Odnośnie zebrania mieszkańców w szkole 67 i OZE

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na południe od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Odnośnie zebrania mieszkańców w szkole 67 i OZE

Post autor: gustarballs1983 » 2 maja 2023, o 12:24

Witam.

Długo się nosiłem z zamiarem napisania tutaj odnośnie tego zebrania. W momencie jak dowiedziałem się, że planują Fotowoltaike i pompy ciepła w celu zasilania Fotowoltaiką o zgrozo ZIMĄ pomp ciepła..

Nosz karła czy tylko ja widzę jaki to debilny pomysł? Fotowoltaika zimą?? gdzie wszystkie instalacje Fotowoltaiczne w Polsce muszą mieć zapasowe zasilanie sieciowe bo zimą gdzie w Polsce mamy 90% dni z całkowitym zachmurzeniem i dzień trwa poniżej 6 godzin na dobę. Żadna instalacja fotowoltaiczna nie będzie w stanie nic zasilić w takich warunkach, bo uzyskana dobowa energia netto jest ujemna w takich warunkach. Intensywność oświetlenia jest po prostu za słaba, i za krótka aby to się mogło udać. Natomiast same pompy ciepła to swego rodzaju loteria.. bo w zależności od tego kto i co będzie zakładał będzie wynikać czy instalacja będzie opłacalna, czy będziemy do niej słono dopłacać co roku, bo w zależności od wydajności komponentów i sposobu instalacji wiele zależy, a obawiam się, że jeśli planują to geniusze chcący wykorzystywać fotowoltaikę zimą do czegokolwiek, to najmą do prac takich samych januszy jak oni sami, byle po taniości, i na koniec za miesięczne rachunki za energie dolicza nam oby tyko 20%.. nie uśmiecha mi się coś takiego.. tak to ja byłem tą osobą która w trakcie omawiania OZE wyszła z holu mamrocząc pod nosem "skończeni idioci"..

I do kurwy nędzy nie po to kazałem głosować głównym lokatorom na zmianę post prlowskiej rady na świeżą krew, by ta świeża krew okazała się być bandą januszy, a ich przewodniczący łbem z klatki obok w moim bloku, bo nawet zdjęć nie raczyli wstawić w te swoje ogłoszenia wyborcze.
Gdybym wiedział, ze to ten placek będzie szefem rady to głosował bym na starą radę, a tak ludzie dali się zrobić w wała, it teraz będziemy płacili krocie za ich poronione pomysły.. te fotowoltaikę byście wykorzystali lepiej do zasilania klimatyzacji na klatkach schodowych latem, bo to byłby praktyczniejszy wybór.. Fotowoltaika latem działa na pełnych obrotach, a w mieszkaniach jest taki nagar że wysiedzieć latem nie idzie, okien nie można mieć otwartych bo co rusz jakiś sqrwiel na ćmika wychodzi na balkon, i smród dusi w płuca jak cug ci ten dym zaciąga do mieszkania. lepiej by wtedy było po prostu otworzyć drzwi od mieszkania, żeby wleciało do środka chłodniejsze powietrze z kilmatyzowanego pionu, ale nie co tam na ch*j komu wygoda mieszkańców, lepiej zróbmy po swojemu, zróbmy ogrzewanie wody zimą tak by nie było to w praktyce efektywne, podkręcimy zużycie prądu i rachunki mieszkańcom wmawiając im tym samym że oszczędzają na zielonej energii... typowe myślenie unijnych eurokratów...

P.S. chcecie mieć cepłą wodę to trzeba było lepszej jakości rury plastikowe w piony pakować, a nie najniższej jakości najtańsze zielone, o najgorszych parametrach izolacji itp. Mój wuja jest instalatorem na os Chrobrego. Tam nie żydzą na kosztach i jeśli ma być jakość to jest ( a wszystkie bloki dawno termoizolowane ). a u nas nie dość że jest syf to jeszcze zamiast nadganiać zaległości chce się robić syf jeszcze gorszy, to ja dziękuje za taką Radę..
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

ODPOWIEDZ