Monitoring osiedla - dawniej (Rowerzysta potrącił dziecko...)

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: Monitoring osiedla - dawniej (Rowerzysta potrącił dzieck

Post autor: Stefan » 21 maja 2012, o 12:12

flmaras pisze:Piszę w konkretnej sprawie, mieszkam w bloku nr 76. Między 10 a 18 maja skradziono nam 2 rowery z wózkowni. Podejrzewam że była to osoba która miała dostęp do klucza bądź umyślnie ktoś nie zamknął wózkowni, ponieważ nie było śladów włamania, drzwi były po prostu niezakluczone. Sprawę zgłosiłem na policję. Dzwoniłem również do firmy Cerber obsługującej monitoring żeby zabezpieczyli nagrania (ale to policja musi do nich wystąpić z wnioskiem o przejrzenie nagrań). W klatce od jakiegoś czasu trwał remont i z tego co wiem firma go wykonująca miała klucze do wszystkich pomieszczeń (oczywiście twierdzą że rowery owszem stały jak malowali ale ich nie ruszali). Może ktoś coś widział?
U nas w bloku, gdy robotnicy z jakiejś firmy montowali/naprawiali/przerabiali jakąś instalację również mieli dostęp do wózkarni. Efekt był taki, że bardzo często drzwi do niej były otwarte na oścież a żadnego robotnika w pobliżu. Do tego drzwi wejściowe na klatkę były zablokowane klinem. Każdy chętny mógł wejść, obejrzeć i wynieść/wywieźć co chciał. Na pożegnanie panowie zbili jeszcze klosz od lampy.
Podsumowując nikt nie musiał się nawet włamywać. Nie zdziwiłbym się gdyby któryś z robotników sobie klucz dorobił.
Swoją drogą zamki w wózkarniach nie są najwyżej klasy. Ich otwarcie bez klucza dla "fachowców z branży :)" nie stanowi problemu i pewnie nawet śladu nie będzie.

Oby rowery się znalazły.

kalioka
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2012, o 14:56
Nr bloku: 82

Re: Monitoring osiedla - dawniej (Rowerzysta potrącił dzieck

Post autor: kalioka » 4 cze 2012, o 16:52

witam ja w sprawie motoringu czy ktos wie jak mozna obejrzec nagrana i tak jak na osiedlu sobieskim logujesz sie i widzisz co sie dzeje na twoim osiedlu dziekuje

bma
Posty: 12
Rejestracja: 11 sty 2012, o 22:21

Re: Monitoring osiedla - dawniej (Rowerzysta potrącił dzieck

Post autor: bma » 9 cze 2012, o 21:09

komisariat policji Poznań-Połnoc na os. Sobieskiego. mają wgląd w monitoring na Batorego - ale tylko w ciągu tygodnia od zdarzenia

kmita1956
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2012, o 17:25
Nr bloku: 37

Re: Monitoring osiedla - dawniej (Rowerzysta potrącił dzieck

Post autor: kmita1956 » 14 paź 2012, o 22:35

bma pisze:komisariat policji Poznań-Połnoc na os. Sobieskiego. mają wgląd w monitoring na Batorego - ale tylko w ciągu tygodnia od zdarzenia
W przypadku Batorego nagrania są przechowywane 30 dni. Inne osiedla 7.

Prywatna osoba nie może przeglądać nagrań. Nagrania są zgodnie z komunikatem na stronie PSM wykonywanie na życzenie na płycie, ale udostępniane tylko Policji. Myślę, że prokuraturze, sądom itp. też dają.

flmaras
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2012, o 16:04

Re: Monitoring osiedla - dawniej (Rowerzysta potrącił dzieck

Post autor: flmaras » 15 paź 2012, o 16:22

W przypadku Batorego nagrania są przechowywane 30 dni. Inne osiedla 7.

Prywatna osoba nie może przeglądać nagrań. Nagrania są zgodnie z komunikatem na stronie PSM wykonywanie na życzenie na płycie, ale udostępniane tylko Policji. Myślę, że prokuraturze, sądom itp. też dają.
I co z tego jak policja po 5 dniach umorzyła postępowanie rzekomo z braku dowodów. Policjant prowadzący sprawę zapytany czy przeglądał nagrania z monitoringu odpowiedział, że owszem ale tylko 2 ostatnie dni. Na pytanie co z resztą nagrania, dostaliśmy odpowiedź, że to najbardziej prawdopodobny okres i że nie będzie oglądał reszty, że chyba nie myślimy że ma czas aby siedzieć i oglądać nagrania przez tydzień.

P.s bodajże od stycznia PSM wprowadza/podnosi opłatę za monitoring osiedla... brak słów :|

kankuday
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 20:06
Nr bloku: 8

Re: Monitoring osiedla - dawniej (Rowerzysta potrącił dzieck

Post autor: kankuday » 11 kwie 2013, o 20:47

Za monitoring płacimy wg wielkości mieszkania, to sprawiedliwe nie jest.Opłata powinna być naliczana od lokalu. :(
Czy na podstawie monitoringu osiedlowego ujawniono? np.
-nie sprzątających po psie
-jadących pod prąd naszymi osiedlowymi ulicami
-pijących alkohol w miejscach publicznych
-załatwiających potrzeby fizjologiczne na terenie osiedla np w przejściach
-parkujących w miejscach zakazanych
-zanieczyszczających teren osiedla, mam na myśli śmieci, wyrzucanie niedopałków z okien
-malujących po ścianach.
Raport z w/w może być pewną oceną działania i tego za co płacimy.
-

ODPOWIEDZ