Wzrost opłaty za użytkowanie gruntu

Tematy dotycz─ůce mieszka┼äc├│w blok├│w po┼éo┼╝onych na po┼éudnie od ulicy Opie┼äskiego
Regulamin działu
Tytu┼éy w─ůtk├│w dotycz─ůcych poszczeg├│lnych blok├│w powinny zaczyna─ç si─Ö od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytu┼é w─ůtku

Wzrost opłaty za użytkowanie gruntu

Postprzez ludzik » 28 wrz 2014, o 08:14

Witam

Dosta┼éem w tym tyg pismo z urz─Ödu miasta o zmianie wysoko┼Ťci op┼éaty rocznej za u┼╝ytkowanie wieczyste gruntu - obecnie kwota 100,06 z┼é/rocznie a proponowane nowe stawki (SKANDALICZNE):

- 2015 - 201,20 zł/rok
- 2016 - 429,38 zł/rok
- 2017 - 657,56 zł/rok

Z czego to wynika (poza oczywi┼Ťcie ch─Öci─ů zwi─Ökszenia wp┼éyw├│w do miasta i szukaniem tego typu sposob├│w) ??? Co si─Ö zmieni┼éo??? tzn wiem co si─Ö zmieni┼éo bo w roku 2008-2014 za wieczyste u┼╝ytkowanie gruntu o powierzchni 9682m2 warto┼Ť─ç by┼éa 144 z┼é/m2 a w od 2015 przy tej samej powierzchni jest 941,27 za 1m2!!! ale jak to mo┼╝liwe, ┼╝eby nagle o tak du┼╝e kwoty?

W og├│le z czego wynika taka ilo┼Ť─ç gruntu skoro w innych dzielnicach Poznania ludzie wykupuj─ů (zazwyczaj bo pewnie s─ů te┼╝ dzielnice w kt├│rych ludziom podsun─Öli do p┼éacenia za wi─Öksz─ů powierzchnie) tylko to co "pod mieszkaniem" a nie ulice, podw├│rka itp... (bo jeszcze bym zrozumia┼é uliczki bezpo┼Ťrednio pod oknami, doj┼Ťcia do klatek czy parking├│w przylegaj─ůcych do blok├│w) - kto o tym decyduje, od czego to zale┼╝y???

Jak to wygl─ůda u Was w blokach (ja mieszkam w 12) - macie wykupione mieszkania razem z gruntem czy bez?
je┼Ťli tak to z jak─ů powierzchni─ů i ile p┼éacicie za rok?
czy wykupienie grunt├│w gwarantuje ni┼╝sze roczne podatki? Je┼Ťli tak to jakie kwoty macie na przysz┼ée lata?
Czy macie wsp├│lnot─Ö mieszkaniow─ů, zarz─ůdc─Ö nieruchomo┼Ťci?
czy reprezentował Was w podobnej sytuacji adwokat?

Od pisma mo┼╝na si─Ö odwo┼éa─ç - czy kto┼Ť to zrobi┼é? w jaki spos├│b tzn argumenty?

Tak informacyjnie - mieszkanie wykupione na w┼éasno┼Ť─ç ale bez gruntu (wieczyste u┼╝ytkowanie)

za wszelkie odpowiedzi będe bardzo wdzięczny - mam 30 dni na odowałnie i nie wiem jak się za to zabrać - sam czy zbiorowo...
ludzik

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 wrz 2013, o 16:47
Nr bloku: 0

Powrót do Bloki nr 1-28 (południe osiedla)

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Dzi─Ökujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Odzyskiwanie danych Poznań.
stat4u