Parkowanie

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
genas2
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2012, o 12:17
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: genas2 » 7 lip 2012, o 12:35

Witam,
Dawno nikt nie odzywał się w sprawie dodatkowego parkingu, więc mam pytanie do Spółdzielni ? Mamy lipiec i nadal nie widać prac dotyczących budowy parkingu, proszę o informację, kiedy ruszy budowa dodatkowego parkingu? myślę iż okres letni to najbardziej odpowiedni czas na taką inwestycję. Spółdzielnia informowała parę postów wcześniej,że to ma być lipiec a tutaj nadal nic :!:
Pozdrawiam

satyr42
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2012, o 12:54

Re: Parkowanie

Post autor: satyr42 » 9 lip 2012, o 16:07

Myślę, że nikt ze spółdzielni się tu nie wypowiada, więc musisz do nich zadzwonić i podpytać czy coś takiego w ogóle planują. Jak uda Ci się czegoś dowiedzieć napisz o tym na forum.

genas2
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2012, o 12:17
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: genas2 » 9 lip 2012, o 19:41

Witam,
Satyr 42, jak przeczytasz całość to znajdziesz post napisany przez administrację, prace miały ruszyć w lipcu więc dlatego zadałem to pytanie . Mam nadzieję, iż Administracja poinformuje nas, jak stoi sprawa dotycząca tej budowy.
Pozdrawiam

satyr42
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2012, o 12:54

Re: Parkowanie

Post autor: satyr42 » 10 lip 2012, o 12:09

Fakt, nie zwróciłem uwagi :oops:

quadrat
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2012, o 20:22
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: quadrat » 2 sie 2012, o 13:41

Też zajrzałem na forum zobaczyć czy SM puściła jakieś nowe info w sprawie jako, że jest lipiec i nic się nie dzieje. Z braku info zadzwoniłem i Pani Michałowska mówi, że pierwsza decyzja była odmowna, potem było odwołanie i dalej nie ma decyzji. Wszystkim zajmuje sie biuro projektowe które obecnie uzgadnia z Aquanetem i innymi dostawcami mediów ich wymogi by nanieść na plany. Ogólnie na dziś nie ma nawet ostatecznej decyzji więc SM nie chce podawać kolejnego terminu w jakim jest możliwa budowa dodając, ze patrząc na dotychczasowy przebieg sprawy raczej wątpią w możliwość budowy przed końcem roku :/

Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: Parkowanie

Post autor: Stefan » 27 cze 2013, o 07:37

Mój wątek o mistrzach parkowania - viewtopic.php?f=2&t=186

Kozakiewiczowicz
Posty: 13
Rejestracja: 9 paź 2014, o 09:10
Nr bloku: 82

Re: Parkowanie

Post autor: Kozakiewiczowicz » 9 paź 2014, o 09:25

Odświeżam temat:)

Dziś rano przykra niespodzianka, akcja SM i blokada na kole. Auto miałem zaparkowane na wysokości bloku 75C. Zaparkowane tak by nikomu nie przeszkadzać, dwoma kołami na chodniku, dwoma na jezdni - zarówno piesi mieli swobodne przejście (1m z hakiem) jak i auta swobodny przejazd. Za mną cały rząd aut stojących podobnie, również z blokadami. Po rozmowie ze strażą miejską dowiedziałem się, że oni wcale by nie chcieli tu przyjeżdżać i zdają sobie sprawę że parkowanie na tym osiedlu to tragedia.. ale mają regularne zgłoszenia od konfidenta i nie mogą nic zrobić, muszą reagować
Czy ktoś ma podejrzenia co do tego kto jest tak dla nas "uprzejmy" ? Bo uważam, że należało by z taką osobą porozmawiać i wyjaśnić sytuację. Nie chcę codziennie rano iść do samochodu z obawą że czeka mnie mandat.

satyr42
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2012, o 12:54

Re: Parkowanie

Post autor: satyr42 » 9 paź 2014, o 19:00

Ja co do tego że oni wcale nie chcą zakładać blokad podchodzę jednak z dystansem. Mogliby po przyjechaniu założyć np. tylko jednemu a nie wszystkim, oraz później przy zdejmowaniu zamienić mandat na pouczenie. Mogą na pewno dać pouczenie zamiast mandatu, bo kiedyś czekałem ponad godzinę zanim przyjechali żeby mi ściągnąć blokadę i w ramach rekompensaty zamienili mandat na pouczenie ;]

A że z parkingami jest horror to inna sprawa. Na Batorego koło nowo wybudowanego 41A był taki fajny parking wysypany żwirem, ale odkąd postawili siatkę dookoła 41A postawili przy wjeździe na ten placyk bardzo wysoki krawężnik i nie da się tam już normalnie wjechać. Zupełnie tego nie rozumiem. To było idealne miejsce dla tych którzy mieszkają po stronie Umultowskiej i wracają późno do domów. Teraz jest lipa i czasem trzeba zostawić auto aż przy tesco.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Parkowanie

Post autor: Rob » 9 paź 2014, o 20:59

Najlepsi są parkujący na łukach zakrętów. To nic, że ograniczają widoczność. Ważne, że się wcisnął...

quadrat
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2012, o 20:22
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: quadrat » 10 paź 2014, o 21:32

Dziki parking przy 41C był zbawieniem, jak go zamykali zadzwoniłem do spółdzielni zepytać czy nie mogą go zostawić i okazało się, że to niby nie ich teren i sprawa. Plac w sumie dalej jest tylko deweloper był nadgorliwy z krawężnikiem. Inna sprawa, że dziwne, że to nie jest teren SM bo +/- w tym miejscu do 2 lat mają zrobić parking. Wcześniej mówili, że przeciąga się sprawa pozwoleń np. Aquanetu, teraz już nie wiem co ich wstrzymuje.

A co do oryginalnego zapytania o 75C to niestety nie mam pojęcia. 1m chodnika to dla tych co nie mają auta i nie wiedzą ile trzeba szukać miejsca które nikomu nie przeszkadza może być mało, a pewnie jest sporo takich :)

ODPOWIEDZ