Uciążliwe pociągi - co można zrobić?

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na północ od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: Uciążliwe pociągi - co można zrobić?

Post autor: VooR » 31 sty 2012, o 10:12

zuza pisze:Co prawda niektórzy maszyniści mają ułańską fantazję i potrafią dac czadu ;) ale tego raczej nie zmienimy.
Tiaa... Najbardziej lubię tych z fantazją o 5 rano w lecie przy otwartych oknach... ;)
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

julia
Posty: 62
Rejestracja: 21 gru 2011, o 21:58
Nr bloku: 41

Re: Uciążliwe pociągi - co można zrobić?

Post autor: julia » 11 kwie 2012, o 07:35

Pytałam o możliwość przedłużenia ekranu w PKP i w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania (ze względu na zanieczyszczenie hałasem). PKP odpowiedziało: "ekran akustyczny znajdujący się wzdłuż torów kolejowych na os. Stefana Batorego nie został wybudowany przez naszą spółkę, lecz przez inwestora budującego osiedle". Nie napisano jednak przez którego, ale można to wydedukować. Stąd PKP proponuje, aby ze sprawą zwrócić się do PSM.

Odpowiedź WOS była następująca: "decyzje o przedłużeniu powyższego ekranu akustycznego może podjąć zarządzający liniami kolejowymi, a więc PKP Polskie Linie Kolejowe S.A"

Trochę to wygląda jak przerzucanie odpowiedzialności i umywanie rąk od trudnego tematu.

Czy ktoś lepiej poinformowany ode mnie wie, czy istnieją jakieś realne szanse na ruszenie tej sprawy? Może AI budująca nowy blok koło przejazdu mogłaby też zainteresować się tą sprawą? Tarasy na dachach, które mają tam być, stracą swój urok kiedy zainteresowani zobaczą jak blisko torów się znajdują.

piootr
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 22:50
Nr bloku: 79

[Blok 79] Re: Uciążliwe pociągi - co można zrobić?

Post autor: piootr » 19 kwie 2012, o 23:01

Witam z tego co się orientowałem odpowiedzialność za ekrany leży po stronie dewelopera (blok79) . Rozmawiałem z właścicielem owej firmy i" w najbliższej przyszłości przedłużenie ekranów akustycznych nie jest planowane" Jedynym możliwym rozwiązaniem wydaje się złożenie petycji zbiorowej.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: [Blok 79] Re: Uciążliwe pociągi - co można zrobić?

Post autor: andy » 22 cze 2012, o 23:18

piootr pisze:Witam z tego co się orientowałem odpowiedzialność za ekrany leży po stronie dewelopera (blok79) . Rozmawiałem z właścicielem owej firmy i" w najbliższej przyszłości przedłużenie ekranów akustycznych nie jest planowane" Jedynym możliwym rozwiązaniem wydaje się złożenie petycji zbiorowej.Pozdrawiam
Odpowiedzialność tego dewelopera (czyli Budnexu) za ekrany może i jest ale tylko na odcinku przylegającym do bloków 79-82.
Może trzeba zacząć bombardować pismami spółdzielnię, urząd miasta, pkp. Te trąbienie pod samym blokiem doprowadza mnie już nie raz do !@#$%^&

ODPOWIEDZ