[Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Awatar użytkownika
darenty
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

[Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: darenty » 30 gru 2011, o 23:28

Witam,

A może tak pomyśleć nad utworzeniem wspólnoty mieszkaniowej w bloku 41.
Nowe bloki z automatu są już poza PSM dzięki czemu są zdecydowanie mniejsze opłaty czynszowe i brak chociażby takich pozycji jak ta wspomniana w innym wątku woda wyrównanie.
Nasi sąsiedzi z 54 mają wspólnotę i zapewne tak samo będzie w blokach które się właśnie budują.

Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Wspólnota mieszkaniowa Batorego 41

Post autor: andy » 1 sty 2012, o 12:00

Jestem jak najbardziej za!

Z tego co wiem, to wspólnotę mieszkaniową już mamy z mocy prawa.
Jest jakiś przepis mówiący, że gdy wszyscy właściciele mieszkań w bloku mają akt własności i jest to pełna własność (a nie spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu), to tacy właściciele tworzą wspólnotę.
Zarządcą naszej wspólnoty jest obecnie PSM.

Zatem trzeba by jedynie zmienić zarządcę. Żeby to jednak zrobić wpierw trzeba by powołać zarząd naszej wspólnoty.
Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Przy okazji, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

Awatar użytkownika
darenty
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: darenty » 3 sty 2012, o 19:42

Właśnie dostałem nowe zestawienie z wysokością czynszu.

Opłata za FUNDUSZ REMONTOWY poszła o ponad 20 PLN w górę comiesięcznie i wynosi już 50 złotych!!!

Wstępnie się rozeznawałem i masz rację że już jesteśmy wspólnotą ale zarządzaną przez PSM.

Czas to zmienić jak najszybciej bo czynsz robi się kosmiczny!

julia
Posty: 62
Rejestracja: 21 gru 2011, o 21:58
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: julia » 4 sty 2012, o 14:02

Też jestem za. Ale pewnie trzeba byłoby zorganizować jakieś spotkanie mieszkańców (właścicieli). Ktoś ma pomysł jak to dobrze zorganizować? A może w naszym bloku mieszka ktoś, kto ma uprawnienia do zarządzania nieruchomościami i mógłby zająć się kwestiami prawnymi?

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: andy » 4 sty 2012, o 14:06

darenty pisze:Właśnie dostałem nowe zestawienie z wysokością czynszu.
Opłata za FUNDUSZ REMONTOWY poszła o ponad 20 PLN w górę comiesięcznie i wynosi już 50 złotych!!!
Mnie to też poirytowało. Założyłem nowy wątek, może ktoś napisze, czy w innych blokach też takie podwyżki są.
Może PSM chce nam windy zafundować w bloku :)
darenty pisze: Wstępnie się rozeznawałem i masz rację że już jesteśmy wspólnotą ale zarządzaną przez PSM.
Czas to zmienić jak najszybciej bo czynsz robi się kosmiczny!
A wiesz, na jakiej podstawie PSM właściwie nami zarządza? W akcie notarialnym nie było chyba nic o tym napisane.
My też nic nie podpisywaliśmy, żeby oni nami zarządzali. Może PSM jest zatem takim samozwańczym zarządcą.

Imma
Posty: 29
Rejestracja: 4 sty 2012, o 22:17
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: Imma » 4 sty 2012, o 22:30

Myślałam, że nie jest możliwe założenie wspólnoty w tym bloku, bo ponoś Spółdzielnia ma jakieś lokale/grunty żeby zachować prawo do zarządzania nieruchomością.. Ale to chyba trochę naciągane..
Ach,,, Jak by to było pięknie, gdyby wreszcie można ustalić jakieś normalne zasady dotycząca sprzątania klatek schodowych..Przecież to chyba normalne w dzisiejszych czasach, że istnieją firmy sprzątające.. Spółdzielnia proponuje jakieś półśrodki i czasami czuje się jak w melinie, a nie w nowym bloku! Trzeba przy okazji przyznać, że deweloper nie postarał się jeśli chodzi o posadzki i ściany.. Wszystko już jest brudne i zapuszczone
A jeśli chodzi o czynsze - to doliczono mi Vat do czynszu za garaż.. Nie wiem o co chodzi, ale mi się nie podoba...
Pozdrawiam i chętnie przyłącze się do rozważań na temat założenia Wspólnoty

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: VooR » 7 sty 2012, o 16:56

Imma pisze: ...chętnie przyłącze się do rozważań na temat założenia Wspólnoty
Ja również. Co prawda nigdy nie zagłębiałem się w kwestie prawne dot. nieruchomości, ale jeśli można płacić mniej, to lepiej płacić mniej. ;)
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: andy » 11 sty 2012, o 18:49

Z racji tego, że mało jeszcze jest na tym forum mieszkańców naszego bloku proponuję jakoś nagłośnić naszą akcję separatystyczno-wspólnotową :)
Może na drzwiach wewnętrznych każdej klatki dobrze byłoby powiesić jakąś informację.
Do niektórych właścicieli mieszkań, którzy tu nie mieszkają, a tylko wynajmują trzeba by dotrzeć w inny sposób np. zwykły list, przez profil na nk lub fb.
Trzeba tylko zdobyć ich dane.

Awatar użytkownika
darenty
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: darenty » 23 sty 2012, o 09:42

Jak już napisałem w innym wątku czas zacząć działać :)
Tylko trzeba uważać na "aniołową" która dla przykładu wytrwale dzień w dzień zdzierała z drzwi informację o tych ptakach co się sąsiadom wykluły na balkonie ;)
To zła kobieta jest i stoi po czarnej stronie mocy ( PSM ) :lol: :D :lol:

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: andy » 23 sty 2012, o 15:55

Myślałem, że parsknę jak przeczytałem o tej aniołowej z ciemnej strony mocy :lol:
Czy chodzi o taką starszą, niską kręconą blondynkę w okularach?

Może trzeba tłustym drukiem napisać, że jak będzie zrywać te ogłoszenia, to ją od razu po założeniu wspólnoty zdymisjonujemy :)

ODPOWIEDZ