[Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: andy » 3 lut 2012, o 21:13

albert pisze:żeby powołać naszą wpólnotę musimy doprowadzić do zebrania współwłaścicieli. obecność 100% to marzenie. wystarczy 50,1% udziałów żeby wybrać zarząd wspólnoty i podjąć uchwałę o wyborze nowego administratora. nasze wpłaty na fundusz remontowy powinny być lokowane przez PSM na oddzielnym koncie. PSM jako administrator powinna informować współwłaścicieli raz w roku o stanie tego konta. Wspólnota tak ale pod warunkiem usuniecia wszystkich usterek powykonawczych przez AI. nie wiem czy już jest nawet po gwarancji. pozdrawiam
Na 100% to szans nie ma ale rozumiem, że wystarczyłoby, żeby było 50,1% na zebraniu i wszyscy zagłosowali na tak? Te udziały to się liczy według liczby właścicieli/mieszkań czy powierzchni mieszkania?
Ja jakoś nigdy nie dostałem takiego raportu od PSM.
Swoją drogą jak doszło do tego, że PSM nami właściwie zarządza. Powinniśmy ich kiedyś wybrać na jakimś zebraniu właścicieli naszego bloku. A takiego zebrania chyba nigdy nie było.

Awatar użytkownika
darenty
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: darenty » 5 lut 2012, o 18:29

Myślę, że należy zorganizować SPOTKANIE mieszkańców bloku 41 i na nim przygotować i zebrać podpisy dla PSM na wniosku o ustawieniu na miejscach parkingowych przeznaczonych dla bloku nr 41 BLOKAD takich jak są po drugiej stronie atanera.
Tam np mieszkańcy 74 mają kluczyki pasujące do swojej części miejsc parkingowych.
Każdy wyjeżdżając podnosi taką blokadę i ma pewność że sąsiedzi z sąsiednich bloków mu parkować nie będą w tych miejscach.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: andy » 5 lut 2012, o 19:55

darenty pisze:Myślę, że należy zorganizować SPOTKANIE mieszkańców bloku 41 i na nim przygotować i zebrać podpisy dla PSM na wniosku o ustawieniu na miejscach parkingowych przeznaczonych dla bloku nr 41 BLOKAD takich jak są po drugiej stronie atanera.... Każdy wyjeżdżając podnosi taką blokadę i ma pewność że sąsiedzi z sąsiednich bloków mu parkować nie będą w tych miejscach.
Myślę, że lepsze od blokad byłyby szlabany. Mamy swój parking, wystarczyłoby go tylko ogrodzić.
Nie jestem przekonany, czy każdemu będzie chciało się podnosić blokadę po wyjechaniu z miejsca.

kmita1956
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2012, o 17:25
Nr bloku: 37

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: kmita1956 » 5 lut 2012, o 21:19

Skoro pani Kwiatek, bo tak się nazywa owa pani, zrywa Wam ogłoszenia, które w myśl regulaminów nie powinny tam wisieć, to może wrzucajcie je do skrzynek. Nikt nie zerwie, do wszystkich dotrze...
No, ale może nie powinienem tego pisać, bo ja z innego bloku.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: andy » 5 lut 2012, o 21:37

Wrzucanie do skrzynek nie ma sensu raczej, bo większość tego nie przeczyta myśląc, że to kolejna reklama.
Może zatem wystąpimy do administracji po zgodę na to ogłoszenie. A jeszcze lepiej, żeby po takiej zgodzie pani Kwiatek vel aniołowa sama musiała te ogłoszenia porozwieszać :)

Swoją drogą, to prawda jest taka, że to ogłoszenie jest naszą wewnętrzną sprawą, sprawą mieszkańców i PSM niech nie zapomina, że ma działać na rzecz właścicieli mieszkań w bloku.
Takie zakazy to może PSM stosować w przypadku bloków z mieszkaniami lokatorskimi lub ew. spółdzielczymi własnościowymi. A tu przypominam, że mamy pełną własność.

kmita1956
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2012, o 17:25
Nr bloku: 37

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: kmita1956 » 6 lut 2012, o 00:54

andy17d pisze:Wrzucanie do skrzynek nie ma sensu raczej, bo większość tego nie przeczyta myśląc, że to kolejna reklama.
To prawda, choć skuteczność byłaby większa.
andy17d pisze:Może zatem wystąpimy do administracji po zgodę na to ogłoszenie. A jeszcze lepiej, żeby po takiej zgodzie pani Kwiatek vel aniołowa sama musiała te ogłoszenia porozwieszać :)
Pani Kwiatek pewnie nie zrobi to żadnej różnicy, po prostu wykonuje swoje obowiązki. :D
Natomiast faktycznie sugerowałbym zapytanie w Administracji o tę sprawę.
Niedawno dość było takie jedno zebranie. Nie wiem, czy sie nie mylę, ale zdaje się, że dotyczyło budynku nr 31, gdzie jest podobna sytuacja własnościowa lokali. Albo dotrzeć do kogoś z tego budynku, kto bral w tym udział. Nie wiem ile osób się tam pojawiło, bo jak mało, to może być problem z ich odnalezieniem.

albert
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2012, o 17:27
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: albert » 7 lut 2012, o 20:48

Witam. Prawdopodobnie w naszym bloku administracja PSM posiada 6 piwnic jako tzw. powierzchnia magazynowa o powierzchni całkowitej 45,3/m2. Należy to sprawdzić. To nasze pomieszczenia i my mamy prawo nimi dysponować w/g uznania.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2011, o 13:31
Kontakt:

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: admin » 7 lut 2012, o 22:38

Zgodnie z prośbą jednego z Was wysłaliśmy prośbę do PSM i administracji o wyrażanie zgody na wywieszenie Waszego ogłoszenia w bloku 41.
Szanowni Państwo!

W imieniu mieszkańców bloku nr 41 (os. S. Batorego) prosimy o nieusuwanie wewnętrznej informacji rozwieszanej przez mieszkańców w wiatach klatek tegoż bloku.
Właściciele mieszkań postanowili zorganizować spotkanie, na którym mają zostać omówione ważne dla nich sprawy.
Jednak regularnie dozorczyni, p. Kwiatek usuwa z klatek tą informację (pomarańczowa kartka formatu A4).

Z poważaniem
Zespół Batorego.net
Odpowiedź otrzymaliśmy tylko od PSM o następującej treści:
Szanowni mieszkańcy budynku nr 41.
Odpowiadajac na apel informuję, iż administracja osiedla nie będzie usuwała informacji skierowanych do użytkowników mieszkań o ile będą one umieszczane na tablicach ogłoszeń znajdujących się w każdej klatce schodowej.

Z poważaniem
M. Tokłowicz
Z-ca Prezesa PSM
Forum mieszkańców os. Stefana Batorego w Poznaniu - http://batorego.net
e-mail: os.batorego@gmail.com

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: andy » 7 lut 2012, o 23:24

admin pisze:Zgodnie z prośbą jednego z Was wysłaliśmy prośbę do PSM i administracji o wyrażanie zgody na wywieszenie Waszego ogłoszenia w bloku 41...
Odpowiedź otrzymaliśmy tylko od PSM o następującej treści:
Szanowni mieszkańcy budynku nr 41.
Odpowiadajac na apel informuję, iż administracja osiedla nie będzie usuwała informacji skierowanych do użytkowników mieszkań o ile będą one umieszczane na tablicach ogłoszeń znajdujących się w każdej klatce schodowej.
Z poważaniem
M. Tokłowicz
Z-ca Prezesa PSM
Dziękujemy adminowi za pomoc oraz PSM za pozwolenie.
Jednak na tablicach ogłoszeniowych w naszym bloku (przy najmniej na mojej klatce) nawet wizytówki się nie wciśnie, a co dopiero nasze ogłoszenie.
Poza tym nawet ogłoszenia PSM wieszają już na drzwiach.
Nawet gdyby się udało je wcisnąć na tablicę, to kto je tam zobaczy?

galis
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2012, o 11:05
Nr bloku: 41

Re: [Blok 41] Wspólnota mieszkaniowa

Post autor: galis » 10 lut 2012, o 11:12

Witam!
Chciałbym zgłosić swój akces w kwestii secesji. Sposób administrowania przez PSM mogę w skrócie nazwać "żenua". Wysokie opłaty, brak firmy sprzatającej, brak nalezytej opieki nad otaczającą nas zielenią itp... Mieszkałem wczesniej w bloku administrowanym przez firmę zewnętrzną więc mam porównanie. Rozmawiałem nawet z tą firmą i umówilismy się na spotkanie. Istota sprawy polega na sposobie spisania aktu notarialnego. W zalezności od tego mozna dokonać secesji całęgo bloku bądź nawet pojedyńczych klatek.
Co do organizacji tego przedsięwzięcia proponowałbym powołanie tzw. "liderów klatek" tj. osób, które organizowałyby i motywowały mieszkańców (właścicieli) swych klatek. Myslę, że warto chociaż spróbować. To jest nasz dom...
pzdr
Mariusz

ODPOWIEDZ