REWITALIZACJA bloków na Batorego

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na południe od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Basik
Posty: 7
Rejestracja: 16 gru 2020, o 12:37
Nr bloku: 19

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego 19

Post autor: Basik » 31 sty 2021, o 19:35

co się dzieje z docieplaniem , pismo ze spółdzielni informuje o braku dofinansowania ?

Awatar użytkownika
jawa
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2012, o 14:02
Nr bloku: 19

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: jawa » 31 sty 2021, o 21:54

Witam. Sprawa rewitalizacji budynków jest aktualna. Są małe opóźnienia, ale i sprawa wkładu własnego jest rozpatrywana przez Zarząd Spółdzielni. Proszę o cierpliwość.

Artur
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2020, o 22:56
Nr bloku: 26

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Artur » 15 lut 2021, o 22:03

A czy znany jest realny plan na ocieplenie pozostałych bloków , może ktoś tą wiedzą się podzielić :)

Michał Spike
Posty: 35
Rejestracja: 7 sty 2014, o 14:51
Nr bloku: 3

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Michał Spike » 16 lut 2021, o 22:34

A wydawało się ze już prezesi przełknęli gorzką pigułkę pt. termomodernizacja os. Batorego a czytam że chyba znów chachmęcą i kombinatorykę uprawiają.
de industria imprudentia

Artur
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2020, o 22:56
Nr bloku: 26

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Artur » 18 lut 2021, o 00:26

Zastanawia mnie jeszcze fakt opłaty remontowej w wysokości 120zl, czy ta składka jest przewidziana na modernizację osiedla ,niestety od kilku lat nie widzę aby nasz blok był remontowany , a składka roczna to parędziesiąt tysięcy zł.

Artur
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2020, o 22:56
Nr bloku: 26

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Artur » 18 lut 2021, o 00:29

Z całego bloku.

A gdzie pozostali mieszkańcy, czy ktoś może potwierdzić jakieś poważniejsze prace remontowe w swoich blokach w ostatnich trzech latach ?

Awatar użytkownika
jawa
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2012, o 14:02
Nr bloku: 19

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: jawa » 18 lut 2021, o 11:08

Witam
Odbijanie piłeczki trwa. Proszę zapoznać się z niniejszym pismem:

https://files.fm/u/52zuxvpm6

Vanda
Posty: 2
Rejestracja: 4 sie 2020, o 07:30
Nr bloku: 5

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Vanda » 20 mar 2021, o 19:03

Gdzie można szukac informacji o takich zebraniach jak opisane wyżej? Chętnie wzięłabym udział biorąc pod uwagę że omawiane są wówczas ważne kwestie dotyczące mojego osiedla.
Jesli chodzi o ocieplanie bloku nr 5 i 6 czy tylko ja usłyszałam, że spółdzielnia pozwoli nam wybrać płytki do wyłożenia balkonów? Wiem że to bzdura, ale chodzi mi bardziej o zrozumienie calej sytuacji. W czasie spotkania między blokami we wrzesniu taka informacja padła - będą dwa czy trzy kolory do wyboru. Czy to kwestia decyzji spółdzielni i sytuacji epidemicznej? Ktoś coś wie?
I na koniec pro-tip: wprzypadku uszkodzeń mieszkania, zalania czy cokolwiek, co wiąże się z ubezpieczycielem Jack Bud polecam zglosic sie do swojego ubezpieczenia. Ich ergo hestia standardowo kombinuje i opóźnia egzekucję szkody. Lepiej olać i załatwić u siebie.

Awatar użytkownika
jawa
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2012, o 14:02
Nr bloku: 19

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: jawa » 3 kwie 2021, o 21:27

Na dzień dzisiejszy udało się załatwić wkład własny, co umożliwi uzyskanie pożyczki z programu Jessica 2. Z Zarządu Spółdzielni otrzymaliśmy harmonogram prac związanych z przeprowadzeniem rewitalizacji budynków 19 D-G, 20 A-C, z którego wynika, że rozpoczęcie prac nastąpi 20 sierpnia 2021 roku.
Na razie nie przewiduje się spotkań, póki nie uzyskamy projektu (12 maj). Do 2 czerwca będziemy mieli czas na zgłaszanie uwag do projektu i wtedy zaproponujemy wraz z mieszkańcami ewentualne zmiany.

wasserboxer
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2021, o 15:40
Nr bloku: 19

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: wasserboxer » 2 maja 2021, o 18:55

Przeczytałem ten wątek - trochę rozemocjonowany, a trochę zasmucony.
Rozemocjonowany, że jednak coś się da.
Zasmucony, że jednak beton spółdzielniany trzyma się mocno, w odróżnieniu od betonu naszych bloków.

Zawsze lubiłem blokowiska, fajnie się tu mieszka. Nie chciałem mieszkać we współczesnej ddeweloperce.
Strasznie się cieszyłem, jak kupowałem w 2013 mieszkanie w 19A-C.
Ale potem się zaczęło... Nieszczelne ściany zewnętrzne, sypiący się balkon. Wszystkie interakcje z administracją osiedla - robienie Łaski za moje własne pieniądze.

ODPOWIEDZ