Rowerzysta potrącił dziecko i zbiegł

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Yano
Posty: 2
Rejestracja: 8 maja 2012, o 01:38
Nr bloku: 32

Rowerzysta potrącił dziecko i zbiegł

Post autor: Yano » 8 maja 2012, o 01:55

Dzień dobry wszystkim,

W czwartek, trzeciego maja, około godziny 19. na tyłach Atanera (w okolicy zjazdu do garaży) rowerzysta jadący chodnikiem potrącił mojego 6-letniego syna i zbiegł z miejsca wypadku zostawiając dziecko z otwartym złamaniem na chodniku. Jeśli ktoś widział zdarzenie lub wie coś na jego temat - proszę o pilny kontakt.

Przy okazji pragnę podziękować dwóm młodym chłopakom, którzy na prośbę starszego syna przynieśli mi poszkodowanego do domu. Niestety w tej sytuacji nikt nie pamiętał, żeby poprosić ich o jakikolwiek kontakt.

Uprzedzając pytania, które mogą się pojawić - syn był ze swoim starszym bratem (11. lat) i razem wracali z placu zabaw. Starszy syn jest w tej kwestii dość odpowiedzialny i nie mam obaw przed zostawieniem ich razem na placu - wiem, że zaopiekuje się młodszym bratem.

Link do apelu policji w Głosie Wielkopolskim: http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/ ... ,id,t.html (w artykule jest błędnie podana data zdarzenia - miało ono miejsce w czwartek, a nie w piątek, jak podano).

croma
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2012, o 14:34
Nr bloku: 57

Re: Rowerzysta potrącił dziecko i zbiegł

Post autor: croma » 8 maja 2012, o 11:59

masakra, brak słów...

proponuję poprosić ochronę Atanera o wywieszenie kartek z informacją w całym Atanerze (nie robią problemu), wywiesić info w bloku 82 (ten równoległy do ścieżki), tam dużo ludzi na balkonach zawsze, może ktoś coś widział. Można by też popytać właścicieli czworonogów, pełno się tam ich kręci, wolny dzień, pełno ludzi tam było...

Zdrowia dla Młodego!

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Rowerzysta potrącił dziecko i zbiegł

Post autor: andy » 8 maja 2012, o 17:18

Na osiedlu jest monitoring, blok Atanera także w koło jest otoczony kamerami.
Może warto by skontaktować się ze Strażą Miejską lub Policją w celu przejrzenia nagrań z tego czasu.

croma
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2012, o 14:34
Nr bloku: 57

Re: Rowerzysta potrącił dziecko i zbiegł

Post autor: croma » 8 maja 2012, o 21:33

Niestety monitoring nie obejmuje nawet wszystkich klatek w Atanerze, więc co dopiero teren dookoła... ale może akurat udało się uchwycić. Radzę się pospieszyć do administratora z prośbą o zabezpieczenie nagrań, bo są one trzymane tylko przez TYDZIEŃ (sic!)

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Rowerzysta potrącił dziecko i zbiegł

Post autor: andy » 8 maja 2012, o 22:23

croma pisze:Niestety monitoring nie obejmuje nawet wszystkich klatek w Atanerze, więc co dopiero teren dookoła...
Nawet jeśli nie kamery Atanera, to jest duża szansa, że któraś kamera osiedlowa go zarejestrowała. Musiał jakoś wjechać na osiedle.
Jakby co, to napiszcie do admina forum, żeby rozesłał maila do wszystkich użytkowników, może ktoś coś jednak widział.

Yano
Posty: 2
Rejestracja: 8 maja 2012, o 01:38
Nr bloku: 32

Re: Rowerzysta potrącił dziecko i zbiegł

Post autor: Yano » 9 maja 2012, o 09:33

W piątek zgłosiłem sprawę na policję. Z racji kategorii wypadku (art.162, 177 i 178 KK) zajmą się zabezpieczeniem dowodów itd. Z ochroną Atanera rozmawiałem tego samego dnia (a w sumie na drugi dzień - o 4. rano) - jest spora szansa, że całe zdarzenie zostało zarejestrowane i wierzę, że policja w odpowiednio krótkim czasie zdobędzie nagrania (trzymają je nieco dłużej, niż tydzień).

Byłem zrobić rekonesans tej samej nocy i później na drugi dzień po relacji chłopaków - jeśli dobrze ich zrozumiałem, to przynajmniej jedna kamera (na tyłach, przy wjeździe do garaży) powinna zarejestrować całe zajście. Widziałem też aktualny obraz z kamer i jest pewne, że sprawca gdzieś się nagrał.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Rowerzysta potrącił dziecko i zbiegł

Post autor: andy » 9 maja 2012, o 10:25

Radzę Tobie naciskać na Policję i przypominać im o tych nagraniach albo nawet samemu interweniować w administracji Atanera lub osiedla, żeby zabezpieczyli nagrania z tego dnia.
Na Twoim miejscu nie ufałbym za bardzo w sprawne działania Policji jeśli chodzi o monitoring.

Osobiście doświadczyłem ich nieudolnego działania. Otóż kilka lat temu ukradli mi samochód spod domu. Była spora szansa, że zdarzenie zarejestrowało kilka kamer. Oczywiście o nagraniach z monitoringu powiadomiłem od razu Policję. Kilka dni później zapytałem, czy przejrzeli już nagrania.
Po tym co usłyszałem w odpowiedzi, to myślałem, że ich !@#$%^&*
Miły pan policjant stwierdził, że nagrania z tego dnia zostały już skasowane, bo nie było żadnego zgłoszenia, że mogą być potrzebne!!!!!!

Oby teraz Policja działała lepiej ale nie zaszkodzi samemu również zadbać o tą sprawę.

croma
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2012, o 14:34
Nr bloku: 57

Re: Rowerzysta potrącił dziecko i zbiegł

Post autor: croma » 9 maja 2012, o 12:29

popieram, radzę nie czekac na policję. kiedy skaradziono mi rower z klatki, przyjechał ten ich technik magik od monitoringu i poinformował wyraźnie: nagrania z połowy kamer kasowane są po tygodniu, z reszty po 2 tygodniach. powód - brak miejsca na dyskach twardych (kiedy zapytałam o to czy po prostu nie moga kupić większych lub dodatkowych dysków usłyszałam że to są koszty na które mieszkańcy Atanera się nie zgodzą). cisnąć administratora o to że chcecie zobaczyć te nagrania, przyjedzie ten as od kamer i będziecie mogli sami zobaczyć zdarzenie, a on to przy okazji zgra na płytkę.

edit: mogę podać tel bezpośrednio do administratora jeśli trzeba.

Batorka
Posty: 25
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 14:38

Re: Rowerzysta potrącił dziecko i zbiegł

Post autor: Batorka » 9 maja 2012, o 16:02

Abstrahując od przykrego wydarzenia będącego meritum tego wątku - czy Internet jest za mały, aby pomieścić archiwalne nagrania z monitoringu...?
Dyski wirtualne, śjakieś chmury - jest chyba trochę rozwiązań, również darmowych...

Yano, mam nadzieję, że uda się pociągnąć do odpowiedzialności tego gnojka.

croma
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2012, o 14:34
Nr bloku: 57

Re: Rowerzysta potrącił dziecko i zbiegł

Post autor: croma » 9 maja 2012, o 21:14

@Batorka, podejrzewam że jedyne co jest za małe to chęci pana administratora i wiedza mieszkańców.

ODPOWIEDZ