[Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
zuza
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2012, o 08:58
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: zuza » 31 sty 2012, o 09:06

witam
ja rownież popieram utworzenie wspólnoty
wkurzają mnie wysokie czynsze, brudne klatki i różnice wskazań wodomierzy
w zeszłym roku wkurzało mnie jeszcze odśnieżanie - w tym, roku tego problemu nie ma ;)

pora sie tym zajac

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: VooR » 31 sty 2012, o 10:16

darenty pisze:Aniołowa - niska starsza kobieta z kręconymi blond włosami w okularach ( często można ją zauważyć jak śnieg odgarnia sprzed klatek; ulotki ze skrzynek zbiera i wynosi; kiedyś przynosiła do mieszkań jakieś pisma z PSM; czasami z rana stoi przy pojemnikach na plastik i odkręca nakrętki z butelek PET; na zakupy chodzi z torbą taką na kółkach ).
Ahaaa to już wiem cóż to za osobnik. Ostatnio widziałem ją na osiedlu wykonującą jakieś takie czynności i tak mnie zastanawiało o co kaman. A tu proszę - zagadka się wyjaśniła. :)
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

albert
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2012, o 17:27
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: albert » 31 sty 2012, o 17:38

witam. jestem za utworzeniem wspólnoty.pozdrawiam

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: andy » 31 sty 2012, o 22:15

albert pisze:witam. jestem za utworzeniem wspólnoty.pozdrawiam
Kolego Albercie, ustaw sobie w profilu nr bloku, bo nawet nie wiemy, czy jesteś od nas :D

Imma
Posty: 29
Rejestracja: 4 sty 2012, o 22:17
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: Imma » 31 sty 2012, o 22:36

A propos wysokich czynszów naliczanych przez Spółdzielnię zaintrygowała mnie wypowiedź uczestnika forum na temat podniesienia składki na fundusz remontowy.. Otóż wypowiedział się on , że niech podniosą jeszcze bardziej składkę na fundusz remontowy tak, żeby stać ich było na ocieplenie starszych bloków.. Przyznam, że nie orientuję się w ogóle jak spółdzielnia zagospodarowuje ten fundusz.. Czy może tak być, że z naszych pieniędzy pokrywane są potrzeby starszych bloków?.. W końcu jak komuna, to komuna… Jeżeli uda nam się szczęśliwie założyć Wspólnotę to zakładam, że Spółdzielnia musiałaby zwrócić dotychczas zebrane składki.. Póki co żadne remonty nie były robione. Tylko rozryli raz ścianę, żeby przewody przeprowadzić do piwnicy- i chyba nie ma co liczyć na to, że to kiedyś zamalują

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: andy » 31 sty 2012, o 22:42

Widząc to, jak oni rozliczają wodę i ogrzewanie, pewnie nigdy nie dowiemy się, jak rozliczają fundusz remontowy.
Co do ogrzewania to zastanawia mnie fakt, jak to jest, że z roku na rok grzeję więcej czyli zużywam więcej GJ, a ciągle mam nadpłatę i obniżają mi zaliczkę na ogrzewanie.
Boję się, że nagle będę miał niedopłatę w wysokości 2 tys.

Co do składek na fundusz remontowy, to w momencie odłączenia od PSM, powinni nam to zwrócić.
A te włączniki do piwnicy, to nie wiem czy spółdzielnia robiła, czy może jeszcze AI.

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: VooR » 1 lut 2012, o 22:27

Kto by nie robił, to rozpieprzyli to ryjąc od 7 rano i nie jest pomalowane do dzisiaj...
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Awatar użytkownika
darenty
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: darenty » 3 lut 2012, o 10:20

Kolejny raz ZERWANO w klatkach informacje odnośnie propozycji utworzenia wspólnoty mieszkaniowej!!

Trochę to przypomina ROZMOWY KONTROLOWANE.

Rozumiem, że zgodnie z postanowieniem PSM jest zakaz wieszania ULOTEK w klatkach ale ludzie ( czytaj "ANIOŁOWA" ) to nie jest jakaś reklama tylko nasza wewnętrzna sprawa dotycząca mieszkańców bloku nr 41.
Czasy komuny się skończyły proszę szanownej Pani Aniołowej - jest wolność słowa i delikatnie pisząc niegrzecznie i niekulturalnie jest z premedytacją zrywać każdego dnia z drzwi tą informację!!

Proponuje podwoić siły i skoro z drzwi zrywane są informacje to zacząć na każdym piętrze wieszać.
Niech sobie Aniołowa pobiega w każdej klatce na 3 piętro a co :lol: :D

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: andy » 3 lut 2012, o 10:31

Też wczoraj zauważyłem. Ok 12 jeszcze kartka była, gdy wracałem o 15 już nie było. Widać, więc że aniołowa buszuje nie tylko rano.
Co do wieszania na każdym piętrze, to może to być pracochłonne. Chyba, że kilka osób by to wydrukowało u siebie i wieszało na swojej klatce.

albert
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2012, o 17:27
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: albert » 3 lut 2012, o 19:59

witam. żeby powołać naszą wpólnotę /blok 41/ musimy doprowadzić do zebrania współwłaścicieli. obecność 100% to marzenie. wystarczy 50,1% udziałów żeby wybrać zarząd wspólnoty i podjąć uchwałę o wyborze nowego administratora. nasze wpłaty na fundusz remontowy powinny być lokowane przez PSM na oddzielnym koncie. PSM jako administrator powinna informować współwłaścicieli raz w roku o stanie tego konta. Wspólnota tak ale pod warunkiem usuniecia wszystkich usterek powykonawczych przez AI. nie wiem czy już jest nawet po gwarancji. pozdrawiam

ODPOWIEDZ