Problemy z zasięgiem GSM

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
quadrat
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2012, o 20:22
Nr bloku: 44

Problemy z zasięgiem GSM

Post autor: quadrat » 2 sie 2012, o 13:50

Mieszkamy w bloku 44 i odkąd się wprowadziliśmy 3 lata temu mamy w domu problemy z zasięgiem GSM. Teoretycznie wszystko OK, telefon pokazuje zasięg, początek rozmowy też często przebiega dobrze ale nagminnie słyszę od osoby z która rozmawiam, że mój głos zanika, albo go przerywa, czasem sam tracę w ogóle głos w słuchawce albo po prostu nagle rozmowa zostaje zerwana. Patrze wtedy na telefon a on pokazuje bardzo słaby zasięg. Problem dotyczy różnych telefonów więc to raczej kwestia sieci. Nie wiem czy to jakieś fale tutaj zanikają czy się nakładają... Zastanawiam się czy to położenie naszego mieszkania jest tak niefartowne czy inni na osiedlu też mają ten problem...?

PS

Odkryłem, że na trasie PSTki też jest czarna dziura :) przy dojeździe na przystanek Szymanowskiego tramwaj musi mocno zwolnić bo są jakieś połączenia torów i mniej więcej w tym miejscu zawsze zrywa mi rozmowę telefoniczną jeśli akurat rozmawiam przez tel :)

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Problemy z zasięgiem GSM

Post autor: andy » 2 sie 2012, o 14:00

Wszystko zależy od sieci. Jednak nie tylko Ty masz takie problemy.
W dwóch mieszkaniach, które znam zasięg jest taki, że trzeba często stać przy oknie albo wręcz na balkonie.

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: Problemy z zasięgiem GSM

Post autor: VooR » 2 sie 2012, o 14:16

U mnie też jest do d**y, o dziwo najlepszy zasięg ma Play, Plus przy oknach, T-mobile róznie, a z Orange'a sobie nie pogadasz prawie wcale...
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

quadrat
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2012, o 20:22
Nr bloku: 44

Re: Problemy z zasięgiem GSM

Post autor: quadrat » 2 sie 2012, o 14:28

no a ja mam właśnie orendża, co ciekawe najlepszy zasięg jest gdy podejdę do okna od strony bolku... 41 w którym jak mówisz jest również padaka :)

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: Problemy z zasięgiem GSM

Post autor: VooR » 2 sie 2012, o 14:39

Mam kumpla, który pracuje w jednej z sieci GSM właśnie w obsłudze kwestii technicznych przesyłu, obsługi masztów i nadajników itd.
Twierdzi on, że problemem jest to, że blok 41 wypada na styku zasięgu dwóch (lub więcej) masztów i telefon po prostu "głupieje", bo nie wie, z którym masztem ma się łączyć.
Dlatego w trakcie rozmowy przy przejściu z jednego końca mieszkania na drugi potrafi mnie po prostu rozłączyć.

Z tego co kumpel mówi, kiedyś jeszcze można było pisać pisma do sieci GSM i stawiali czasem dodatkowe nadajniki. Teraz generalnie mają to w pompie, bo walka o klienta odbywa się na zupełnie innym poziomie.
Poza tym rozwiązaniem podobno niewiele da się zrobić. Można co najwyżej kupić sobie antenę GSM i wzmacniacz sygnału, ale efekt tego wcale nie musi być powalający, a mało to nie kosztuje.

Także niestety raczej zostają nam rozmowy w określonych miejscach w domach... :(
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

cynthia
Posty: 3
Rejestracja: 1 lip 2012, o 19:44
Nr bloku: 31

Re: Problemy z zasięgiem GSM

Post autor: cynthia » 4 sie 2012, o 16:51

tak, u nas też najlepiej przy balkonie... a w łazience totalny brak zasięgu - tj zasięg niby jest ale słychać szumy...

Awatar użytkownika
Anya
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2012, o 23:24
Nr bloku: 79

Re: Problemy z zasięgiem GSM

Post autor: Anya » 10 sie 2012, o 18:58

Widzę, że nie jestem jedyna, która ma taki problem. Już myślałam, że to wina materiałów użytych do budowy bloku (chociaż kto wie, może i jakiś wpływ na to ma :roll: ) W moim bunkrze nr 27 też jest kiepski zasięg. Pomarańczowi łapią tylko przy oknie, a o chodzeniu po mieszkaniu w trakcie rozmowy mogę zapomnieć. Pozostałe sieci niewiele lepiej sobie radzą....

bakalaw
Posty: 7
Rejestracja: 28 sty 2012, o 09:55
Nr bloku: 44

Re: Problemy z zasięgiem GSM

Post autor: bakalaw » 23 sie 2012, o 20:28

W bloku 44 pozostaje wyjście na balkon lub rozmowa przy oknie. O stabilnym zasięgu 3G można pomarzyć.

satyr42
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2012, o 12:54

Re: Problemy z zasięgiem GSM

Post autor: satyr42 » 24 sie 2012, o 19:58

Warto wiedzieć, że jeśli ma się telefon w Play można korzystać bez dodatkowych kosztów z masztów innych operatorów tzn, z Orange i Plusa. Potestujcie jak działają telefony podłączone do infrastruktury innych operatorów.

ODPOWIEDZ