Plan zagospodarowania przestrzennego południa osiedla

Tematy dotycz─ůce mieszka┼äc├│w blok├│w po┼éo┼╝onych na po┼éudnie od ulicy Opie┼äskiego
Regulamin działu
Tytu┼éy w─ůtk├│w dotycz─ůcych poszczeg├│lnych blok├│w powinny zaczyna─ç si─Ö od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytu┼é w─ůtku

Plan zagospodarowania przestrzennego południa osiedla

Postprzez gustarballs1983 » 16 lis 2015, o 18:40

witam serdecznie jak w temacie .. było dzisiaj zebranie o godzinie 17:00 w Gimnazjum nr 12 ludzie się zebrali było ok 50 osób..
┼╝eby nie przed┼éu┼╝a─ç wpisujemy pomys┼éy na wnioski i wyznaczymy miedzi sob─ů kogo┼Ť kto je sformu┼éuje i przedstawi zar├│wno radzie osiedla jak i tym urz─Ödasom z kt├│rymi dzisiaj rozmawiali┼Ťmy.. zgodnie z ustaleniami ┼╝eby nie by┼éo dziesi─ůtk├│w wniosk├│w od pojedy┼äczych os├│b i w dodatku powielaj─ůcych si─Ö tylko ┼╝eby przedstawi─ç kilka wsp├│lnych wniosk├│w..

Pozdrawiam
Gus T.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Do┼é─ůczy┼é(a): 31 sty 2012, o 19:37
Nr bloku: 1

Re: Plan zagospodarowania przestrzennego południa osiedla

Postprzez madamew » 17 lis 2015, o 11:55

A czy można prosić o krótkie streszczenie czego dotyczyło to spotkanie?
madamew

Do┼é─ůczy┼é(a): 3 mar 2014, o 09:54
Nr bloku: 19

Re: Plan zagospodarowania przestrzennego południa osiedla

Postprzez gustarballs1983 » 18 lis 2015, o 13:11

madamew napisał(a):A czy można prosić o krótkie streszczenie czego dotyczyło to spotkanie?

ot├│┼╝
Pozna┼äska sp├│ldzielnia mieszkaniowa czy tez administracja naszego osiedla (nie pamietam kt├│ra instytucja) wyst─ůpi┼éa z wnioskiem do miejskiej pracowni urbanistycznej / urz─Ödu miasta o stworzenie planu zagospodarowania przestrzennego dla po┼éudniowej cz─Ö┼Ťci osiedla Stefana Batorego gdy┼╝ na mocy jakiej┼Ť tam ustawy za czas├│w rz─ůd├│w SLD w 2003 wygas┼é poprzedni plan.

g┼éownym celem planu ma byc zapobie┼╝enie dalszemu dog─Öszczaniu zabudowy mieszkaniowej na osiedlu... nie sa na pewno obce Pani/Panu widoki typu nowopowsta┼ée bloki na po┼éudniowej cz─Ö┼Ťci osiedla kt├│rych nikt z dotychczasowych mieszka┼äc├│w sobie nie ┼╝yczy┼é a kt├│re powsta┼éy wbrew ich/naszej woli. w zwi─ůzku z tym ┼╝e na obecna chwil─Ö plan zagospodarowania przestrzennego dla naszego osiedla nie istnieje a dawni w┼éa┼Ťciciele grunt├│w kt├│rzy z jakiego┼Ť powodu wejd─ů na powr├│t w posiadanie grunt├│w na terenie osiedla, sprawia ze sa oni uprawnieni do robienia z odzyskanym gruntem co im si─Ö ┼╝ywnie podoba (czyli najcz─Ö┼Ťciej stawianie nowych blok├│w mieszkalnych z racji op┼éacalno┼Ťci tego procederu).

Temu tworzony jest ten plan, aby uniemo┼╝liwi─ç, tym kt├│rzy odzyskali ziemi─Ö lub zamierzaj─ů odzyska─ç ziemi─Ö na kt├│rej terenie znajduje si─Ö osiedle uniemo┼╝liwi─ç stawianie nowych budynk├│w mieszkalnych kosztem zieleni miejskiej/parking├│w osiedlowych.

co za┼Ť do sposobu zagospodarowania terenu dano mieszka┼äcom woln─ů r─Ök─Ö. wi─Öc mo┼╝emy sk┼éada─ç wnioski (bli┼╝ej nie okre┼Ťlili jednak jak taki wniosek ma wygl─ůda─ç) w kt├│rych mamy umieszcza─ç nasze wizje i potrzeby zagospodarowania terenu w naszej okolicy osiedla tj. czy chcemy by jaki┼Ť konkretny teren wok├│┼é naszego bloku by┼é np. parkiem czy parkingiem czy czymkolwiek innym co uwa┼╝amy za potrzebne mamy takie propozycje sk┼éada─ç w tych wnioskach..

proszono tak┼╝e by zmniejszy─ç ilo┼Ť─ç pracy pracownikom pracowni urbanistycznej sk┼éada─ç mo┼╝liwie skondensowan─ů liczb─Ö wniosk├│w tzn. jak s─ů ludzie kt├│rzy si─Ö zgadzaj─ů co do wszystkich kwestii z dot. zagospodarowania swojej okolicy to dobrze by by┼éo gdyby te osoby z┼éo┼╝y┼éy jeden wsp├│lny wniosek...

byli te┼╝ przedstawiciele rady osiedlowej kt├│rzy byli przymuszani przez mieszka┼äc├│w do stworzenia wsp├│lnego wniosku pod kt├│rym mieszka┼äcy chcieli si─Ö podpisa─ç ale na czym w ko┼äcu stan─Ö┼éo to nie wiem bo po dowiedzeniu si─Ö o co w tym wszystkim chodzi wyszed┼éem zosta┼éa tylko gawied┼║ kt├│ra albo nie rozumia┼éa co si─Ö do nich po polsku m├│wi, albo z zajad┼éo┼Ťci─ů akolity plu┼éa jadem na biednych bogu ducha winnych urz─Ödnik├│w i radnych osiedlowych..

w pami─Ö─ç mi zapad┼éa tylko jaka┼Ť baba z bloku nr 3 kt├│ra za wszelk─ů cen─Ö broni┼éa si─Ö przed powstaniem parkingu przed jej blokiem zupe┼énie jak by to nie mieszka┼äcy jej bloku zostawiali samochodowe kuku┼écze jaja na pobliskich parkingach z racji nie posiadania w┼éasnego.. a drugim faktem kt├│rego nie mog┼éa zrozumie─ç jest to, ┼╝e to nie spaliny z rur wydechowych pojazd├│w przy p┼éywalni nie daj─ů jej oddycha─ç ,tylko kominy domk├│w jednorodzinnych kt├│re s─ů dla niej niewidoczne bo znajduj─ů si─Ö przed blokiem nr 1. Mieszka┼äcy tych domk├│w jednorodzinnych pala w kominach czym popadnie, po kolorze dymu z ich komin├│w i po zapachu tego dymu mam wra┼╝enie ┼╝e s─ů sk┼éonni pali─ç nawet swoich zmar┼éych przodk├│w ┼╝eby tylko zim─ů dup─Ö w ciepe┼éku trzyma─ç. Takie rzeczy jak ┼Ťmieci plastiki czy p┼éyt─Ö wi├│row─ů z klejem do drewna to ju┼╝ po zapachu z komina rozpoznaj─Ö a i faktycznie nie da si─Ö tym smrodem oddycha─ç. Dzwoni┼éem na SM to w dupie to mieli ┼╝aden nie przyjecha┼é im zrobi─ç kontroli bo konkretnego adresu nie poda┼éem.. kpina!! sk─ůd ja mam wiedzie─ç jak te wsiowe brukowane uliczki si─Ö nazywaj─ů jak nigdzie to nie jest napisane.

no trochę się zagalopowałem ale ponadto tyle w temacie + mały offtop :P
Pozdrawiam
Gus T.
P.S. Co za┼Ť do rozgarni─Öcia tej gawiedzi to mog─Ö napisa─ç tyle, ┼╝e podawa┼éem adres forum na zebraniu i m├│wi┼éem ┼╝e to najlepszy spos├│b na skumulowanie wszystkich opinii w jednym miejscu, jako┼Ť nikt nie raczy┼é ani zanotowa─ç ani wej┼Ť─ç na forum i cokolwiek napisac..
Tyle..
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Do┼é─ůczy┼é(a): 31 sty 2012, o 19:37
Nr bloku: 1

Powrót do Bloki nr 1-28 (południe osiedla)

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Dzi─Ökujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Odzyskiwanie danych Poznań.
stat4u