kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Tematy dotycz─ůce mieszka┼äc├│w blok├│w po┼éo┼╝onych na po┼éudnie od ulicy Opie┼äskiego
Regulamin działu
Tytu┼éy w─ůtk├│w dotycz─ůcych poszczeg├│lnych blok├│w powinny zaczyna─ç si─Ö od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytu┼é w─ůtku

Re: kiedy PSM ociepli bloki i wymieni rury na PCV.

Postprzez gustarballs1983 » 7 lut 2012, o 15:29

Nie chodzi tu tylko o to czy blok wygl─ůda jak ┼╝elbetowy kloc, ale r├│wnie┼╝ o to czy ma lepsza izolacj─Ö czy nie, i nie chodzi tylko o izolacje zim─ů, chodzi o izolacje g┼éownie latem - od ciep┼éa, i redukcje rachunk├│w za pr─ůd (wydane na klimatyzacj─Ö wentylatory itp.) jak r├│wnie┼╝ wod─Ö bo trzeba wzi─ů─ç w ci─ůgu dnia kilka ch┼éodnych prysznic├│w ┼╝eby nie dosta─ç udaru.
a przez wasz─ů decyzj─Ö, w kt├│rej s┼éuszno┼Ť─ç delikatnie m├│wi─ůc "g┼é─Öboko w─ůtpi─Ö", administracja i PSM po┼éo┼╝y┼éy na to wszystko lag─Ö i pozosta┼éym blokom nie da si─Ö szansy wyboru.

koniec ko┼äc├│w, jeste┼Ťmy jedynym osiedlem w okolicy kt├│re wygl─ůda jak siedlisko PRL-u jak taka okoliczna czarna owca.
a co przeprowadzki do domków jednorodzinnych to już wspominałem w innym temacie że nie trzymam po piwnicach palladu, i w przeciwieństwie do niektórych mieszkańców osiedla nie sprawiam takich pozorów jak gdybym takowy kruszec posiadał na stanie, co nie znaczy, że nie mogę chcieć zmienić swoich obecnych warunków mieszkaniowych przez choćby termoizolację budynku...
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Do┼é─ůczy┼é(a): 31 sty 2012, o 19:37
Nr bloku: 1

Postprzez kmita1956 » 7 lut 2012, o 22:52

Wspomnia┼éem par─Ö post├│w wcze┼Ťniej, ┼╝e kierownik chce da─ç szans─Ö innym na podj─Öcie decyzji o ocieplaniu.
My┼Ťl─Ö, ┼╝e jak zainteresowani b─Öd─ů o to pyta─ç, to nie zapomni :)
kmita1956

Do┼é─ůczy┼é(a): 5 lut 2012, o 16:25
Nr bloku: 37

Postprzez gustarballs1983 » 8 lut 2012, o 00:14

@kmita1956
witam...
kt├│rego kierownika nale┼╝y m─Öczy─ç w tej sprawie.. kierownika osiedlowej administracji czy psm?

swoj─ů drog─ů twierdzi┼é Pan, ┼╝e prace wymiany rur s─ů na naszym osiedlu do┼Ť─ç zaawansowane.. zatem kt├│re bloki zosta┼éy ju┼╝ obj─Öte wymian─ů?
..bo chyba nie mia┼é pan na my┼Ťli tej magistrali co mi przez ostatni miesi─ůc po nocach przed blokiem wymieniali...
chodzi┼éo mi o rury doprowadzaj─ůce wod─Ö do mieszka┼ä w ca┼éych pionach wewn─ůtrz budynk├│w.

Pozdrawiam
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Postprzez kmita1956 » 8 lut 2012, o 18:06

gustarballs1983 napisał(a):@kmita1956
witam...
kt├│rego kierownika nale┼╝y m─Öczy─ç w tej sprawie.. kierownika osiedlowej administracji czy psm?

pisz─ůc kierownik, mam na my┼Ťli oczywi┼Ťcie p. Piskora z naszej administracji

gustarballs1983 napisa┼é(a):swoj─ů drog─ů twierdzi┼é Pan, ┼╝e prace wymiany rur s─ů na naszym osiedlu do┼Ť─ç zaawansowane.. zatem kt├│re bloki zosta┼éy ju┼╝ obj─Öte wymian─ů?

usłyszałem, że NIE zrobione zostały bloki od nr 1 do 7(8), rozumiem, że reszta została zrobiona - tzw. piony
poziomy czyli rury pomi─Ödzy budynkami maj─ů by─ç w tym roku sko┼äczone - jak ju┼╝ wspomnia┼éem, maj─ů to by─ç bloki 39 i 40, bo reszta ju┼╝ jest
gustarballs1983 napisa┼é(a):..bo chyba nie mia┼é pan na my┼Ťli tej magistrali co mi przez ostatni miesi─ůc po nocach przed blokiem wymieniali...

prawd─Ö m├│wi─ůc nie znam tematu
kmita1956

Do┼é─ůczy┼é(a): 5 lut 2012, o 16:25
Nr bloku: 37

Postprzez gustarballs1983 » 8 lut 2012, o 22:08

czyli w tym roku 39 i 40...
a bloki od 1 do 7(8) które nie zostały zrobione... też w tym roku
czy mo┼╝e z jakich┼Ť przyczyn zosta┼éy pomini─Öte i nie b─Öd─ů robine w og├│le?
czy mo┼╝na co┼Ť wi─Öcej na ten temat??

co do magistrali to chodzi o te wykopy rozci─ůgni─Öte przez chrobrego i wzd┼éu┼╝ parku batorego-┼Ťmia┼éego teoretyczny termin zako┼äczenia prac 31 grudzie┼ä 2011 pisa┼éo na tablicze. problem by┼é w dyskusyjnym sposobie prac robotnik├│w pracowali g┼éo┼Ťnym sprz─Ötem w nocy i zacz─Öli robi─ç cokolwiek dopiero jaki┼Ť tydzie┼ä oficjalnym po terminie zako┼äczenia prac.

Pozdrawiam..
gustarballs1983

Postprzez stan » 8 lut 2012, o 22:29

gustarballs1983 napisa┼é(a):Nie chodzi tu tylko o to czy blok wygl─ůda jak ┼╝elbetowy kloc, ale r├│wnie┼╝ o to czy ma lepsza izolacj─Ö czy nie, i nie chodzi tylko o izolacje zim─ů, chodzi o izolacje g┼éownie latem - od ciep┼éa, i redukcje rachunk├│w za pr─ůd (wydane na klimatyzacj─Ö wentylatory itp.) jak r├│wnie┼╝ wod─Ö bo trzeba wzi─ů─ç w ci─ůgu dnia kilka ch┼éodnych prysznic├│w ┼╝eby nie dosta─ç udaru.
a przez wasz─ů decyzj─Ö, w kt├│rej s┼éuszno┼Ť─ç delikatnie m├│wi─ůc "g┼é─Öboko w─ůtpi─Ö", administracja i PSM po┼éo┼╝y┼éy na to wszystko lag─Ö i pozosta┼éym blokom nie da si─Ö szansy wyboru.

koniec ko┼äc├│w, jeste┼Ťmy jedynym osiedlem w okolicy kt├│re wygl─ůda jak siedlisko PRL-u jak taka okoliczna czarna owca.
a co przeprowadzki do domków jednorodzinnych to już wspominałem w innym temacie że nie trzymam po piwnicach palladu, i w przeciwieństwie do niektórych mieszkańców osiedla nie sprawiam takich pozorów jak gdybym takowy kruszec posiadał na stanie, co nie znaczy, że nie mogę chcieć zmienić swoich obecnych warunków mieszkaniowych przez choćby termoizolację budynku...

A jest tu mo┼╝e na forum kto┼Ť, kto mieszka w ju┼╝ ocieplonym bloku i por├│wna┼é rachunki "sprzed" i "po" ociepleniu? Jestem ciekaw jakie s─ů r├│┼╝nice. Bo p┼éaci─ç przez 20 lat kilkaset pln miesi─Öcznie aby mie─ç o 10 pln mniejsze rachunki mija si─Ö z celem.
Nie mam nic przeciwko ocieplaniu, ale mam wra┼╝enie, ┼╝e bardziej chodzi tu o to ┼╝e inni maj─ů a my nie. Czy mam racj─Ö?
Przypominam te┼╝, ┼╝e np. bloki na os. ┼Ümia┼éego kt├│re widzisz ze swojego bloku nie s─ů r├│wnie┼╝ ocieplone, Batorego nie jest jedynym.
Co do g┼éosowania w bloku 4, nie wszyscy mieszka┼äcy wyra┼╝ali swoj─ů opini─Ö. Sam by┼éem w delegacji i o tym fakcie dowiedzia┼éem si─Ö z op├│┼║nieniem.
stan

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 sty 2012, o 02:06
Nr bloku: 0

Postprzez gustarballs1983 » 9 lut 2012, o 00:56

tak widz─Ö ze swojego bloku os ┼Ťmia┼éego i zdecydowana wi─Ökszo┼Ť─ç je┼Ťli nie wszystkie bloki jest ju┼╝ ocieplona.
nie wiem czemu si─Ö tak wa┼Ť─ç rzucasz o te kilkaset z┼éotych miesi─Öcznie jak to okre┼Ťli┼é wa┼Ť─ç. Jest to wydatek kt├│ry si─Ö op┼éaci do ko┼äca ┼╝ycia
(przy za┼éo┼╝eniu ┼╝e b─Ödzie si─Ö chcia┼éo mieszka─ç tu ca┼ée ┼╝ycie), nie za┼Ť za 4 czy 5 lat wyprowadzi─ç si─Ö gdzie indziej bo takim osobom to w og├│le zabroni┼é bym brania udzia┼éu w referendum, bo przez swoje podsi─Öbierne my┼Ťlenie uwal─ů wa┼╝n─ů na lata decyzj─Ö dla pozosta┼éych mieszka┼äc├│w, kt├│r─ů to decyzj─Ö tacy koczownicy maja g┼é─Öboko w du*ie bo za kilka lat ju┼╝ ich nie b─Ödzie ona dotyczy─ç, wiec po co by mieli marnowa─ç "kilkaset z┼éotych miesi─Öcznie" skoro wynios─ů si─Ö zanim im si─Ö to zacznie op┼éaca─ç.
Nie wiem czy wog├│le wa┼Ť─ç wzi─ů┼é pod uwag─Ö w tych ca┼éych obliczeniach ┼╝e koszty ┼╝ycia ci─ůgle rosn─ů zar├│wno pr─ůd woda gaz jak i ceny us┼éug wszystko idzie w g├│r─Ö
wi─Öc dlaczego nie zrobi─ç tej modernizacji teraz p├│ki koszty us┼éug s─ů relatywnie niskie a decyzja si─Ö z czasem op┼éaci jak z czasem ceny medi├│w p├│jd─ů w g├│r─Ö. nie m├│wi─ůc ju┼╝ o samej warto┼Ťci mieszkania kt├│r─ů ew. koczownik chcia┼éby z czasem zby─ç a kt├│ra by ewidentnie posz┼éa w g├│r─Ö.
kolejny argument to sam fakt ┼╝e wszyscy w okolicy to robi─ů to znaczy, ┼╝e nie mo┼╝e by─ç to krety┼äsko nieop┼éacalny pomys┼é przecie┼╝ nie mogliby by─ç wszyscy idiotami?!
cho─ç bior─ůc pod uwag─Ö kto zwyci─Ö┼╝y┼é w ostatnich wyborach do parlamentu mo┼╝na by i tak─ů opcje rozpatrywa─ç :D w szczeg├│lno┼Ťci ,┼╝e zwyci─Öska partia uzyska┼éa do┼Ť─ç spory procent w Poznaniu.
Ale tak powa┼╝nie.. to stawia┼é bym raczej na niedok┼éadne wyliczenia ├│w jegomo┼Ťcia kt├│ry to wszystko skalkulowa┼é dla bloku nr 4, tudzie┼╝ rozwa┼╝y┼é ponowne obliczenia z wzi─Öciem pod uwag─Ö wzrostu cen zar├│wno us┼éug jak i medi├│w jak r├│wnie┼╝ pozosta┼éych czynnik├│w kt├│rych zmienny koszt mo┼╝e mie─ç kluczowy wp┼éyw na podj─Öt─ů decyzj─Ö a kt├│re pomin─ů┼éem.
tak czy owak jedno z dw├│ch albo ludzie widz─ů ┼╝e jest to op┼éacalne albo decyduj─ů si─Ö zapobiegawczo bo wtedy kiedy b─Ödzie to si─Ö to wydawa─ç korzystne to mo┼╝e ju┼╝ by─ç ich nie sta─ç na tak kosztowna us┼éug─Ö
reasumuj─ůc: to nie mo┼╝liwe przynajmniej w przypadku Poznaniak├│w kt├│rzy dwa razy si─Ö zastanowi─ů zanim sypn─ů groszem, ┼╝eby to nie by┼éo op┼éacalne skoro zdecydowana wi─Ökszo┼Ť─ç blok├│w si─Ö zdecydowa┼éa.
gustarballs1983

Postprzez darula89 » 9 lut 2012, o 16:51

bardzo zastanawia mnie dlaczego bloki od 1-7 (8?) zosta┼éy pomini─Öte b─ůd┼║ pozostawione na sam koniec skoro s─ů to najstarsze bloki na tym osiedlu..
darula89

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 sty 2012, o 22:09
Nr bloku: 7

Postprzez gustarballs1983 » 9 lut 2012, o 18:41

darula89 napisa┼é(a):bardzo zastanawia mnie dlaczego bloki od 1-7 (8?) zosta┼éy pomini─Öte b─ůd┼║ pozostawione na sam koniec skoro s─ů to najstarsze bloki na tym osiedlu..

Darula 89
trafi┼ée┼Ť/a┼Ť w samo sedno...
teraz wiem przynajmniej, ┼╝e nie jestem osamotniony co do w─ůtpliwo┼Ťci s┼éuszno┼Ťci niekt├│rych decyzji administracji i PSM
dziękuję za twój głos poparcia w tej sprawie.

@kmita 1956

w zwi─ůzku z tym ┼╝e m├│j kluczowy post do Pana zosta┼é zas┼éoni─Öty dyskusj─ů pomi─Ödzy mn─ů a im─ç u┼╝ytkownikiem stan,
ponawiam pytanie..
Czy wie pan co┼Ť wi─Öcej na temat plan├│w prac zwi─ůzanych z wymian─ů rur cw i zw w blokach 1-7(8) czy zosta┼éy one porzucone, czy tez remont odb─Ödzie si─Ö w tym roku razem z tymi dwoma blokami (kt├│rych numer├│w ju┼╝ nie pami─Ötam) z nowej cz─Ö┼Ťci osiedla ?
Pozdrawiam Gus T.
gustarballs1983

Postprzez darula89 » 9 lut 2012, o 20:56

gustarballs1983 nie ma za co, też irytuje mnie woda w naszych kranach - w czajniku ciagle kamien:/ apropos wody to nie wiem tez dlaczego ale zeby doczekac sie cieplej wody w kranie w umywalce musze zawsze policzyc do 40-stu a woda ucieka i ucieka..nie jestem specjalistka w tym temacie, ale chyba cos jest nie tak.. całkowiscie rozumiem Cie tez w sprawie izolacji dachu, poniewaz rowniez mieszkam na 4tym pietrze i latem w dzien wszystko mam pozamykane na cztery spusty a wieczorem probuje wywietrzyc ten ugor ale niestety nie da sie - jest jak w saunie..
darula89

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 sty 2012, o 22:09
Nr bloku: 7

Poprzednia stronaNast─Öpna strona

Powrót do Bloki nr 1-28 (południe osiedla)

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Google Adsense [Bot] i 1 go┼Ť─ç

Dzi─Ökujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Odzyskiwanie danych Poznań.
stat4u