Budnex, RGE, opłaty za sieci wewnętrzne

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Janko
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2018, o 11:40

Budnex, RGE, opłaty za sieci wewnętrzne

Post autor: Janko » 23 sty 2018, o 11:51

Witam, piszę gościnnie, niestety nie jestem w stanie nigdzie indziej uzyskać normalnych informacji i liczę, że mi pomożecie :). Pytanie jest głównie do części osiedla budowanego przez Budnex i do osób tam mieszkających, ale też każdy kto coś wie lub coś słyszał, niech się wypowie :). Z góry dziękuję za pomoc.

Generalnie zastanawiam się nad zakupem nieruchomości budowanej przez Budnex. Jednak mam pewne obawy odnośnie tego, że w akcie notarialnym są zapisy, które mówią, że właścicielami sieci wewnętrznych jak np. instalacje elektryczne, wodociągowe, teletechniczne, cieplik, trafostacja, pozostaje firma Budnex. Czy wy też macie takie zapisy dla tych, którzy posiadają mieszkania w części budowanej przez Budnex? Z jakimi konsekwencjami się to wiąże - czy macie jakieś większe opłaty? Jak się mają sprawy formalne jak np. chce się zmienić dostawcę prądu (tu nas poinformowano, że prąd rozliczany jest w czynszu i nie można podpisać umowy indywidualnej z dostawcą prądu).

Ogólnie śmierdzi mi to przekrętem i opcją dodatkowego dojenia nas na "pośrednictwie" za dostarczenie mediów od przyłącza do mieszkania, bo na mój "chłopski rozum", mamy przyłącze np. Aquanetu do placu budowy, a potem Budnex ciągnie "swoimi" sieciami (czyli rura w ziemi i pion kanalizacyjny) wodę do naszych mieszkań i za pośrednictwo coś tam sobie dolicza.
Zapis jest taki, że praktycznie wszystkie sieci należą do nich włącznie z ciepłowniczą, domofonową itd.

Czy u was też tak jest i jak sobie z tym radzicie? Czy może wspólnota później może wykurzyć Budnex itd.?

Czy może też robię z igły widły i nie ma się czego obawiać?

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: Budnex, RGE, opłaty za sieci wewnętrzne

Post autor: Vagatan » 30 sty 2018, o 14:00

Nie odczuwam tego jakoś specjalnie. Jeśli chodzi o prąd, to jest on wliczany w czynsz i cena jest normalna, a może nawet niższa niż przy pojedynczej umowie.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Budnex, RGE, opłaty za sieci wewnętrzne

Post autor: Rob » 23 kwie 2018, o 18:38

Popieram opinię przedmówcy.
Irytuje mnie bardziej fakt monopolu dostawcy internetu. W trakcie budowy osiedla położył sobie studzienki, poprowadził piony i nikt inny tutaj z netem nie wejdzie. Od razu dodam, że jakość usług E&W jest żenująca, a infrastruktura nie odświeża się od lat...

Poprzednio mieszkałem (też zresztą na Batorego) w bloku UWI. Jakość budowlana nie do porównania - na korzyść UWI.

ODPOWIEDZ