Parkowanie

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
satyr42
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2012, o 12:54

Re: Parkowanie

Post autor: satyr42 » 11 paź 2014, o 13:02

To nie chodzi o 1m chodnika tylko o to że za tym znakiem http://gfx.mmka.pl/newsph/221586/40224.3.jpg (strefa zamieszkana) można parkować tylko w wyznaczonych miejscach (zaznaczonych białymi liniami). Na osiedlu sporo jest miejsca poza białymi liniami gdzie możnaby zaparkować i nikomu by się w ten sposób nie przeszkadzało, jednak w myśl przepisów nie można :/

Co do "dzikiego parkingu" przy 41A to jestem zaskoczony, bo ktoś zrobił go celowo (wysypano gruby żwir). Dopiero ostatnio deweloper od 41A po wykopaniu ziemi na "bramkę" rozrzucił ją po tym placu ze żwirem i wstawił krawężnik. Nie rozumiem tego.

Kozakiewiczowicz
Posty: 13
Rejestracja: 9 paź 2014, o 09:10
Nr bloku: 82

Re: Parkowanie

Post autor: Kozakiewiczowicz » 21 paź 2014, o 13:21

Masz rację co do znaku "strefa zamieszkania", jednakże straż miejska twierdziła w rozmowie ze mną, że mogliby odpuścić sam fakt że zaparkowałem w miejscu do tego nie przeznaczonym gdyby nie to że stałem lewymi kołami na chodniku i nie zostawiłem przepisowego 1,5m... cóż może tak tylko gadali. Gdy spytałem co by było gdybym stał w tym samym miejscu ale w całości na jezdni to powiedzieli że być może by przymkneli oko...

satyr42
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2012, o 12:54

Re: Parkowanie

Post autor: satyr42 » 21 paź 2014, o 14:28

Tylko tak gadali. Jakby chcieli przymknąć oko to by przymknęli, a tak wymyślają jakieś historyjki "co by było gdyby" żeby się jakoś usprawiedliwić i nie wkurzyć obywatela ;]

Może po prostu musieli wyrobić limit mandatów więc zrobili rajd po najbardziej zapchanych osiedlach. Jakiś miesiąc temu widziałem np. dwójkę policjantów zaczajonych w samochodzie na parkingu przy tesco na ludzi którzy przechodzą na czerwonym świetle przy wyjeździe na parking tesco od strony Opieńskiego. Trudno mi sobie to wytłumaczyć inaczej niż sk***yństwem i nabijaniem statystyk, bo z poprawą bezpieczeństwa niewiele to miało wspólnego.

quadrat
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2012, o 20:22
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: quadrat » 22 paź 2014, o 16:43

Przy przejściu dla pieszych na wjeździe do Tesco stali też kiedyś Strażnicy i nawet nie próbowali się specjalnie tłumaczyć tylko mówili, że komendant im kazał dokładnie tam stanąć i że mają swoje 'zobowiązania'. To jest miejsce które nie służy niczemu innemu jak bezczelnemu reperowaniu statystyk i budżetu. Piesi i kierowcy na codzień i tak ignorują te światła bo nie są nikomu potrzebne i wypadków nie ma tam wcale.

Co do 1,5m chodnika to coś w tym jest bo o ile miałem z SM w życiu pare razy do czynienia to przeważnie z tego powodu więc nauczyłem się uważać i liczyć cm :)

genas2
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2012, o 12:17
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: genas2 » 17 gru 2014, o 17:17

Witam,
Myślę, że Spółdzielnia powinna ostro zabrać się za pozwolenia na wybudowanie parkingu od strony Umultowskiej.
Pisałem już kilka razy do Spółdzielni i zawsze otrzymuję odpowiedź, że znalazł się właściciel tego kawałka ziemi i jest problem !
Zapytałem o nr działki w celu sprawdzenia własności terenu i tutaj brak odpowiedzi :( .
Może teren nadal jest Miasta a nowy właściciel to tylko taka wymówka ? ( brak funduszy?)
Może trzeba się rozejrzeć za wykorzystaniem innych skrawków ziemi, takimi jak: teren koło boiska od strony prawej jak i lewej ( dzisiaj już kilka samochodów parkuje od strony bloku 43 - chyba 43), jak nie ma kasy na kostkę brukową to może trzeba ściągnąć kilka krawężników tak żeby pomóc niższym samochodom :).
Pozdrawiam

satyr42
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2012, o 12:54

Re: Parkowanie

Post autor: satyr42 » 17 gru 2014, o 17:23

genas2 pisze: Może trzeba się rozejrzeć za wykorzystaniem innych skrawków ziemi, takimi jak: teren koło boiska od strony prawej jak i lewej ( dzisiaj już kilka samochodów parkuje od strony bloku 43 - chyba 43), jak nie ma kasy na kostkę brukową to może trzeba ściągnąć kilka krawężników tak żeby pomóc niższym samochodom :).
Pozdrawiam
Też już o tym myślałem ale muszę Cię zmartwić, bo tamto miejsce jest już zagospodarowane (pisał o tym admin w innym wątku).

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 190&type=1

genas2
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2012, o 12:17
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: genas2 » 17 gru 2014, o 17:32

Tak, tylko wydaje mi się, że te zmiany mają być od strony 54 a mi chodzi o miejsce koło bloku 41.

satyr42
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2012, o 12:54

Re: Parkowanie

Post autor: satyr42 » 17 gru 2014, o 17:37

genas2 pisze:Tak, tylko wydaje mi się, że te zmiany mają być od strony 54 a mi chodzi o miejsce koło bloku 41.
Od strony bloku 41 będzie górka saneczkowa. Przyjrzyj się dobrze planom. Ten to jajko i taki rogal po prawej stronie od boiska to właśnie to, mówimy chyba o tym wjeździe, bo ja też czasem tam zostawiałem auto, ale jechałem od strony torów bo tam przy 41 jest bardzo wysoki krawężnik.

genas2
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2012, o 12:17
Nr bloku: 44

Re: Parkowanie

Post autor: genas2 » 17 gru 2014, o 17:46

Czyli następny teren zabrany przez Spółdzielnie :oops:
Niech zrobią dodatkowy parking przy 41a tam gdzie postawił ktoś ten wysoki krawężnik o którym pisał ktoś w poście wyżej.
Robią dużo dla mieszkańców ( trzeba przyznać, że Osiedle ładnie wygląda :D ) ale niech pomyślą trochę o Nas, czyli kierowcach, którzy ciągle muszą walczyć o miejsce postojowe.
Może Spółdzielnia się wypowie na ten temat i powie coś pozytywnego co pozwoli nam spojrzeć na przyszłość z uśmiechem ;)

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Parkowanie

Post autor: Rob » 28 gru 2014, o 19:09

@up
A czy uważasz, że górka saneczkowa nie jest pozytywnym krokiem dla dzieciaków owych mieszkańców?
Czy liczą się jedynie kierowcy i na dodatek Ci, którzy chcą parkować za free...?

Ja za luksus czekającego zawsze na mnie miejsca do parkowania - płacę 200zł / mies za wynajem hali. Co pewien czas jest pula wolnych miejsc.
Plusem jest to, że nie muszę od rana skrobać szyb.

ODPOWIEDZ