REWITALIZACJA bloków na Batorego

Tematy dotyczące mieszkańców bloków położonych na południe od ulicy Opieńskiego
Regulamin forum
Tytuły wątków dotyczących poszczególnych bloków powinny zaczynać się od podania numeru bloku wg schematu: [Blok xx] Tytuł wątku
Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: andy » 6 maja 2021, o 18:24

Wasserboxer, w pewnym sensie może Cię pocieszę, że bloki z cegły też nie są idealne.
Nasz blok powstał w 2007/08 roku.
Ja u siebie kilka lat walczyłem z grzybem w łazience - pomogło dopiero docieplenienie stropu i montaż turbowentylatora na kominie.
2 lata walczyłem z przemakającą ścianą przy balkonie oraz z daszkiem nad balkonem. Niestety ostatniej zimy problemy z daszkiem wróciły, wychodzi grzyb w tym miejscu.
Wszystkie albo większość balkonów była lub będzie gruntownie remontowana z powodu wady konstrukcyjnej.
Jak widać, wszędzie coś się dzieje :)

Bloki po modernizacji wyglądają super, więc warto powalczyć o to dla Waszych bloków.

Przem
Posty: 5
Rejestracja: 19 kwie 2020, o 14:22

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Przem » 7 maja 2021, o 14:13

Jeśli znany jest już termin termomodernizacji kolejnych dwóch bloków to czy jest szansa na to, że w tym czasie będą brane pod uwagę pracę nad kolejnymi blokami? Czy tak jak wynika z wcześniejszego pisma będzie trzeba czekać, aż skończą pracować nad tymi blokami żeby wystartować z nowymi itd... Bloki nr 6 i 7 już w sumie ponad pół roku są w remoncie. Stąd moje pytanie czy jest jakaś szansa na przyśpieszenie prac czy raczej w tej kwestii nic się nie zmieni i modernizowane będą około 3-4 bloki na rok? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jawa
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2012, o 14:02
Nr bloku: 19

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: jawa » 7 maja 2021, o 19:00

Bloki, o których Pan pisze nie zostały wybrane przypadkowo. Są to bloki w złym stanie technicznym i dodatkowo nie były przeprowadzone na nich jakiekolwiek prace remontowe. Bloki zostały zakwalifikowane do programu unijnego Jessica2. Jeżeli chodzi o szybkość realizacji inwestycji, nie jest to zależne od mieszkańców tylko od wykonawcy, który wygrał przetarg na te roboty, co oczywiście akceptował Zarząd Spółdzielni.

Przem
Posty: 5
Rejestracja: 19 kwie 2020, o 14:22

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Przem » 7 maja 2021, o 19:30

Jasne, rozumiem. Zastanawiało mnie po prostu czy jest już może rozplanowane w czasie remontowanie wszystkich bloków lub też chociaż szacunkowe daty. Dziękuję za odpowiedź.

Basik
Posty: 7
Rejestracja: 16 gru 2020, o 12:37
Nr bloku: 19

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Basik » 4 cze 2021, o 14:45

Pytania odnośnie rewitalizacji bloku nr 19 os. Stefana Batorego:
1. czy zmiany w zarządzie PSM mają wpływ na realizację rewitalizacji bloku nr 19
2. czy zgodnie z pismem z dn. 08.04.2021 r. podpisano dn. 21 kwietnia umowę z Projektantem i czy 12 maja Spółdzielnia rozpatrzyła koncepcję projektu rewitalizacji;
jeśli tak, kiedy mieszkańcy otrzymają projekt do wniesienia uwag i akceptacji?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jawa
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2012, o 14:02
Nr bloku: 19

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: jawa » 4 cze 2021, o 21:29

Witam. W najbliższym czasie będzie spotkanie z mieszkańcami i wszystkie ważne sprawy będą poruszone. Projektant oczywiście jest wybrany i pracuje nad projektem, a co do Zarządu, (pełniącego funkcje), to nie mamy jeszcze informacji, ale mamy nadzieję, że poszczególne punkty harmonogramu będą realizowane.
Pozdrawiam

Artur
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2020, o 22:56
Nr bloku: 26

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: Artur » 27 wrz 2021, o 01:24

Witam

Wspólnoty mieszkaniowe na Chrobrego są po pełnym remoncie bloków , odświeżają elewację remontują klatki a my z naszą spółdzielnią zatrzymaliśmy się na latach 90. Przepraszam kilka bloków zostało odnowionych ale czy jest plan na całe osiedle i jakim kosztem ,fundusz remontowy nie pokrywa takich inwestycji ?

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: gustarballs1983 » 27 wrz 2021, o 13:47

Otóż imć Arturze...

nie ma sensu mówić o spółdzielni Chrobrego czy Batorego, ponieważ jest ona jedna i ta sama PSM czyli Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa zarządza *całym* piątkowem.. sprawy dotyczące naszego osiedla są załatwiane przez klakiera spółdzielni czyli administrację danego osiedla..

Wierz mi albo i nie.. ale zarząd spółdzielni podejmował kroki w celu dokonania rewitalizacji i kierownictwo bodajże (bo na 100% nie wiem. Wiem tylko to co w nowinkach się na forum pojawia) wykręciło się sianem z tego. Prawdopodobnie TO wyżej opisane zdarzenie było głowną przyczyna przez kttórą głowy kierownictwa spółdzielni "poleciały", że tak to ujmę.. teraz zarząd został z wielką kupą ( tj, zaniedbanym osiedlem) którą będzie musiał jakoś uprzątnąć...

te remonty które na osiedlu widzisz, to efekt ankiety rozpowszechnionej wśród mieszkańców każdego bloku z osobna, nad przeprowadzeniem remontu w południowej części osiedla.. W ankiecie tej część bloków wyraziła się sceptycznie o remoncie, więc tych konkretnie negatywnie nastawionych do remontu bloków, remont jak i koszt z nim związany nie obejmie. Między innymi czopy z mojego bloku odmówiły remontu i teraz tylko czekać aż blok się rozleci kiedyś w nocy z nami śpiącymi w środku.. a zimno i upały jak nam doskwierają tak będą doskwierały, bo banda głupich czopów żydzi 150PLN extra miesięcznie do rachunku...
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

MieszkankaN
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2021, o 14:52
Nr bloku: 1

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: MieszkankaN » 27 wrz 2021, o 14:56

Czy wiadomo, które bloki nie będą objęte rewitalizacją?

wasserboxer
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2021, o 15:40
Nr bloku: 19

Re: REWITALIZACJA bloków na Batorego

Post autor: wasserboxer » 27 wrz 2021, o 15:05

Cóż za kultura wypowiedzi i szacunek do ludzi...

Czy mowa o ankiecie w której administracja osiedla proponowała 30-letni komercyjny kredyt na remont bloków?
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2021, o 15:10 przez wasserboxer, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ