Zaśmiecony las

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Skalpel24
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2012, o 07:58

Zaśmiecony las

Post autor: Skalpel24 » 26 mar 2012, o 11:03

Witam,

Zauważyliście jaki syf jest przy lesie gdzie stawiane są 2 nowe budynki ? chodzi mi o fragment przed torami obok bloku gdzie jest pizzeria Raptorius. Wczoraj byłem tam na spacerze i wygląda to tragicznie. Czy są jakieś miejskie służby, który mogłyby to posprzątać ?

julia
Posty: 62
Rejestracja: 21 gru 2011, o 21:58
Nr bloku: 41

Re: Zaśmiecony las

Post autor: julia » 26 mar 2012, o 15:32

Wiem, że ten las jest prywatny jednak właściciel średnio dba o porządek. Z drugiej strony nie on tam śmieci tylko mieszkający tu lub przechodzący ludzie, ewentualnie pracownicy pobliskiej budowy. Sprawę zgłaszam do Straży Miejskiej, to ostateczność ale chyba najbardziej efektywny sposób. Zobaczymy, czy w ciągu kilku dni coś się zmieni.

julia
Posty: 62
Rejestracja: 21 gru 2011, o 21:58
Nr bloku: 41

Re: Zaśmiecony las

Post autor: julia » 28 mar 2012, o 19:57

Odpowiedź SM:

"Straż Miejska Miasta Poznania referat Piątkowo w dniu 25.01. br. skierował pismo oznaczone SMMP.C.I/4236-11/12 do właścicieli prywatnych z poleceniem spowodowania uporządkowania przedmiotowego terenu lasu. W piśmie polecono również prześwietlenie drzewostanu po uzyskaniu akceptacji Wydziału Ochrony Środowiska-UMP na wykonanie tego typu prac. Jednocześnie informuję, że właściciele przedmiotowego terenu dokonali jego uporządkowania na początku lutego, o czym zostaliśmy powiadomieni pisemnie. Właściciele kolejne wykonanie prac porządkowych przewidzieli na koniec marca/początek kwietnia. Straż Miejska Miasta Poznania zainicjowała wspólnie z przedstawicielami Samorządu Pomocniczego Poznań – Piątkowo spotkanie z mieszkańcami bloków 80-82 osiedla Stefana Batorego w celu wypracowania najskuteczniejszych metod zapobiegania zaśmiecaniu oraz dewastacji tego miejsca. Termin spotkania to 29.03.2012 r o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 15 na osiedlu Bolesława Chrobrego."

Szczerze mówiąc nie zauważyłam, żeby na początku lutego były przeprowadzane jakieś porządki, ale może były... Zobaczymy co będzie w kwietniu. Może ktoś wybiera się na to spotkanie i napisze co na nim ustalono?

Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: Zaśmiecony las

Post autor: Stefan » 31 mar 2012, o 11:32

Widać zgłoszenie do SM pomogło, bo dziś sprzątają las :)

krys
Posty: 2
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 17:15
Nr bloku: 82

Re: Zaśmiecony las

Post autor: krys » 6 kwie 2012, o 20:48

Witam. Las jest prywatny, niestety właściciel nie dba o porządek mimo licznych monitów od SM. Właściciel lasu nie przejmuje się monitami i nakładanymi karami. Las został wysprzątany 31.03 w tzw"czynie społecznym" przez mieszkańców bloku 82-bezpośrednio sąsiadującego z lasem, którzy akcję sprzątania zorganizowali już po raz 4 lub 5. Sam mieszkam w bloku 82 i regularnie biorę udział w sprzątaniu. Jednak problem śmieci to jedna kwestia a problem psich odchodów to kolejny problem z którym przyszło się zmierzyć. Właściciele psów, wyprowadzający swoje zwierzaki nie sprzątają po nich. Las jest pełen psich odchodów a drzewa usychają od psiego moczu. Podsumowując wysprzątanie śmieci w lesie nie jest wynikiem działania SM.

Skalpel24
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2012, o 07:58

Re: Zaśmiecony las

Post autor: Skalpel24 » 10 kwie 2012, o 14:34

jeśli podasz dane tego właściciela możemy go zasypać mailami czy listami. jednak to też może mieć głęboko w d... wielkie dzięki, że sprzątacie ten teren. Jednak coś tu jest nei tak z naszym prawem skoro właściciel pomimo kar na niego nakładanych robi co chce a właściwie to nic.

krys
Posty: 2
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 17:15
Nr bloku: 82

Re: Zaśmiecony las

Post autor: krys » 10 kwie 2012, o 15:53

Kontaktu do właściciela nie mam, wiem jednak, że właściciela zna i kontakt do niego ma SM. Właściciel lasu był zaproszony na spotkanie z Samorządem Pomocniczym Piątkowa oraz SM i mieszkańcami osiedla w sprawie lasu (pisała o tym julia), jednak osoba ta się nie pojawiła. :|

julia
Posty: 62
Rejestracja: 21 gru 2011, o 21:58
Nr bloku: 41

Re: Zaśmiecony las

Post autor: julia » 11 kwie 2012, o 07:15

Też składam podziękowania za sprzątanie tego lasu.
Z jednej strony właścicielowi się nie dziwię, nie on śmieci w tym lesie... Odnoszę wrażenie, że spora ilość śmieci pochodzi z pobliskiej budowy i może kierownicy tejże powinni się zainteresować porządkiem w okolicy. krys - może byłeś na tym spotkaniu i napiszesz co tam się działo i co ustalono?

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Zaśmiecony las

Post autor: andy » 11 kwie 2012, o 09:08

Jestem pod wrażeniem, że w tych czasach ktoś jeszcze robi coś w czynie społecznym :)
Tym bardziej należą się Wam słowa uznania i podziękowania!

Awatar użytkownika
Hanys
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 18:38
Nr bloku: 59

Re: Zaśmiecony las

Post autor: Hanys » 22 kwie 2012, o 18:48

Czołem Wszystkim!

Jeśli będzie kolejna akcja sprzątania chętnie piszmy się wraz z Narzeczoną na mały trening z workiem na śmieci, w rękawiczkach i sportowym ubiorze :)
pomimo, że mieszkamy w 59F chetnie wspomożemy i zrobimy coś dobrego dla lasu, z którego w sumie nie tylko blok 82 "korzysta" i pomimo, że jest prywatny - biegamy, maszerujemy, spacerujemy przez niego wszyscy.
Oferujemy własne worki, selekcję na miejscu, a i po ciężkiej dobrej robocie możemy wszyscy sobie usiąść, wypić coś zimnego i poznać lepiej sąsiada:D - bo przecież "dobrze mieć sąsiada".

Fiu, fiu, piękny znak dziś zauważyłem nieopodal lasu - teren prywatny, wstęp wzbroniony, zakaz chodzenia, wyrzucania śmieci, wyprowadzania psów, itd, w dodatku info o monitoringu... ciekawe :>

ODPOWIEDZ