Parkowanie

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
genas2
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2012, o 12:17
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: genas2 » 30 gru 2014, o 17:43

Witam,
Jeżeli chodzi o rzeczy dotyczące dzieci, to nigdy nie miałem i nie będę miał nic do inwestycji dotyczących tych osób, ale uważam, że trzeba rozwiązać jeden problem a następnie zabrać się za drugi.
A co do garażu to nie uważasz, że nie wszystkich stać na taki luksus? sam widzisz, że miejsca są zawsze rezerwowane a problem parkingowy nadal istnieje, więc to w ogóle nie rozwiązuje sprawy!
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Parkowanie

Post autor: Rob » 30 gru 2014, o 22:15

Dla mnie dzieci (i to nie tylko moje) to zawsze numer jeden, a reszta to właśnie "drugie".

Od zawsze uważam, że powiększenie liczby miejsc parkingowych nie jest rozwiązaniem problemu w naszym rewirze.
Powiem, więcej - jestem za wprowadzeniem kolejnych kopert. Aby ci, którzy miejsca już znaleźli (lub mają je, bo płacą za halę czy garaż) mieli większy komfort dotarcia do swojego miejsca i wyjazdu z niego.

Tak wygląda model ruchu aut w moim rewirze:
Obrazek
Niezły kocioł, prawda? Jaki zatem widzisz sens w dokładaniu kolejnych miejsc parkingowych? Chcesz samochodową wersję TETRIS'a?

A tak docelowo powinny wyglądać koperty:
Obrazek
W (4) już się pojawiły, ale dlaczego (5) jest wciąż poszatkowana? Tam nie powinno parkować żadne auto!

Mnie też nie stać na te 200zł, ale chcę zapewnić dziecku komfort. Nie chcesz płacić - parkuj pod Tesco.

genas2
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2012, o 12:17
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: genas2 » 31 gru 2014, o 13:20

Powiem tak,
Jeżeli nie widzisz problemu z parkowaniem to twoja sprawa, jak sam mówisz, dzieci najważniejsze, a bierzesz pod uwagę samochody parkujące na zakrętach itp.? Przecież parkowanie aut w tych miejscach to zagrożenie dla biegających dzieci i innych osób a gdzież muszą parkować, ale co tam, po co dodatkowe miejsca jak ja mam swoje !
Szkoda słów na konwersacje z tobą, ty wiesz swoje ja swoje.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Parkowanie

Post autor: Rob » 31 gru 2014, o 15:30

Szkoda, że nawet nie oglądasz obrazków ze zrozumieniem...
1,2,3,4 - to właśnie łuki. Koperta (4) powstała wg tego właśnie mojego projektu.
Parkujące tam auta, powinny być odholowywane poza miasto na koszt właścicieli + mandat minimum 500zł.

I nadal uważam, że nowych miejsc parkingowych nie powinno się tworzyć. Jest ich i tak za dużo, a obszar nie jest z gumy.
I kieruję się właśnie bezpieczeństwem. Głównie dzieciaków.

satyr42
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2012, o 12:54

Re: Parkowanie

Post autor: satyr42 » 2 sty 2015, o 14:22

Rob pisze:I nadal uważam, że nowych miejsc parkingowych nie powinno się tworzyć. Jest ich i tak za dużo, a obszar nie jest z gumy.
I kieruję się właśnie bezpieczeństwem. Głównie dzieciaków.
Chyba kolego trochę się zagalopowałeś. Prezentujesz jakiś paskudny poziom na zasadzie "ja kupiłem sobie miejsce więc wszystko jest ok, a innym będę utrudniał". O ile zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o ciszę wieczorami, o tyle w wątku z parkowaniem wychodzi z Ciebie paskudny "polaczek".

https://www.youtube.com/watch?v=V2sedTLIRWU

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Parkowanie

Post autor: Rob » 3 sty 2015, o 17:21

Dlaczego zaraz paskudny? Jestem realistą! :)

Temat miejsc do parkowania, powinien być na tapecie przed rozpoczęciem budowy bloków. Teraz jest już po ptakach.

Mój rewir Batorego, to lokale głównie pod wynajem. Właściciele wynajmują studenciakom lokale na zasadzie "2 parki i kasa co miesiąc wpływa".
Każda z tych 2 parek, posiada często auto. Tak więc mamy 2 auta na lokal.
Owi właściciele, często swoje miejsca w hali - wynajmują dodatkowo innym najemcom. Czyli dodatkowa kasa leci.

Uważasz zatem, że mam teraz ograniczać swoje bezpieczeństwo i komfort korzystania z hali, aby ci (i nie tylko) mieli możliwość zaparkowania i to za free pod swoją klatką?

Możesz wrzucić ze 100 filmików z YT, które i tak nie robią na mnie żadnego wrażenia.
Byłbym zaskoczony, gdybyś zgadzał się w 100% z moim tokiem myślenia. Ale miło mi, iż w pewnym zakresie dołączyłeś do moich zwolenników :)

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Parkowanie

Post autor: andy » 3 sty 2015, o 19:32

Niezłe to było :)

Awatar użytkownika
darenty
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: Parkowanie

Post autor: darenty » 3 sty 2015, o 20:25

Przyłącze się do dyskusji i po części zgodzę się z Rob-em.
Uważam, że nie powinno się stawiać kolejnego parkingu kosztem infrastruktury typu boisko czy górka saneczkowa!!

Swoją drogą trochę Rob z Twoich wywodów można odebrać wrażenie że nie jesteś jednostką potrafiącą żyć w społeczności;)
A już wybitnie nie lubisz chyba studentów :D
Prawie każdy z nas nim kiedyś był więc trochę dystansu:)

Wracając do meritum załączam zdjęcie kierowcy doskonałego - myślałem, że nic nie skłoni mnie do zatrzymania; wysiadki z auta i zrobienia zdjęcia - A JEDNAK:)

BRAWO dla właściciela tego pojazdu nietuzinkowych umiejętności parkowania :o :shock:

Obrazek

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Parkowanie

Post autor: Rob » 3 sty 2015, o 21:15

darenty pisze: Swoją drogą trochę Rob z Twoich wywodów można odebrać wrażenie że nie jesteś jednostką potrafiącą żyć w społeczności;)
A już wybitnie nie lubisz chyba studentów :D
Prawie każdy z nas nim kiedyś był więc trochę dystansu:)
Sęk w tym, że ze mną jest wręcz odwrotnie i potrafię żyć w społeczności.
Umiem się ograniczać i nie naparzam w głośniki przez większą część dnia. Po 22 słucham muzyki czy nawet oglądam filmy korzystając ze słuchawek.
Dlaczego? Dlatego, że szanuję prawo do spokoju i odpoczynku innych. Również studentów, którzy kiedyś (podobno) muszą się uczyć.

Od ponad 4 lat jak tutaj mieszkam i gdy moje dziecko zasypia (a dzieje się to koło 20), za ścianą słyszę często przekleństwa rodem z rynsztoka. Zaś imprezki i głośne rozmowy, kończą się czasami i o 2 w nocy. Zazwyczaj szybciej, gdyż przerywa je policja - wręczając mandat.
Studenckie ekipy zmieniają się co pewien czas, ale każda kolejna zachowuje się dokładnie tak samo.
Ja wstaję rano do pracy o 05:30, a studenciaki garują w wyrach.

Proponuję, abyś właśnie studenciaków pouczał na forum w zakresie "postaw pro-społecznych"!

Niejednego dnia słyszę lamenty innych rodzin z dzieciakami, czy po prostu lubiących spać po 22.
Dopiero po moich kilkukrotnych namowach - zaczęli również wzywać policję. I przynosi to w naszym rewirze efekty.

Jak widzisz, punkt widzenia - zależy od punktu siedzenia.
Odpowiedz zatem sobie na pytanie, czy Twoja uwaga była na miejscu...

ODPOWIEDZ