[Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: VooR » 23 sty 2012, o 21:17

andy17d pisze:Może trzeba tłustym drukiem napisać, że jak będzie zrywać te ogłoszenia, to ją od razu po założeniu wspólnoty zdymisjonujemy :)
Hehe dobre :)
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2011, o 13:31
Kontakt:

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: admin » 26 sty 2012, o 20:25

Jak się pospieszycie i przyślecie projekt tego ogłoszenia, to chłopacy mogą to przy okazji rozwiesić u Was na klatkach.
Forum mieszkańców os. Stefana Batorego w Poznaniu - http://batorego.net
e-mail: os.batorego@gmail.com

Imma
Posty: 29
Rejestracja: 4 sty 2012, o 22:17
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: Imma » 26 sty 2012, o 20:55

Nie znam się na tym z formalnego punktu widzenia.. Wydaje mi się, że założenie Wspólnoty może nie być takie proste..
W pewnym sensie Spółdzielnia ma narzędzia, żeby to robić dobrze, ale nie zawsze je wykorzystuje : ) Może warto też wziąć pod uwagę negocjację ze Spóldzielnią w sprawie warunków zarządzania naszą nieruchomością? Chyba jesteśmy klientem i mam jakieś prawo głosu?..

Piekarz23
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2012, o 14:11
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: Piekarz23 » 29 sty 2012, o 14:16

Witam,

dziś zauważyłem informację na drzwiach klatki widać nie udało się jej jeszcze zerwać przez żadne siły ;)

jestem za utworzeniem wspólnoty zwłaszcza jeśli poprawiłoby to warunki obsługi naszego bloku. Myślę, że wkońcu może udałoby się załatwić sprzątanie klatek tak by zniknęły te głupie "komunistyczne" dyżury :D nie znam się co prawda na prawnej stronie takiego rozwiązania ale jestem pewnien że wspólnie uda się znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Pozdrawiam

krzysztof.kowalski
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: krzysztof.kowalski » 29 sty 2012, o 18:54

Witam,

Jeżeli chodzi o wspólnotę mieszkaniową to znalazłem ciekawą stronę, która może bardzo pomóc:
http://www.zarzadca.pl/index.php

Warto też w tej sprawie zapoznać się z samą ustawą (ciekawe artykuły:6,12ust.2,17,18 ust.1,19, 20 ust.1,21, 22,23), tekst ujednolicony :

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 9940850388

A tu już konkretne porady jak zacząć działać są na forum :

http://www.zarzadca.eu/

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
darenty
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: darenty » 29 sty 2012, o 20:05

1) Widzą działania nabierają rozpędu i BARDZO DOBRZE:)
Nowe informacje na drzwiach wejściowych na pewno pomogą nam w zwiększeniu odzewu mieszkańców.
Jutro rano dzień sądny - aniołowa zawsze robi poranny obchód i ciekaw jestem co stanie się z informacją na drzwiach;)

Myślę, że można porozmawiać z jedną z firm, która zajmuje się zarządzaniem wspólnotami - np. tą która zarządza blokiem 54.
Tam szybko dowiemy się jakie formalne wymogi muszą być zrealizowane.
Jutro podam nazwę tej firmy i ewentualnie mogę przedzwonić i wstępnie wybadać teren.

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: VooR » 30 sty 2012, o 09:46

Piekarz23 pisze:dziś zauważyłem informację na drzwiach klatki widać nie udało się jej jeszcze zerwać przez żadne siły ;)
Dzisiaj od rana już nie ma. :(

Strong the dark side of the force is... ;)
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: andy » 30 sty 2012, o 17:36

Wczoraj widziałem ogłoszenie, dziś już nie ma :(
Kim jest ta aniołowa? To dozorczyni czy po prostu jakaś psychicznie niezrównoważona kobita?

Trzeba działać jak alianci podczas wojny. Im więcej naziści zatapiali okrętów, tym więcej ich budowano :)

Awatar użytkownika
darenty
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: darenty » 30 sty 2012, o 18:53

Aniołowa - niska starsza kobieta z kręconymi blond włosami w okularach ( często można ją zauważyć jak śnieg odgarnia sprzed klatek; ulotki ze skrzynek zbiera i wynosi; kiedyś przynosiła do mieszkań jakieś pisma z PSM; czasami z rana stoi przy pojemnikach na plastik i odkręca nakrętki z butelek PET; na zakupy chodzi z torbą taką na kółkach ).
Jak już pisałem STOI PO CIEMNEJ STRONIE MOCY :evil: :evil: :evil: ( wyznaczona przez PSM jako dozorczyni ).
Za mną nie przepada:D
Już nawet usłyszała z moich ust, że specjalnie zostanę członkiem spółdzielni ( którym NIE jestem ) tylko po to żeby ją zdemisjonować:D
Ona zrywa wszelkie informacje inne niż z PSM.
Dlatego najlepszą porą na ich wywieszanie jest piątek popołudnie ewentualnie sobota z rana - wówczas jest szansa że przez weekend powiszą;)

krzysztof.kowalski
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: krzysztof.kowalski » 30 sty 2012, o 21:24

Witam,

W klatce A wiadomość nadal jest na drzwiach.

ODPOWIEDZ