Parkowanie

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Parkowanie

Post autor: andy » 31 sty 2012, o 22:37

VooR pisze:Jak to mówią - są ludzie i parapety... Już się boję momentami zaparkować pod klatką, żeby zakupy wynieść, bo zaraz się znajdzie praworządny i życzliwy obywatel, który pospieszy zawiadomić o dokonaniu wykroczenia. Normalnie nóż się w kieszeni otwiera... :/
Ja mam tak samo. Parkuję pod klatką na chwilę, robię kilka rundek na górę z siatkami, kartonami itp. i co chwilę patrzę, czy już mi czegoś na koło nie zakładają.
Myślę, że to byłaby jedna z pierwszych rzeczy, którą trzeba by zmienić, jeśli byśmy tą wspólnotę założyli.
Przecież to jest chore, że nawet nie możemy zgodnie z prawem na 15 min. zaparkować pod własnym domem na własnej (wykupionej) ziemi - oczywiście tak, żeby sąsiedzi z garażu mogli wyjechać.

genas2
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2012, o 12:17
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: genas2 » 1 lut 2012, o 08:55

Tak się zastanawiam a może zamiast zakazów parkowania ( wzdłuż bloku na przeciwko 44 , ten przy lesie ) zezwolić na parkowanie? nie wiem po co linie na przeciwko śmietnika skoro auto po śmieci tak może podjechać, no chyba, że znowu z bloku komuś nie pasuje :( a te linie przy lesie, koło płotu , to przecież miejsca do parkowania. Myślę iż wszyscy musimy atakować Spółdzielnie to może wtedy coś zrobią ( w kupie siła :) ), przecież kasę na to dajemy. Wiem, że jest jeszcze temat dotyczący boiska, ale po co takie duże to boisko? tak wieczorami zbiera się tam młodzież i popija piwko a butelki leżą rozbite na całym terenie, ja bym zmniejszył to boisko i dodał trochę miejsc parkingowych tak żeby i dzieci miały frajdę z zabawy oraz my kierowcy mieli miejsce na parkowanie .

Zarząd PSM
Posty: 3
Rejestracja: 1 lut 2012, o 09:24

Re: Parkowanie

Post autor: Zarząd PSM » 1 lut 2012, o 09:54

Witam,
włączajac się do dyskusji na temat rozwiązania problemu parkowania w jednostce G os. St. Batorego uprzejmie informujemy, że:
PSM uzyskała wstępną zgodę Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu na zagospodarowanie tymczasowe działki nr 147/5 leżącej w pasie drogowym ul. Umultowskiej na parking ogólnodostepny na ok. 130 pojazdów. Warunkiem uzyskania pozwolenia na realizację przedsięwzięcia jest przedstawienie projektu technicznego parkingu wraz z wszelkimi uzgodnieniami właścicieli sieci przebiegających w gruncie. Administracja osiedla zleciła już opracowanie projektu technicznego i przewiduje uzyskanie pozwolenia na budowę parkingu w miesiącu czerwcu br. O ile tak by się stało to w miesiącu lipcu rozpoczęła by się jego budowa, która trwać będzie ok. 1 miesiąca.
Zarząd Spółdzielni oczekuje na stanowisko Rady Osiedla w kwestii odstąpienia od karania właścicieli pojazdó w jednostce G osiedla do czasu zakończenia budowy przedmiotowego parkingu (z wyjątkiem tych, którzy dewastują infrastrukturę osiedla). Stanowisko to zostanie sformułowane na najbliższym plenarnym posiedzeniu Rady w dniu 6 lutego br.
Mamy nadzieję, iż podjęte przez Spółdzielnię działania rozwiążą wkrótce problem braku miejsc postojowych w tej części osiedla Stefana Batorego.
Zarząd PSM

polak
Posty: 6
Rejestracja: 2 sty 2012, o 20:18
Nr bloku: 51

Re: Parkowanie

Post autor: polak » 1 lut 2012, o 10:45

Witam wszystkich,

Takich "Aniołowych" to w ostatnich czasach mamy na pęczki :).

Ostatnio załozyli mi blokade ( i nie tylko mi) na całej alejce pomiędzy blokami 51-52 a 50-49.
Jedna sprawa która mnie zainteresowała to podczas wypisywania mandatu do auta SM podszedł "życzliwy" sąsiad najprawdopodobniej z bloku nr 33 i myślałem że bedzie chciał sie zapytać czy jego auto stoi prawidłowo (wczesniej majstrował cos przy aucie ktore było zaparkowane na alejce przed blokiem 33- na marginesie dodam że na całej dlugości alejki stały zaparkowane auta w sposób analogiczny jak na alejce 51-52 a 50-49 i do dziś na ani jednym kole nie zauważyłem jeszcze blokady ;) ) a on natomiast serdecznie przywitał się ze strażnikami wymienili kilka zdań i odszedł. Zadałem wieć pytanie strażnikom czy w zwiazku z tym blokade którą mi sciągnęli mogą założyc teraz na sąsiednie auto(miałem na mysli auto tego życzliwego Pana) to odpowiedzieli mi że oni nie są z tego rejonu i musiałbym zadzwonic na nr ogólny i poprosic o interwencje :).
Mam nadzieje że sprawa parkowania rozwiąże się po spotkaniu rady osiedla tj. 06.02.2012, jeżeli nie to będziemy musieli wziąć sprawy w swoje ręce!

pzdr

Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: Parkowanie

Post autor: Stefan » 1 lut 2012, o 11:34

Zarząd PSM pisze:Witam,włączajac się do dyskusji na temat rozwiązania problemu parkowania w jednostce G os. St. Batorego
Miło, że ktoś z PSM włączył się do dyskusji.
Jednak proszę nam powiedzieć, kto w Zarządzie PSM wykazał się taką krótkowzrocznością???
Przecież ten nowy parking powinien już dawno istnieć, góra od tego samego dnia, którego zlikwidowano parking strzeżony.
Na pewno było wiadomo dużo wcześniej na temat planów zabudowy tamtego terenu.

Na tym przykładzie widać nieporadność Zarządu PSM. Miejmy nadzieje, że to tylko nieporadność a nie po prostu ignorowanie problemów.

quadrat
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2012, o 20:22
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: quadrat » 1 lut 2012, o 20:35

Zarząd PSM pisze: Zarząd Spółdzielni oczekuje na stanowisko Rady Osiedla w kwestii odstąpienia od karania właścicieli pojazdó w jednostce G osiedla do czasu zakończenia budowy przedmiotowego parkingu (z wyjątkiem tych, którzy dewastują infrastrukturę osiedla). Stanowisko to zostanie sformułowane na najbliższym plenarnym posiedzeniu Rady w dniu 6 lutego br.

Jak w praktyce ma wyglądać "odstąpienie od karania"? Nie jest to bynajmniej w kwestii Rady Osiedla a jedynie Straży Miejskiej, choć właściwie nawet nie jej. Jeśli jest znak Sterea Zamieszkania to każde parkowanie poza wyznaczonymi miejscami zgłoszone Strażnikom musi zostać przez nich ukarane - takie informacje uzyskałem od samych strażników. Twierdzą oni, że jedyną możliwością tymczasowego rozwiązania problemu jest zdjęcie znaków D-40 co jest bardzo kiepskim pomysłem. Poza tym zakładając, że Strażnicy odstąpią od karania w ogóle to samochody mogą nie naruszać infrastruktury ale blokować np przejazd dla Straży Pożarnej itd...

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: Parkowanie

Post autor: VooR » 1 lut 2012, o 22:23

quadrat pisze: Oczywiście lincz, publiczną chłostę i gotowanie w smole co do zasady odrzucamy :)
A w sumie dlaczego? ;)
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

genas2
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2012, o 12:17
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: genas2 » 1 lut 2012, o 22:39

Jeżeli Spółdzielnia wystąpi do Straży Miejskiej o czasowym nie reagowaniu na źle parkujące auta, to S.M. na pewno nie będzie reagować ( dowiedziałem się to z pewnego źródła)

Zarząd PSM
Posty: 3
Rejestracja: 1 lut 2012, o 09:24

Re: Parkowanie

Post autor: Zarząd PSM » 2 lut 2012, o 15:30

Odpowiadając Stefanowi na zasygnalizowane wątpliwości dotyczące problemu parkowania na jednostce G os. Stefana Batorego informujemy iż:
1. PSM dawno starała się o przejęcie od Miasta Poznania działek 146/27 i 154/9 w sąsiedztwie ul. Umultowskiej na potrzeby osiedla lecz nigdy nie doczekała się przychylnego potraktowania swojego wniosku.
2. Miasto natomiast wydzierżawiło działkę 146/27 osobie fizycznej pod parking strzeżony pobierając z tego tytułu stosowną opłatę.
3. W momencie gdy nastąpił zwrot w/w działek na rzecz ich byłych właścicieli gruntów parkingu strzeżonego wnosił opłaty z tytułu dzierżawy gruntu na rzecz tych właścicieli.
4. W 2007 roku obie działki kupiła Agencja Inwestycyjna Sp. z o.o. która pozwoliła na dalsze funkcjonowanie parkingu na w/w gruncie.
5. Z końcem 2011 roku parking uległ likwidacji bowiem właściciel działek przystąpił do realizacji budowy budynku mieszkalnego, a Spółdzielnia nie była wcześniej informowana o zamiarze rozpoczecia przedmiotowej inwestycji.
Zatem to nie kwestia nieporadnoości Spółdzielni, która zabiegała o przejęcie przedmiotowego gruntu lecz zbieg niekorzystnych okoliczności, które doprowadziły do powstania problemu parkowania w omawianym regionie osiedla.
Pozostaje nadzieja na pozytywne jego rozwiązanie w ciągu kilku miesięcy.

Zarząd PSM

quadrat
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2012, o 20:22
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: quadrat » 2 lut 2012, o 20:29

VooR pisze:
quadrat pisze: Oczywiście lincz, publiczną chłostę i gotowanie w smole co do zasady odrzucamy :)
A w sumie dlaczego? ;)
...bo jest za zimno :) Musimy poczekać przynajmniej do czasu aż mrozy odpuszczą :)

ODPOWIEDZ