Plany zagospodarowania terenu

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
julia
Posty: 62
Rejestracja: 21 gru 2011, o 21:58
Nr bloku: 41

Plany zagospodarowania terenu

Post autor: julia » 24 sty 2012, o 23:19

Czy są w jakiś sposób dostępne plany zagospodarowania terenu naszego osiedla? Ilu bloków możemy się jeszcze spodziewać? Przychodni (o tym szczegółowo w innym wątku viewtopic.php?f=2&t=30)? Parkingów? Doszły mnie plotki (oby tylko plotki), że na części obecnego boiska ma powstać kolejny blok. Czyżby stąd taki brak starań, żeby to boisko utrzymać w sensownym stanie (wywożenie na jego teren śniegu w poprzednich latach, rzadko koszona trawa, a jak już to zwykle tylko na wałach, brak sensownych ławek i śmietników)? Jeśli temat boiska kogoś jeszcze zainteresuje to może warto rozpocząć wątek na ten temat.

quadrat
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2012, o 20:22
Nr bloku: 44

Re: Plany zagospodarowania terenu

Post autor: quadrat » 25 sty 2012, o 20:34

O plany trzeba by zapytać w spółdzielni, zwłaszcza o ich plany ponieważ plany zagospodarowania można zmienić (choć to trwa). Co do boiska to pewnie się tak to skończy, robimy ze znajomymi zakłady kiedy SM opchnie teren jakiemuś deweloperowi... :/ Ja oczywiście wolałbym aby je odnowili a teren obok zamieniono na "legalny" parking ponieważ i tak już tam powstał spontanicznie. Jeśli będzie jakaś akcja w sprawie obrony boiska to ja się nigdzie nie przykuję bo nie mam na to czasu ale podpis złożyć mogę :)

quadrat
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2012, o 20:22
Nr bloku: 44

Re: Plany zagospodarowania terenu

Post autor: quadrat » 25 sty 2012, o 21:04

Oficjalne plany chyba można znaleźć na http://www.mpu.pl/plany.php ale nie mogłem się doszukać, może nie byłem zbyt wytrwały....

piotrg
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2012, o 21:33
Nr bloku: 44

Re: Plany zagospodarowania terenu

Post autor: piotrg » 25 sty 2012, o 21:40

Nie mam wiele do powiedzenia w tej materii ale już 3 lata temu słyszałem o planach, że właśnie w miejscu boiska mają wybudować nowy blok!
Jestem zdecydowanie przeciwny i stąd ten post w ramach głosowania/protestu... w grupie siła!

Jeżeli faktycznie blok wybudują to pozostanie nam gra w piłkę pod tablicami "zakaz gry w piłkę"...


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: Plany zagospodarowania terenu

Post autor: VooR » 26 sty 2012, o 10:22

quadrat pisze:Jeśli będzie jakaś akcja w sprawie obrony boiska to ja się nigdzie nie przykuję bo nie mam na to czasu ale podpis złożyć mogę :)
Ja również dokładnie jak powyżej. ;)
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

bma
Posty: 12
Rejestracja: 11 sty 2012, o 22:21

Re: Plany zagospodarowania terenu

Post autor: bma » 24 lut 2012, o 00:46

"Ilu bloków możemy się jeszcze spodziewać?" to bardzo ważne pytanie. Właściwie od lat się nad tym zastanawiałem ile tu jeszcze można upchnąć i widzę jeszcze duuuuużo mejsca. w końcu nie tylko boisko na którym ze 2 wieżowce - takie 16 piętrowe sie zmieszczę jest jeszcze trochę mejsca na obrzeżach gdzie wprawadzie od strony umultowskiej ma być parking, ale przecież tylko "tymczasowo" no i piękny parking jest od strony opieńskiego - ho ho tam też jeszcze można budować a budować;
a tak poważnie to myśle że kiedy zostaną oddane te budynki na byłym parkingu strzeżonym i te od strony tesco to mimo wybudowania parkingu przy umultowskeij zaparkowanie na naszym osiedlu będzie tak samo bezproblemowe jak obecnie. chyba że mieszkańcy tych nowych budynków masowo wykupią podziemne parkingi bo na powierzchni zaplanowano dla nich ledwie 11 -jak ktoś pisał- miejsc parkingowych (tesco-uwi) i nawet nie wiem ile agencja inwestycyjna - patrząc na ich płot mam wrażenie jakby budowali od granicy do granicy działki, nie do wiary że mogli dostac na to zgodę
Boisko to nasza ostatnia wolna przestrzeń dlatego do akcji w obronie boiska jestem gotów sie przyłączyć w każdej chwili

kmita1956
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2012, o 17:25
Nr bloku: 37

Re: Plany zagospodarowania terenu

Post autor: kmita1956 » 24 lut 2012, o 11:35

"Boisko" a właściwie teren, na którym się znajduje należy do miasta, więc niestety SM niewiele tam może zrobić poza naciskami.
Jednostka pomocnicza miasta zwana też radą osiedla Poznań Piątkowo (http://pl.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5% ... y_Poznania) deklarowała w czasie wyborów, że zajmie się tą sprawą i doprowadzi do realizacji boiska. Zdaje się, że były to tylko czcze deklaracje.
UWI nawet deklarowała wykonanie gratisowo projektu boiska, ale tylko tego wyasfaltowanego, co faktycznie budzi niepokój. Może to oznaczać, że sama ma chrapkę na pozostały teren i budowę bloku/ów

krzysztof.kowalski
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: Plany zagospodarowania terenu

Post autor: krzysztof.kowalski » 24 lut 2012, o 18:20

Witam,

Wydaje mi się , że boiska nie zlikwidują ponieważ jest ustawowo określone , że na danym osiedlu musi być teren do rekreacji dla dzieci . Wiem to, bo w moim mieście(jestem studentem), były próby zlikwidowania boiska ale się nie dało. Ale można też to sprawdzić na jaki status prawny ma ten grunt:
http://www.podgik-poznan.pl/content.php ... 5||menu=p4 ,
trzeba tylko zadzwonić i się popytać.

ODPOWIEDZ