenę.

No i tu nasuwają mi się pytania - jak to nie ma?! Skoro Ty, użytkownik takiej hali, piszesz, że wciąż JEST sporo wolnych.
Zbyli mnie? Źle zorientowany pracownik Adm? Czy może to pula miejsc przypisanych do danego bloku, pod którym jest hala i skoro ja mieszkam w takim a nie innym, to mi nie przysługuje. A może one są faktycznie wszystkie wykupione, tylko z bliżej nie znanych powodów najemcy nie stawiają tam swoich wehikułów, by można to zauważyć?
Uwielbiam takie sprzeczne zeznania :/

Inna natomiast sprawa to cena, którą podajesz. Ja bym się nie zdecydowała, teraz, gdy już ją znam. To niemalże równowartość czynszu, jaki płacę (!). Z mojej perspektywy kwota dość wysoka i jak sądzę nie każdy ma na zbyciu miesięcznie 200 zł.

Ostatecznie dzień w dzień udaje mi się gdzieś wcisnąć (ZAWSZE zgodnie z przepisami!), może dlatego, że mam miniaturowe autko i Ci wszyscy fantastyczni ludzie, myślący, że jak się ma większe i droższe auto to już linie nie obowiązują - zostawiają dla mnie pół-miejsca nieosiągalne dla innych w równie dużych pojazdach :twisted:

Na koniec mam pytanie - gdzie dokładnie znajduje się działka, na której oczekujemy parkingu tymczasowego? Nie potrafię sama zdefiniować mimo podanego numeru (yeap, baby..), byłabym wdzięczna za jakiś opis uwzględniający obiekty, które teraz tam stoją, czy z okien którego bloku ją widać.
"A day alone, only that would be death." - Morticia Addams

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Parkowanie

Post autor: Rob » 25 lut 2012, o 22:53

Zbyli mnie? Źle zorientowany pracownik Adm?
Korzystam z hali pod blokiem 79. W 82 zapomnij...
Przy wejściu masz transparent. Sprawdź to. 200zł to dla mnie też sporo. Ale wolę to, niż płacić za zdejmowanie blokad.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Parkowanie

Post autor: andy » 25 lut 2012, o 23:02

Morticia pisze: O masz, to ciekawa informacja. Gdyż:
nie dawniej jak 2 tyg. temu dzwoniłam w tej sprawie do Administracji - moje pytanie brzmiało ile kosztuje takie miejsce w hali + czy można wykupić od zaraz lub za chwilę.
Przełączano mnie dwa razy, aż docelowa osoba przekazała mi, iż w halach na Batorego nie ma już ani jednego wolnego miejsca, by wykupić.
Pewnie masz na myśli tą halę garażową między blokami 34, 49 i 48, a Rob pisał o tych halach pod budynkami Budnexu.
Morticia pisze: Na koniec mam pytanie - gdzie dokładnie znajduje się działka, na której oczekujemy parkingu tymczasowego? Nie potrafię sama zdefiniować mimo podanego numeru (yeap, baby..), byłabym wdzięczna za jakiś opis uwzględniający obiekty, które teraz tam stoją, czy z okien którego bloku ją widać.
Tutaj masz napisane.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Parkowanie

Post autor: Rob » 25 lut 2012, o 23:12

pod budynkami Budnexu
Dokładnie. Niestety z bloku 44 - kawałek, czyli pomysł odpada...

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Parkowanie

Post autor: andy » 25 lut 2012, o 23:14

Rob pisze: 200zł to dla mnie też sporo. Ale wolę to, niż płacić za zdejmowanie blokad.
Sporo, sporo zważywszy na fakt, że te hale nie są strzeżone. Dla porównania parking strzeżony (jak jeszcze był) kosztował 120 zł.

Awatar użytkownika
Morticia
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2012, o 21:14
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: Morticia » 25 lut 2012, o 23:57

andy pisze:Pewnie masz na myśli tą halę garażową między blokami 34, 49 i 48, a Rob pisał o tych halach pod budynkami Budnexu.
I wszystko jasne.
andy pisze:Tutaj masz napisane.
Dzięki!
"A day alone, only that would be death." - Morticia Addams

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Parkowanie

Post autor: Rob » 26 lut 2012, o 10:08

parking strzeżony (jak jeszcze był) kosztował 120 zł
Też korzystałem z niego, gdy mieszkałem w bloku 34.
Żadna to jednak łaska, gdy musisz od rana odmrażać szyby i odśnieżać auto. Ja wsiadam i jadę :)
Gdy sobie doliczysz koszty odmrażaczy i straconego czasu - wyjdzie pewnie na to samo. Jednak "dach nad głową" dla auta - to lepsze rozwiązanie.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Parkowanie

Post autor: andy » 26 lut 2012, o 10:54

Najlepszym rozwiązaniem byłby własny garaż w bloku. Byłby gdyby nie jego cena i comiesięczny haracz dla spółdzielni i coroczny dla miasta.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Parkowanie

Post autor: Rob » 26 lut 2012, o 19:58

własny garaż w bloku
Dla mnie nie do końca. Większe auto wchodzi prawie na styk. Te w bloku 80, są strasznie wąskie...

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Parkowanie

Post autor: Rob » 26 lut 2012, o 19:59

Rob pisze:
własny garaż w bloku
Dla mnie nie do końca. Większe auto wchodzi prawie na styk. Te obok mnie, są strasznie wąskie...

ODPOWIEDZ