kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na południe od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: gustarballs1983 » 9 lut 2012, o 22:33

darula89 pisze:gustarballs1983 nie ma za co, też irytuje mnie woda w naszych kranach - w czajniku ciagle kamien:/ apropos wody to nie wiem tez dlaczego ale zeby doczekac sie cieplej wody w kranie w umywalce musze zawsze policzyc do 40-stu a woda ucieka i ucieka..nie jestem specjalistka w tym temacie, ale chyba cos jest nie tak.. całkowiscie rozumiem Cie tez w sprawie izolacji dachu, poniewaz rowniez mieszkam na 4tym pietrze i latem w dzien wszystko mam pozamykane na cztery spusty a wieczorem probuje wywietrzyc ten ugor ale niestety nie da sie - jest jak w saunie..
Darula89
to że mieszkasz na 4tym piętrze tłumaczy też czekanie zimą na ciepłą wodę z rury z ciepłą wodą a latem na zimną z rury z zimną wodą
po 1 jest to związane z brakiem izolacji rur w pione--- czyli jak otworzymy wode to leci nam najpierw to co stoi w rurach przez 4 piętra jako że w kiblach nikt nie ma ogrzewania a latem to jest praktycznie najgorętsze pomieszczenie to zima rury od ciepłej wody sa wyziebione na wysokości 4 pięter a latem rury od zimnej wody są rozgrzane na wisokości 4 pięter stąd zimna woda w rurach z ciepłą wodą i letnia woda latem w rurach z zimną wodą...
po 2 efekt ten jest podobno zmniejszony gdy są położone rury PCV. Wtedy można też zawołać hydraulika który za odpowiednią opłata zamontuje magnetyzer i filtr, a wtedy kamienia w wodzie praktycznie się nie uświadczy te problemy są nierozerwalne ze sobą jak naczynia połączone.
Teoretycznie można by się domagać od spółdzielni żeby rozwiązała ten problem, bo płacę to wymagam, ale praktycznie w 100% takie rozwiązania to tylko w erze...tzn. Tmobile :P , więc spółdzielnia kładzie na to lagę. Tak czy owak jak w temacie można by zebrać trochę ludzi z owych bloków albo ich podpisy na petycji i wziąć przycisnąć PSM i administrację do muru siłą argumentu i niech wykrztuszą wreszcie dlaczego rury nie są zrobione
bo szczerze mówiąc z tego co zrozumiałem z postu od kmita1956 to tylko te dwa bloki w nowej części osiedla maja być zrobione a nas w blokach od 1-8 olali ciepłym moczem.

Pozdrawiam
Gus T.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

darula89
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2012, o 23:09
Nr bloku: 7

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: darula89 » 9 lut 2012, o 23:32

gustarballs1983 no wlasnie to jest dziwne bo latem tez czekam tak dlugo na ciepla a nie na zimna wode:/ i nie wiem czy to ma jakis wplyw ale umywalke mam na scianie naprzeciwko tej na ktorej maja wszyscy. W pelni popieram Twoj pomysl, zeby przycisnac tych ktorzy sie tym zajmuja.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: gustarballs1983 » 10 lut 2012, o 00:08

też mam umywalkę na przeciwko miejsca w którym się ona oryginalnie znajdowała i to prawda że latem też trzeba czekać aż poleci ciepła woda z kranu z tym, że jest to nieco krótszy czas niż zimą gdzie ruski rok trzeba czekać.. a nikt za przepuszczoną w tym czasie wodę nam nie zwróci, i liczone jest jak za ciepłą. to są uroki mieszkania na 4 piętrze w bloku który nawet nie ma windy... tak nawiasem to łydki mam większe od shwartzenegera za czasów jego świetności od włażenia z zakupami na to cholerne 4 piętro nigdy nie chodziłem na siłownię a na nogi wyciskam więcej od moich znajomych którzy z "siłki" praktycznie nie wychodzą
brak windy w 4 piętrowych blokach to taka sama porażka konstrukcyjna jak technologia wielkiej płyty.
tyle tymczasem, późno już więc się zawijam
Pozdrawiam
Gus T.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

kmita1956
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2012, o 17:25
Nr bloku: 37

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: kmita1956 » 10 lut 2012, o 12:10

gustarballs1983 pisze: bo szczerze mówiąc z tego co zrozumiałem z postu od kmita1956 to tylko te dwa bloki w nowej części osiedla maja być zrobione a nas w blokach od 1-8 olali ciepłym moczem.
Się może źle wyraziłem.
Te dwa bloki, to ostatnie jeśli chodzi o obróbkę poziomów czyli rur dochodzących do budynków.
Natomiast pionów jakby więcej jest, więc i wymiana idzie wolniej. Cała reszta osiedla już zrobiona, zostały tylko bloki 1-8, przy czym tam też już są robione wymiany, tyle, że stopniowo, a stopniowanie :) zależy od stopnia zużycia, a właściwie zniszczenia :D poszczególnych pionów.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: gustarballs1983 » 10 lut 2012, o 19:41

Czyli, że im bardziej zniszczone tym później?!
nie bardzo rozumiem logikę w postępowaniu administracji/PSM. Najstarsze ,a tym samym najbardziej zniszczone bloki, powinny mieć wymianę w pierwszej kolejności czyż nie??
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

darula89
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2012, o 23:09
Nr bloku: 7

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: darula89 » 10 lut 2012, o 21:11

dokładnie, niestety widać że komuś kto się tym zajmuje chyba zabrakło logicznego myślenia, a my biedni mieszkańcy musimy dalej jakoś z tym żyć:)

kmita1956
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2012, o 17:25
Nr bloku: 37

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: kmita1956 » 11 lut 2012, o 23:52

Albo łączą ze sobą kilka operacji.
Tak jak łączą malowanie klatek z wymianą szacht na klatkach schodowych.

masa
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2012, o 22:01
Nr bloku: 25

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Post autor: masa » 14 lut 2012, o 21:19

stan pisze:
    A jest tu może na forum ktoś, kto mieszka w już ocieplonym bloku i porównał rachunki "sprzed" i "po" ociepleniu? Jestem ciekaw jakie są różnice. Bo płacić przez 20 lat kilkaset pln miesięcznie aby mieć o 10 pln mniejsze rachunki mija się z celem.
    Nie znam dobrze sprawy opłat za ocieplenia na innych osiedlach. W ubiegłym roku jeszcze mieszkaliśmy na Sobieskiego w mieszkaniu "od szczytu", czynsz był taki sam przy tej samej liczbie osób (więc te dodatkowe 300 zł co miesiąc to przesada), a jednak było cieplej. Nie wiem co prawda jak wypadnie tegoroczne rozliczenie za ogrzewanie, wtedy będę mogła coś więcej powiedzieć.

    Awatar użytkownika
    gustarballs1983
    Posty: 215
    Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
    Nr bloku: 1

    Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

    Post autor: gustarballs1983 » 18 lut 2012, o 18:16

    @masa
    dziękuję za podjęcie polemiki z forumowiczem stan z bloku 4 w sprawie sensu ocieplenia budynków.
    jednak jak to określił kmita1956 podobno bloki w starej części batorego są wykonane w zmodyfikowanej technologii wielkiej płyty i nie obejmuje nas jakaś ulga którą maja wszystkie pozostałe osiedla na tą operację.

    jednakowoż również uważam że użytkownik stan którego cytowałaś kłócił/a się chyba tylko dla samej przyjemności kłócenia się i sam/a nie widzi chyba sensu w tym co pisał/a więc zaprzestał/a dalszej polemiki bo prawda wyszła by na jaw, że po prostu stan chciał/a strollować ten temat.

    Pozdrawiam
    Gus T.
    Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

    poznańczyk
    Posty: 3
    Rejestracja: 26 maja 2012, o 11:00

    Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

    Post autor: poznańczyk » 27 maja 2012, o 19:00

    Witam!
    Obecnie nasze bloki łata się (chyba to nowa wersja termoizolacji) paskami, ramkami, kwadratami styropianu .., do tego te różnokolorowe rynny! Koszt tych abstrakcji podano w ostatnim numerze Echu Piątkowa!Zaczyna to wyglądać masakrycznie.
    Ciekawi mnie wygląd naszych bloków zimą przez kamerę termowizyjną!

    ODPOWIEDZ