kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Tematy dotycz─ůce mieszka┼äc├│w blok├│w po┼éo┼╝onych na po┼éudnie od ulicy Opie┼äskiego
Regulamin działu
Tytu┼éy w─ůtk├│w dotycz─ůcych poszczeg├│lnych blok├│w powinny zaczyna─ç si─Ö od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytu┼é w─ůtku

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Postprzez gustarballs1983 » 9 lut 2012, o 21:33

darula89 napisał(a):gustarballs1983 nie ma za co, też irytuje mnie woda w naszych kranach - w czajniku ciagle kamien:/ apropos wody to nie wiem tez dlaczego ale zeby doczekac sie cieplej wody w kranie w umywalce musze zawsze policzyc do 40-stu a woda ucieka i ucieka..nie jestem specjalistka w tym temacie, ale chyba cos jest nie tak.. całkowiscie rozumiem Cie tez w sprawie izolacji dachu, poniewaz rowniez mieszkam na 4tym pietrze i latem w dzien wszystko mam pozamykane na cztery spusty a wieczorem probuje wywietrzyc ten ugor ale niestety nie da sie - jest jak w saunie..

Darula89
to ┼╝e mieszkasz na 4tym pi─Ötrze t┼éumaczy te┼╝ czekanie zim─ů na ciep┼é─ů wod─Ö z rury z ciep┼é─ů wod─ů a latem na zimn─ů z rury z zimn─ů wod─ů
po 1 jest to zwi─ůzane z brakiem izolacji rur w pione--- czyli jak otworzymy wode to leci nam najpierw to co stoi w rurach przez 4 pi─Ötra jako ┼╝e w kiblach nikt nie ma ogrzewania a latem to jest praktycznie najgor─Ötsze pomieszczenie to zima rury od ciep┼éej wody sa wyziebione na wysoko┼Ťci 4 pi─Öter a latem rury od zimnej wody s─ů rozgrzane na wisoko┼Ťci 4 pi─Öter st─ůd zimna woda w rurach z ciep┼é─ů wod─ů i letnia woda latem w rurach z zimn─ů wod─ů...
po 2 efekt ten jest podobno zmniejszony gdy s─ů po┼éo┼╝one rury PCV. Wtedy mo┼╝na te┼╝ zawo┼éa─ç hydraulika kt├│ry za odpowiedni─ů op┼éata zamontuje magnetyzer i filtr, a wtedy kamienia w wodzie praktycznie si─Ö nie u┼Ťwiadczy te problemy s─ů nierozerwalne ze sob─ů jak naczynia po┼é─ůczone.
Teoretycznie mo┼╝na by si─Ö domaga─ç od sp├│┼édzielni ┼╝eby rozwi─ůza┼éa ten problem, bo p┼éac─Ö to wymagam, ale praktycznie w 100% takie rozwi─ůzania to tylko w erze...tzn. Tmobile :P , wi─Öc sp├│┼édzielnia k┼éadzie na to lag─Ö. Tak czy owak jak w temacie mo┼╝na by zebra─ç troch─Ö ludzi z owych blok├│w albo ich podpisy na petycji i wzi─ů─ç przycisn─ů─ç PSM i administracj─Ö do muru si┼é─ů argumentu i niech wykrztusz─ů wreszcie dlaczego rury nie s─ů zrobione
bo szczerze m├│wi─ůc z tego co zrozumia┼éem z postu od kmita1956 to tylko te dwa bloki w nowej cz─Ö┼Ťci osiedla maja by─ç zrobione a nas w blokach od 1-8 olali ciep┼éym moczem.

Pozdrawiam
Gus T.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Do┼é─ůczy┼é(a): 31 sty 2012, o 19:37
Nr bloku: 1

Postprzez darula89 » 9 lut 2012, o 22:32

gustarballs1983 no wlasnie to jest dziwne bo latem tez czekam tak dlugo na ciepla a nie na zimna wode:/ i nie wiem czy to ma jakis wplyw ale umywalke mam na scianie naprzeciwko tej na ktorej maja wszyscy. W pelni popieram Twoj pomysl, zeby przycisnac tych ktorzy sie tym zajmuja.
darula89

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 sty 2012, o 22:09
Nr bloku: 7

Postprzez gustarballs1983 » 9 lut 2012, o 23:08

te┼╝ mam umywalk─Ö na przeciwko miejsca w kt├│rym si─Ö ona oryginalnie znajdowa┼éa i to prawda ┼╝e latem te┼╝ trzeba czeka─ç a┼╝ poleci ciep┼éa woda z kranu z tym, ┼╝e jest to nieco kr├│tszy czas ni┼╝ zim─ů gdzie ruski rok trzeba czeka─ç.. a nikt za przepuszczon─ů w tym czasie wod─Ö nam nie zwr├│ci, i liczone jest jak za ciep┼é─ů. to s─ů uroki mieszkania na 4 pi─Ötrze w bloku kt├│ry nawet nie ma windy... tak nawiasem to ┼éydki mam wi─Öksze od shwartzenegera za czas├│w jego ┼Ťwietno┼Ťci od w┼éa┼╝enia z zakupami na to cholerne 4 pi─Ötro nigdy nie chodzi┼éem na si┼éowni─Ö a na nogi wyciskam wi─Öcej od moich znajomych kt├│rzy z "si┼éki" praktycznie nie wychodz─ů
brak windy w 4 piętrowych blokach to taka sama porażka konstrukcyjna jak technologia wielkiej płyty.
tyle tymczasem, p├│┼║no ju┼╝ wi─Öc si─Ö zawijam
Pozdrawiam
Gus T.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Postprzez kmita1956 » 10 lut 2012, o 11:10

gustarballs1983 napisa┼é(a):bo szczerze m├│wi─ůc z tego co zrozumia┼éem z postu od kmita1956 to tylko te dwa bloki w nowej cz─Ö┼Ťci osiedla maja by─ç zrobione a nas w blokach od 1-8 olali ciep┼éym moczem.

Się może źle wyraziłem.
Te dwa bloki, to ostatnie je┼Ťli chodzi o obr├│bk─Ö poziom├│w czyli rur dochodz─ůcych do budynk├│w.
Natomiast pion├│w jakby wi─Öcej jest, wi─Öc i wymiana idzie wolniej. Ca┼éa reszta osiedla ju┼╝ zrobiona, zosta┼éy tylko bloki 1-8, przy czym tam te┼╝ ju┼╝ s─ů robione wymiany, tyle, ┼╝e stopniowo, a stopniowanie :) zale┼╝y od stopnia zu┼╝ycia, a w┼éa┼Ťciwie zniszczenia :D poszczeg├│lnych pion├│w.
kmita1956

Do┼é─ůczy┼é(a): 5 lut 2012, o 16:25
Nr bloku: 37

Postprzez gustarballs1983 » 10 lut 2012, o 18:41

Czyli, ┼╝e im bardziej zniszczone tym p├│┼║niej?!
nie bardzo rozumiem logik─Ö w post─Öpowaniu administracji/PSM. Najstarsze ,a tym samym najbardziej zniszczone bloki, powinny mie─ç wymian─Ö w pierwszej kolejno┼Ťci czy┼╝ nie??
gustarballs1983

Postprzez darula89 » 10 lut 2012, o 20:11

dok┼éadnie, niestety wida─ç ┼╝e komu┼Ť kto si─Ö tym zajmuje chyba zabrak┼éo logicznego my┼Ťlenia, a my biedni mieszka┼äcy musimy dalej jako┼Ť z tym ┼╝y─ç:)
darula89

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 sty 2012, o 22:09
Nr bloku: 7

Postprzez kmita1956 » 11 lut 2012, o 22:52

Albo ┼é─ůcz─ů ze sob─ů kilka operacji.
Tak jak ┼é─ůcz─ů malowanie klatek z wymian─ů szacht na klatkach schodowych.
kmita1956

Do┼é─ůczy┼é(a): 5 lut 2012, o 16:25
Nr bloku: 37

Postprzez masa » 14 lut 2012, o 20:19

stan napisa┼é(a):[list=][/list]A jest tu mo┼╝e na forum kto┼Ť, kto mieszka w ju┼╝ ocieplonym bloku i por├│wna┼é rachunki "sprzed" i "po" ociepleniu? Jestem ciekaw jakie s─ů r├│┼╝nice. Bo p┼éaci─ç przez 20 lat kilkaset pln miesi─Öcznie aby mie─ç o 10 pln mniejsze rachunki mija si─Ö z celem.

Nie znam dobrze sprawy op┼éat za ocieplenia na innych osiedlach. W ubieg┼éym roku jeszcze mieszkali┼Ťmy na Sobieskiego w mieszkaniu "od szczytu", czynsz by┼é taki sam przy tej samej liczbie os├│b (wi─Öc te dodatkowe 300 z┼é co miesi─ůc to przesada), a jednak by┼éo cieplej. Nie wiem co prawda jak wypadnie tegoroczne rozliczenie za ogrzewanie, wtedy b─Öd─Ö mog┼éa co┼Ť wi─Öcej powiedzie─ç.
masa

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 sty 2012, o 21:01
Nr bloku: 25

Postprzez gustarballs1983 » 18 lut 2012, o 17:16

@masa
dzi─Ökuj─Ö za podj─Öcie polemiki z forumowiczem stan z bloku 4 w sprawie sensu ocieplenia budynk├│w.
jednak jak to okre┼Ťli┼é kmita1956 podobno bloki w starej cz─Ö┼Ťci batorego s─ů wykonane w zmodyfikowanej technologii wielkiej p┼éyty i nie obejmuje nas jaka┼Ť ulga kt├│r─ů maja wszystkie pozosta┼ée osiedla na t─ů operacj─Ö.

jednakowo┼╝ r├│wnie┼╝ uwa┼╝am ┼╝e u┼╝ytkownik stan kt├│rego cytowa┼éa┼Ť k┼é├│ci┼é/a si─Ö chyba tylko dla samej przyjemno┼Ťci k┼é├│cenia si─Ö i sam/a nie widzi chyba sensu w tym co pisa┼é/a wi─Öc zaprzesta┼é/a dalszej polemiki bo prawda wysz┼éa by na jaw, ┼╝e po prostu stan chcia┼é/a strollowa─ç ten temat.

Pozdrawiam
Gus T.
gustarballs1983

Postprzez pozna┼äczyk » 27 maja 2012, o 17:00

Witam!
Obecnie nasze bloki ┼éata si─Ö (chyba to nowa wersja termoizolacji) paskami, ramkami, kwadratami styropianu .., do tego te r├│┼╝nokolorowe rynny! Koszt tych abstrakcji podano w ostatnim numerze Echu Pi─ůtkowa!Zaczyna to wygl─ůda─ç masakrycznie.
Ciekawi mnie wygl─ůd naszych blok├│w zim─ů przez kamer─Ö termowizyjn─ů!
poznańczyk

Do┼é─ůczy┼é(a): 26 maja 2012, o 09:00
Nr bloku: 0

Poprzednia stronaNast─Öpna strona

Powrót do Bloki nr 1-28 (południe osiedla)

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Dzi─Ökujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Odzyskiwanie danych Poznań.
stat4u